Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb2

Tërhiqet Fatmir Xhafaj: Bashkëpunuam me ndërkombëtarët pas sekuestrimit të drogës

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në një postim në Twitter ka reaguar për operacionin e ditës së sotme në të cilën u kapën 613 kg drogë. Në reagim e tij Xhafaj ka sqaruar edhe dilemën e sotme nëse kishte bashkëpunim me ndërkombëtarët për sekuestrimin e drogës. Ai ka pranuar se me ndërkombëtarët ka pasur bashkëpunim midis autoriteteve shqiptare dhe ndëkombëtare. Sa ...

Lexo me teper »

Partizani ‘tenis’ ndaj Lushnjës, Vllaznia humbet ndaj Laçit

Partizani ka arritur që të fitojë sfidën e sotme ndaj Lushnjës e cila ndodhet në vendin e fundit të tabelës. ‘Demat e kuq’ kanë shënuar 6 gola duke treguar supermacinë pas humbjes me Skënderbeun. Në kë të sfidë Bardhi dhe Progni shënuan nga një dy golësh, ndërsa dy golat e tjerë u shënuan nga Ferreira dhe Ramadani. Në sfidën tjetër ...

Lexo me teper »

Zgjedhjet në Itali: Zhvendosja në të djathtë dhe dalja nga BE, apo biznesi si zakonisht?

Menuja për elektoratin italian këtë vit është një përzierje djegëse e çështjeve politike dhe ekonomike; Skepticizmi i BE-së për fillestarët, kriza e emigrantëve si diskursi kryesor dhe një ëmbëlsirë e papunësisë së papëlqyeshme. Me një sistem të ri zgjedhor të miratuar në tetor të vitit të kaluar (të përshkruara si “të komplikuar” nga vetë politikanët), zgjedhjet e së dielës janë ...

Lexo me teper »

Kupa e Italisë/ Juventus në finale, fiton ndaj Atalantës

Juventus ka arritur të fitojë sfidën e sotme të luajtur për Kupën e Italisë. Edhe pse me një gol të shënuar ka mjaftuar që ‘zonja e vjetër’ të kualifikohet për në finalen e kupës. Goli i vetëm i sfidës ndaj Atalantës, ku luan edhe shqiptari Berisha është shënuar me penallti nga Miralem Pjaniç. Juventus duhet të presë përfundimin e sfidës ...

Lexo me teper »

Arrestohet shoferi, përplasi të moshuarin tek Mali i Robit

Policia ka arrestuar një 28-vjeçar në Golem pasi ai akuzohet se ka përplasur me automjetin një të moshuar i cili ka ndëruar jetën. Aksidenti me pasojë vdekjen ka ndodhur tek “Mali i Robit”. I arrestuari është shoferi i automjetit tip “Volksvagen” me iniciale J.D. Nga aksidenti ka ndëruar jetën 71 vjeçari me iniciale R.S.   Njoftimi i plotë: Më datë ...

Lexo me teper »

Kryeministri i Kosovës Haradinaj ‘kundër’ ndryshimeve kufitare

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një intervistë për median britanike ka folur për zërat e fundit për ndryshimet territoriale të Kosovës. Në intervistën e tij Kryeministri Haradinaj thotë se ai është “plotësisht kundër” për t’i dhënë territor Serbisë. Më 17 shkurt 2018, Kosova festoi 10 vjet pavarësi nga Serbia, por Serbia refuzon të njohë sovranitetin e Kosovës. Ka pasur ...

Lexo me teper »

Shqipëria zgjeron listën e shteteve që mund të udhëtojnë pa vizë

Këshilli i Ministrave ka marrë një vendim të rëndësishëm ditën e sotme për të gjithë personat që vijnë nga Gjeorgjia, Trinidad apo Tobako, të cilët do të mund të hyjnë në Shqipëri pa viza. Për zbatimin e këtij vendimi është ngarkuar me përgjegjësi Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe Ministria e Brendshme. Vendimi i plotë i Këshillit të ...

Lexo me teper »

Çfarë nuk shkon me këtë foto? Kundërshtarët e Putinit janë alarmuar

Një javë më parë, ministri rus i mbrojtjes i tregoi Presidentit Vladimir Putin modelin teknologjik të ardhshëm të ushtrisë, mirëpo fotoja e realizuar nga ky moment, ka shkaktuar mjaft debate në Rusi. Disa rusë me sy shqiponje kanë vënë re një anomali në modelin e paraqitur, pasi aty vihet re një tabelë-billboard më foton e presidentit Putin. Prezantimi i Sergey ...

Lexo me teper »

Ditëlindja e Dr.Florit, cila do jetë surpriza që paralajmëron Landi?

Sot është ditëlindja e të ndjerit  Dr. Flori dhe miqtë e tij do të bëjnë të pamundurën për ta bërë atë një ditë të veçantë. Ka qenë Landi i West Side Family, ai i cili ka paralajmëruar të afërmit e Florit për një surprizë të bukur. “Nesër datëlindja jote Floro. Duke punuar për dhuratën tënde… Familja, shihemi nesër, ju njoftojmë”, ...

Lexo me teper »

‘Lumë’ droge në Portin e Durrësit, si u kap sasia rekord e kokainës dhe hollësi të tjera

Është kapur në Durrës një sasi rekord kokaine prej 613 kilogramësh. Lënda narkotike kishte ardhur nga Kolumbia dy ditë më parë dhe kishte si destinacion vendet europiane.   Në konferencën për shtyp, drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dha hollësitë e operacionit ku u sekuestrua kokaina me vlerë rreth 180 milionë euro. Mësohet se lënda narkotike është gjetur rreth orës ...

Lexo me teper »