Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb2

Gjykata e Elbasanit pranon ndryshimin e akuzës për Shkëlzen Hasanpapën

Pasi Prokuroria e Elbasanit kërkoi ndryshimin e akuzës për të dyshuarin për vrasjen e mbetur në tentativë ndaj pjestarit të fisit Çapja, Gjykata e Elbasanit ka pranuar këtë kërkesë. Shkëlzen Hasanpapa do të përballet me akuzat për “vrasje” ndryshe nga sa ishte akuzuar më parë për “plagosje” “kanosje” dhe “armëmbajtje pa leje”. Shkëlzen Hasanpapa është i dyshuar si vrasës me ...

Lexo me teper »

Qytetari dixhital denoncon: Më vodhën makinën, Polici i dehur: Po e gjetëm do të njoftojmë ne

Sali Berisha nëpërmjet qytetarit dixhital ka publikuar një rast të papërgjegjshmërisë së policisë. Nëprmjet këtij rasti denoncohet puna e keqe e policisë e cila nuk i përgjigjet një qytetari të cilit i kanë vjedhur makinën. Qytetari ka bërë denoncimin dhe kur shkon në komisariat për të plotësuar dëshminë, përvecc vonesës së efektivit përgjegjës ai ishte i dehur dhe i është ...

Lexo me teper »

Juventus nuk ia del të fitojë, Higuain humbet penalltinë

Juventus nuk ka arritur të fitojë edhe pse Higuain ka shënuar dy gola që në pjesën e parë. Ka qënë vetë Higuan që edhe pse shënoi dy gola që në 10 minutat e para të sfidës, por argjentinasi shpërdoroi një penallti të fundin e pjesës së parë e cila mund të kishte prodhuar një rezultat tjetër. Totenham ngushtoi rezultatin në ...

Lexo me teper »

City “poker” golash ndaj Basel, siguron kuliafikimin që në Zvicër

  Manchester City ka shkatëruar Bazelin e Taulant Xhakës duke fiksuar rezultatin në 0-4. Përballja me ishullorët ishte tepër e vështirë për Basel. Me këtë fitore duket se City i ka mbyllur llogaritë për kualifikimin në turin tjetër. Golat për anglezët u shënuan nga Gundogan, Silva dhe Aguero në pjesën e parë, dhe më pas e mbylli përsëri Gundogan me ...

Lexo me teper »

Lubonja: Rama ka dashur të prishë teatrin që kur ishte Ministër Kulture

  Kryeministri Edi Rama ka dashur që të prishë Teatrin Kombëtar që kur ka qenë Ministër Kulture, dhe arsyeja e vetme se përse kryeministri kërkon të rrëzojë në tokë atë monument është për para. Fatos Lubonja ka deklaruar për “Opinion” në Neës24 se ndërtesa e teatrit Kombëtar duhet të rikonstruktohet dhe jo të prishet sepse është një vlerë kulturore për ...

Lexo me teper »

Basha: Shqipëria lokomotiva e integrimit Europian të rajonit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha duke folur në vigjilje të 10-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës është shprehur se shqiptarët do shkojnë të bashkuar në Bruksel. Gjithashtu në emsionin “Përballë” në RTSH, Lulzim Basha u shpreh se procesi i integrimit për Ballkanin Perëndimor është një proces i cili do të bëhet me valë dhe se “treni ecën përpara ...

Lexo me teper »

Ngjarje e rëndë në Durrës, 36-vjeçari hidhet nga kati i tetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një 36-vjeçar është hedhur nga kati i 8 i pallatit. 36-vjeçari me iniciale F.K siç raportohet nga “BalkanWeb” ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Ngjarja është regjistruar në lagjen 6 të qytetit, dhe sipas informacioneve paraprake nuk dihen shkaqet pse i riu është hedhur nga banesa e tij. Policia ka mbërritur menjëherë ...

Lexo me teper »

Zevendësja e Kumbaros: Ministria ka gabuar me ligjin për artin dhe kulturën (Video)

Zevendës Ministrja e Kulturës Valbona Shujaku duke folur në debatin për “Revoltën e Artistëve” ka shpjeguar se ministria që ajo përfaqëson ka gabuar me ligjin për artin dhe kulturën. Zv/ministrja Shehaj ka folur në studion e “360° dhe ka pranuar se ka pasur gabime nga Ministria e Kulturës për ligjin e artit dhe kulturës. Shujaku: Ligji për artin dhe kulturën, ...

Lexo me teper »

Giulermo Del Torro president i jurisë së Festivalit të Kinemasë në Venecia

Regjizori Giullermo Del Toro do të jetë presidenti i jurisë për Konkursin e 75 të Festivalit të Kinemasë të Venecias. Festvali do të mbahet në datat 29 gusht deri në 8 shtator. Vendimi është marrë nga Bordi i Bienales së Venecias i cili miaroti propozimin e Drejtorit të Festivalit Alberto Barbera. Regjizori meksikan në vitin 2017 fitoi ccmimin “Luani i ...

Lexo me teper »