Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb3

Me Video/ ‘Brenda orarit zyrtar dhe në zyrat e QKB-së së Fierit nuk gjendet askush’

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, me anë të një statusi në Facebook ka publikuar denoncimin e qyetarit dixhital. Sipas qytetarit nga Fieri në zyrat e QKB-së në qytet brenda orarit zyrtar të punës nuk gjen asnjë person, duke siguruar edhe pamjet filmike. “Kam që në datën 27 shkurt 2018 që bëra kërkesë për mbyllje biznesi dhe më thanë se për ...

Lexo me teper »

Dëmtim muskular në ndeshjen ndaj Napolit, mbrojtësi juventin mbyll sezonin

Mbrojtësi i Juventusit Giorgio Chiellini ka mbyllur sezonin për këtë vit pas dëmtimit që pësoi në përballjen e humbur ndaj Napolit. “Nga analiza mjekësore u zbulua dëmtimi i ligamenteve në gjurin e majtë dhe futbollisti do të duhet të bëjë kontrolle shtesë, ndërsa ka nisur edhe terapinë për rikuperimin”, thuhet në njoftimin zyrtar të kampionëve të Italisë. Në deklaratën e ...

Lexo me teper »

Analizat e dopingut e nxjerrin të pastër, peshëngritësi Calja: Prisja më shumë nga shteti

Peshëngritësi Briken Calja, kampion i trefishtë i Europës përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook” është shprehur se është i pastër dhe se ka shumë pakënaqësi ndaj instancave shtetërore për mospërkrahje. Sipas peshëngritësit, rasti i tij nuk është trajtuar ashtu si duhet edhe pse ai solli 3 medalje të arta (shkëputje, shtytje dhe dygarësh). “Përmes vuajtjeve, stërmundimeve dhe ...

Lexo me teper »

Meta takim me kryeministrin belg: Mirënjohje për mbështetjen në kuadër të integrimit

Presidenti Ilir Meta, ka pritur në një takim të veçantë Kryeministrin e Mbretërisë së Belgjikës, Charles Michel. Gjatë takimit Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira midis dy vendeve dhe shprehu mirënjohjen për mbështetjen që Belgjika i ka dhënë Shqipërisë, veçanërisht në kuadër të procesit të integrimit të Shqipërisë. Kreu i Shtetit theksoi rëndësinë e vendimmarrjes pozitive nga Këshilli në vijim ...

Lexo me teper »

Erdogan kërkon paqe, reagime nga Greqia: Deklaratat duhet të shoqërohen me veprime

Deklaratat e presidenit turk, Erdogan, në lidhje me vendosjen e paqes mes Turqisë dhe Greqisë, janë pritur mirë nga udhëheqja politike greke. “Greqia dëshiron të ndërtojë marrëdhënie të besimit dhe dialogut me Turqinë dhe është përkrahësja më e nxehtë për anëtarësimin e saj në BE, por kohët e fundit, Ankaraja duket se po largohet nga synimi i saj europian. Deklaratat ...

Lexo me teper »

I shpëtoi atentatit në makinë, zbardhet dëshmia 38 vjeçarit: Kam konflikte pronash

Ervin Memo, 38-vjeçari nga Fieri që u plagos pas shpërthimin të tritolit mbrëmbjn e të shtunës ka dhënë dëshminë e tij në polici për ngjarjen. “Kam vetëm konflikte pronash. S’kam asnjë lloj konflikti tjetër. Nuk e di kush mund të jetë përgjegjës për ngjarjen. Sapo ndeza makinën, ndodhi shpërthimi. Çdo gjë ndodhi shumë shpejt.” Mbrëmjen e të shtunës, rreth ores ...

Lexo me teper »

Skënderbeu përballet me UEFA-n në Zvicër, FSHF shtyn ndeshjen ndaj Kukësit

Pas ndeshjen me Partizanin, skuadra e Skënderbeut do të përballet javën e ardhshme me kampionët në fuqi të Kukësit, në qytetin e Korçës. Edhe pse ky takim ishte planifikuar të zhvillohej ditën e premte, pritet të ketë një ndryshim të programit, për shkak të përballjes me Komisionin e Apelit në UEFA. Ditën e enjte zyrtarët e klubit të Skënderbeut do ...

Lexo me teper »

Greqia kërkon ushtarët e kapur, Erdogan: Fillimisht na dorëzoni gylenistët, pastaj negociojmë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ngriti çështjen e një shkëmbimi të mundshëm midis dy ushtarakëve grekë tetë oficerëve turq të cilët u arratisën në Greqi natën e përpjekjes së dështuar të grushtit të shtetit në qershor 2016. “Ata na kërkuan t’i kthejmë dy ushtarët grekë dhe u thamë atyre se ka 8 ushtarë që u përpoqën të bënin një grusht ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful