Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb5

“Media vendos gjoba, fshin nga ekrani problematikat “, Basha flet për Vetting në media

Kreu i PD-së Lulzim Basha në “Open” të Eni Vasili është shprehur se vendi po kalon një situatë shumë të rëndë. “Vendi po kalon një situatë shumë të rëndë.  E gjithë kjo është një situatë e rëndë pasi qeveria bashkëpunon më krimin. Nuk po prodhohet mirëqënie për njerëzit por vetëm për një grusht personash në vend. Kemi edhe rastin e ...

Lexo me teper »

Një mijë e një pisllëqet në prapaskenën e teatrit

Nga Ergys Mërtiri Një mijë e një pisllëqet në prapaskenën e teatrit Lufta për teatrin ka ekspozuar haptazi tërë poshtërsitë e kësaj qeverie. Mashtrimi, propaganda, arroganca, kërcënimet, miklimet, hilet, sulmet nën brez, përçarjet, por edhe pazaret e pislleqet kanë qenë instrumentet e përdorura vazhdimisht nga Rama e Veliaj përgjatë gjithë këtij kalvari protestash. Mashtrimi E nisën që në fillim me ...

Lexo me teper »

“Punëso veterinerë se mjekë s’ka”, Rama e pranon live: Është fakt tronditës

  “Bëj 300 Qendra Shëndetësore dhe punëso veterinerë, se dele jemi”. Sipas qytetares nga Shqipëria po ikin infermierë dhe doktorë dhe kanë ngelur vetëm veterinerë. Kjo është një pjesë e komentit të një qytetareje që Rama sot ka përgjedhur t’i japë një përgjigje. Në rubrikën e tij më te re propagandistike  në Facebook kryeministri Rama ka pranuar se ikja e ...

Lexo me teper »

Komisioni Europian ngre padi kundër Polonisë

Për shkak të nxjerrjes të detyruar në pension të gjykatësve në Poloni, Komisioni Europian ka ngritur padi kundër një anëtari të tij. Nëse këtë qëndrim e ndan edhe Gjykata Evropiane, Polonia duhet ta ndryshojë ligjin.      Polonia duhet të përgjigjet tani para Gjykatës Europiane për një ligj të kontestuar që nxjerr në pension me detyrim gjykatësit polakë. Një ligj i ...

Lexo me teper »

Tatimet: Taksat që duhet të paguajnë personat fizikë mbi 8 milionë lekë (VIDEO)

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve në këtë publikim njeh me të drejtat dhe detyrimet e kategorisë së tatimpaguesve: “Person Fizik me xhiro mbi 8 milionë lekë”, si pjesë e Platformës së Informimit. Person Fizik mbi 8 milionë Person Fizik, quhet një individ i cili kërkon të ushtrojë një aktivitet tregtar të pavarur dhe është i vetëpunësuar, i vetëm dhe/ose me ...

Lexo me teper »

Samiti i Paqes, Meta në OKB: Shqipëria mbështet axhendën e ndaljes së konflikteve

Presidenti Ilir Meta ishte i praniëshëm në Samitin e Paqes “Nelson Mandela” në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Në fjalën e tij Meta tha se  respektimi  i të drejtave të njeriut është faktor i rëndësishëm për ruajtjen e paqes në botë. Ai u shpreh atje se Shqipëria e ka mbështetur gjithnjë axhendën e ndaljes së konflikteve. “Dua të theksoj se të ...

Lexo me teper »

Basha: Me platformën antimafia do çlirojmë ekonominë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka deklaruar së fundmi se vendi ndodhet sot i mbërthyer nga një krizë ekonomike, politike dhe morale. Sipas tij për të dalë nga  kjo gjendje e padurueshme, PD ka paraqitur paltformën antimafia për çlirimin e ekonomisë. “Shqipëria ndodhet sot e mbërthyer nga një krizë ekonomike, politike dhe morale. Për të dalë nga kjo gjendje e padurueshme, ...

Lexo me teper »

Mbyten në pus dy të rinj në Lezhë

Pak minuta më parë në Lezhë ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Deri më tani raportohet se dy persona janë mbytur në një pus. Dy viktimat ende nuk janë nxjerrë nga pusi dhe janë dajë e nip, përkatësisht 35 dhe 21-vjeç  Policia dhe ambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes.  Dyshohet se viktimat po gërmonin për hapjen e pusit.  

Lexo me teper »

Hezitimi për të hetuar Shullazin, ambasada amerikane: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada amerikane në vendin tonë për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për çështjen ‘Shullazi’ ka deklaruar se “populli shqiptar meriton një sistem drejtësie ku policia dhe prokurorët qëndrojnë së bashku kundër kriminelëve”. “Mbështesim prokurorët e guximshëm që kërkojnë drejtësi, edhe kur ka rreziqe”, është shprehur ambasada amerikane për “Zërin e Amerikës” në lidhje me këtë çështje shumë ...

Lexo me teper »

VIDEO virale, zëri i punëtorëve shqiptarë do iu mahnitë

Ditët e fundit në internet një video është bërë virale. Në të shfaqen 4 djem shqiptarë që punojnë në ndërtim. Në momentin e pauzës ata kanë zgjedhur të këndojnë një këngë shqip.  Zëri i djemve shqiptar, emrat e të cilëve ende nuk dihen (thuhet se janë vëllezërit), po mahnit çdokënd që i ka parë këtë video. VIDEO ku këndojnë 4 ...

Lexo me teper »