Templates by BIGtheme NET

Author Archives: Klodian Manjani

Shpërthen Albi Nako kundër Labit: “Ti vjen në Tiranë jo për prova, po për balerinin”

Mbrëmja e së hënës ka nisur me tension dhe një atmosferë jo të këndshme sa i takon vlerësimit të jurisë për konkurentët e “Dance With Me”. Pas interpretimit të kërcimit ‘Jive’, koreografi dhe kryetari i jurisë Albi Nako i dha vlerësim të ulët, vetëm 5 pikë çiftit Arilena – Labinot Gashi. Ky i fundit nuk ia kurseu Albit dhe në ...

Lexo me teper »

Sinjalet se po flirtoni në mënyrën e gabuar?

Shkenca ka zbuluar se çfarë e bën flirtimin të funksionojë dhe çfarë jo. Flirtimi ndonjëherë lidhet ngushtësisht me beqarët, por eksperienca ka treguar se edhe çiftet ndiejnë gjithashtu nevojë të flirtojnë. Ju mund të mendoni se nuk dini gjë për flirtimin, megjithatë kur takoheni me dikë që ju pëlqen instinktivisht filloni të silleni ndryshe. Prekni parakrahun. Mendojeni kështu: do të ...

Lexo me teper »

Rama: Nga reformat varet fati i gjeneratave

Nga Elbasani, kryeministri Edi Rama tha se përmes  reformave që ka nisur qeveria do të vendoset fati i gjeneratës së ardhshme. Disa ore para Ditës së Rinisë, Rama i bëri një analizë asaj çfarë ka ndodhur në 25 vjet. “Çfarë ka ndodhur me ata që lindën atë ditë dhe sot janë 25 vjeç? Nëse do të ishin bërë këto reforma, ...

Lexo me teper »

Ancelotti del hapur: Çdo trajner dëshiron Man. United

Carlo Anceloti pranon se e dëshiron të marrë drejtimin e Manchester United në momentin që do të rikthehet në rolin e trajnerit pas një viti pushim. Tekniku italian e ka shprehur këtë dëshirë në një intervistë për të përditshmen britanike ‘Independent’ duke rrëfyer edhe për aventurën e përjetuar prej tij te Reali i Madridit. “Çdo trajner e dëshiron drejtimin e ...

Lexo me teper »

Pas dëshmisë së Stines, vëllai i Florit: “Gënjeshtër, do t’i shkojmë deri në fund çështjes”

Pas ngjarjes së turpshme që ndodhi mbrëmjen e finales së “Kënga Magjike”, veç dëshmisë për oficerët e policisë, kantautori i dhunuar Flori Mumajesi preferoi t’ja lërë këtë çështje organeve kompetente, duke shmangur çdo deklaratë për mediat që mund të keqinterpretohej. Në të njëjtën linjë duket se është edhe familja e tij e cila nuk ka dashur të japë prononcime të ...

Lexo me teper »