Templates by BIGtheme NET

Author Archives: Klodian Manjani

Të ndaluarit për grabitjen e Rinasit kërkojnë ballafaqim me “dëshmitarin”, Krimet e Rënda s’e pranojnë

Krimet e Rënda kanë rrëzuar kërkesën e dy të arrestuarve për grabitjen e Rinasit, të cilët kërkonin ballafaqim me Alkond Bengasin, i cili ka marrë statusin e dëshmitarit dhe mbi bazën e deklaratave të tij janë ndaluar deri tani dy persona. Ata kërkuan gjithashtu që dëshmia e Bengasit të mos merrej për bazë në çështjen e tyre. Seanca ndaj gjashtë ...

Lexo me teper »

“Deklarata e KQZ-së s’më përfaqëson, respektoj dekretin e Presidentit” – Zguri

Kreu i KQZ-së, Klement Zguri, ka deklaruar se deklarata e zëdhënëses së instituciionit nuk e përfaqëson dhe ky nuk është qëndrimi i tij. Në në deklaratë për mediat, Zguri tha se ai njeh dhe respekton dekretin e presidentit Meta për shtyrjen e zgjedhjeve. “Deklarata e zëdhënëses së KQZ-së nuk është qëndrim i kryetarit të institucionit, por i përket katër anëtarëve ...

Lexo me teper »

KQZ kërcënon kryebashkiakët e PD-së: Mos pengoni zgjedhjet, do mbani përgjegjësi ligjore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka kërcënuar me përgjegjësi penale krerët e bashkive që kanë kërkuar lirimi e mjedieve të KZAZ-ve në përgjigje të dekretit të presidentit Meta për shtyrjen e zgjedhjeve. Në një deklaratë zyrtare për shtyp, zëdhënësja e KQZ-së, Hoxhaj, tha se ata do mbajnë përgjegjësi ligjore ndërsa u bëri thirrje KZAZ-ve që të vijojnë me organizimin e ...

Lexo me teper »

Basha: S’ka zgjedhje pa opozitën, duhet mbrojtur vendi dhe Kushtetuta

Kreu i PD-së, Basha, ka deklaruar në mbledhjen e kryesisë ku u vendos data e protestës së ardhshme të opozitës së bashkuar, se Rama i ka shpallur luftë opozitës, vendit dhe Kushtetutës dhe se është detyra e opozitës që t’i mbrojë ato. “Edi Rama na ka shpallur luftë. Duhet të mbrojmë vendin dhe qytetarët, kushtetutën. Jemi në të drejtën tonë ...

Lexo me teper »

Më 21 qershor në orën 20:00 protesta e 9-të kombëtare e opozitës së bashkuar

Protesta e opozitës së bashkuar do zhvillohet më 21 qershor në orënë 20:00. Vendimi është marrë pas mbledhjes së kryesisë së PD-së. Kjo është protesta e 9-të kombëtare e opozitës së bashkuar. Kreu i PD-së, Basha, ka deklaruar se kryeministri Rama i ka shpallur luftë jo vetëm opozitës por gjithë shqiptarëve. Ndërsa gjatë fjalës së tij në takim ka theksuar ...

Lexo me teper »

Rama nga Mallakastra: Zgjedhjet më 30 qershor do bëhen, ndryshe jemi në rrugë pa krye

Kryeministri Rama ka deklaruar nga Mallakastra se opozita nuk e ka hallin me zgjedhjet por me negociatat dhe me reformën në drejtësi. Ai ka sulmuar presidenti Meta duke e ironizuar si shpëtimtarin e opozitës. “Nuk e kanë hallin me zgjedhjet, por edhe me negociatat. Me negociatat hapen dhe kapitujt e drejtësisë. Protestat e opozitës, me popull imagjinar. Me PS, në ...

Lexo me teper »

PDIU i bashkohet PD-së, krerët e bashkive të Peqinit dhe Rrogozhinës letër KQZ-së: Lironi sallat

Krerët e Bashkive të Peqinit dhe Rrogozhinës, që drejtohen nga PDIU-ja, i kanë drejtuar Komisionit Qendror të Zgjedheve 2 letra ku kërkojnë lirimin e KZAZ-ve. Kjo lëvizje vjen pas shpalljes së dekretit të presidentit Meta për shtyrjen e zgjedhjeve dhe vendimit të katër anëtarëve socialistë të KQZ-së për të vijuar me organizimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Më herët ...

Lexo me teper »

Rama pritet me protesta edhe në Mallakastër, qindra qytetarë bllokojnë rrugën (Video)

Qindra qytetarë të Mallakastrës kanë dalë në rrugë duke protestuar kundër turit elektoral të kryeministrit Rama për zgjedhjet e 30 qershorit. Më herët protesta pati edhe në Patos ku qytetarët dolën për të kundërshtuar takimin e kryeministrit me mbështetësit e PS-së në këtë qytet. Bashkia e Mallakastrës drejtohet nga Agron Kapllanaj i Partisë Demokratike preu dy mandatesh.

Lexo me teper »

Humbin jetën 53 fëmijë në Indi, u helmuan nga frutat

53 fëmijë kanë humbur jetën në Muzaffarpur, Bihar, në Indinë veriore, nga një sëmundje e trurit që mendohet të lidhet me fruta lychee, ndërsa dhjetëra të tjerë janë shtruar në spital. Sindromi i encefalitit akut (AES), i njohur si Chamki Bukhar në Indi, është një sëmundje e trurit që ka qenë e lidhur me një substancë toksike në fruta likë. ...

Lexo me teper »

Reja kërkon zgjatjen e kontratës me kombëtaren shqiptare

Trajneri i kombëtares shqiptare, Reja, ka deklaruar se dëshiron që ta zgjasë kontratën me FSHF-në lidhur me drejtimin e ekipit. Megjithatë gjithçka do varet nga rezultatet dhe italianin nuk e pret një mision aspak i lehtë. Pas humbjes së pamerituar ndaj Islandës, Shqipëria arriti një fitore të rëndësishme ndaj Moldavisë. Megjithatë në 3 nga 4 takimet e ardhshme, kuqezinjtë duhet ...

Lexo me teper »