Templates by BIGtheme NET

Author Archives: Klodian Manjani

Argjentina kërkon me ngulm fitoren, nis ndeshja me Koracinë

Ndeshja mes Argjentinës dhe Kroacisë ka filluar dhe po luhet në qytetin e Nizhny Novgorod.  Deri më tani rezultati është 0 me 0.  Një takim amerikano-latinët po tkërkojnë me ngul fitoren pas barazimit 1-1 me Islandën, ndërsa ballkanasit do të ishin të kënaqur edhe me 1 barazim, duke parë se morën 3 pikët kundër Nigerisë. Formacionet titullare Argjentina: CABALLERO, MERCADO, TAGLIAFICO, ...

Lexo me teper »

Majlinda Bregu shpërthen në helm dhe akuza ndaj opozitës, nuk i kursen fyerjet për Bashën

Është bërë e pamundur të dallosh se kush është mërzitur më shumë nga vendimi i BE për stanjacionin e negociatave, Edi Rama apo Majlinda Bregu. Kjo duket qartë edhe në reagimin e fundit të ish-deputetes demokrate, Majlinda Bregut, e cila nuk i ka kursyer akuzat dhe helmet ndaj opozitës.  Bregu është shprehur se kreu i PD-së Lulzim Basha në lidhje ...

Lexo me teper »

“10 kushtet që Gjermania i vendos Shqipërisë për hapjen e negociatave”

Kryeministri Sali Berisha është shprehur se Gjermania i ka vendosur 10 kushte për hapjen e negociatave Shqipërisë.  “Te dashur miq, burime te mireinformuara nga Berlini bejne me dije se Bundestagu ka miratuar nje dokument qe do behet publik ditet e ardhshme, ne te cilin hidhet poshte kerkesa e Rames per hapjen pa kushte te negociatave me Shqiperine. Sipas ketij dokumenti ...

Lexo me teper »

“Dritë jeshile për hapjen e negociatave”, Xhafaj takim me ministrin gjerman

Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj ndodhet sot në Berlin ku u takua me me ministrin e Brendshëm Gjerman Horst Seehofer. Pas këtij takimi, ministri Xhafaj shkruan në Twitter se Gjermania  do i japë dritë jeshile hapjes së negociatave.  “Bashkë me drejtues të lartë të PSH në vizitë zyrtare në Gjermani. Mirënjohje dhe falënderim për mbështetjen e plotë dhe të dpd ...

Lexo me teper »

I thotë “PO” propozimit për martesë, këngëtarja shqiptare i fton të gjithë në dasmë

Të dy artistë dhe prej vitesh po shijojnë dashurinë e tyre dhe fjalën e kemi për Venera Lumanin dhe Lind Islamin.  Ata të dy janë një ndër çiftet më të pëlqyera në Shqipëri, teksa pak ditë më parë nga kënaqën të gjithëve me lajmin se kanë vendosur të martohen pas disa vitesh lidhje. Së fundmi Lindi ka propozuar për martesë ...

Lexo me teper »

Kryeministrja e Britanisë letër Zaevit: Urime për marrëveshjen e emrit

Pas arritjes së marrëveshjes me Greqinë kryeministrja e Britanisë së Madhe, Tereza Mej sot i ka dërguar letër urimi kryeministrit  maqedonas Zoran Zaev.  “Kjo arritje e rëndësishme nuk do të ndodhte pa guxim politik, mision dhe liderizëm, ku të dy kryeministrat e treguat. Siç biseduam më herët në Shkup, zgjidhja e kësaj çështje do të sjellë të mira për të dyja ...

Lexo me teper »

Floriana Garo flet për zhvendosjen në Zvicër: Ende nuk jam përshtatur

Floriana Garo pas martesës së saj ndodhet në Zvicër, ku edhe aty jeton. Pikërisht në të njëjtin vend, Floriana solli në jetë edhe vogëlushen e saj, Adia. Ditën e sotme, moderatorja simpatike ishte e ftuar nëpërmjet një video ‘live’ në emisionin ‘KafeIn’. Floriana ka rrëfyer se si po shkon jeta në Zvicër. Ajo është shprehur se është vendi i duhur për ...

Lexo me teper »

Rama e thotë qartë: Jemi gati të marrim refugjatë sipas mundësisë që kemi

Kryeministri Edi Rama së fundmi nuk e ka mohuar që në Shqipëri mund të vijnë refugjatë dhe të strehoen nëpër kampe.  Rama është shprehur se “Shqipëria është gati të  kontribuojme në një plan europian, ku secili shtet merr përgjegjesinë që i takon, për aq sa i takon, sipas madhësisë e mundësisë”. Fjalën e ka për refugjatët.  Pra, Rama nuk thotë që ...

Lexo me teper »

De Telegraaf: Holanda do i thotë “JO” hapjes së negociatave me Shqipërinë

Hollanda ka vendosur t’i thotë “JO”  hapjes së negociatave me Shqipërinë. Agjencia e lajmeve holandeze “De Telegraaf”shkruan  se Hollanda do të bllokojë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe këtë ka vendosur shumica e Dhomës së Përfaqësuesve.  “Kemi një shqetësim serioz për luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri”, ka deklaruar ministri i Jashtëm, Stephanus Abraham Blok, por sërish Holanda ...

Lexo me teper »

Meghan Markle shtatzënë? Mediat e huaja: Është në pritje të dy binjakëve

Në muajin maj, Princ Harry dhe Meghna Markle kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë. Por mesa duket për çiftin paska të reja. Sipas Revistës “OK” dhe mediave të tjera të huaja Dukesha Meghan është në pritje të ëmbël. Sipas revistës ‘Ok!’ Harry dhe Meghan janë shumë të lumtur për këtë gjë dhe nuk kanë mundur ta mbajnë të fshehtë duke ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful