Templates by BIGtheme NET

Author Archives: Klodian Manjani

Policia hedh poshtë versionin e gjyqtarit Gjermeni, dyshohet për tentativë vrasje

E Përditësuar / Plagoset gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, Artan Gjermeni. Ai është paraqitur i plagosur në QSUT dhe nga konstatimi i mjekëve, plagët kanë qenë të shkaktuara nga mjete prerëse, e dyshuar si thikë. Vetë gjyqtari ka pohuar se është plagosur në mjediset e shtëpisë, konkretisht pasi është rrëzuar në garazh. Sipas tij, plagët i janë shkaktuar nga një mjet prerës, llamarinë duke pohuar ...

Lexo me teper »

Pallavra edhe në mediat britanike: Lazarati po financon Shtetin Islamik (!)

Mediat britanike kanë dhënë dje alarmin se kanabisi i ISIS-it po mbërrin në Angli nëpërmjet Shqipërisë. “ISIS mbërthen rrjetin 4 miliardësh të drogës nga mafia për të financuar fushatën brutale të terrorit”, është titulli i së përditshmes “The Daily Mirror”, ndërsa e përditshmja tjetër “The Sun” publikon shkrimin me titull “4miliardë paund rrjeti i drogës së xhihadit: Isis përmbyt Europën me ...

Lexo me teper »

Pse ILKPD po kontrollon prokurorët përpara reformës në Drejtësi?

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit ka filluar një kontroll në shkallë të gjerë për pasuritë e prokurorëve. Gazeta “Panorama” ka mësuar nga burime të konfirmuara se në zyrat e ILDKP kanë filluar të thirren të gjithë prokurorët, sipas rendit alfabetik. “Banesa, makina, troje, llogari bankare, aktivitete në biznes e gjithçka tjetër që ...

Lexo me teper »

Lotaria e kuponëve/ Dyshime për trukim dhe favorizim të Top-Channel

Llotaria e kuponëve tatimorë të shpallur nga Ministria e Financave po denoncohet në rrjetet sociale për probleme të shumta organizative. “Kryeredaktori i TV Scan, Dorian Koca, përmes një postim në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se shorteu i sotëm ka qenë i gjithi një farsë”,- raporton Citynews. Ky portal ka publikuar edhe print-screen të statusit të gazetarit, në të cilën denoncohet ...

Lexo me teper »

Kriza ekonomike, çfarë e pret Shqipërinë në 2016?

Viti 2016 do të jetë i zymtë për ekonominë shqiptare. Parashikimi vjen nga kryeredaktorja e revistës “Monitor”, Ornela Liperi. Në një analizë mbi ekonominë shqiptare dhe pritshmëritë në vitin 2016, Liperi shikon një mjedis të jashtëm pozitiv për rritjen ekonomike, falë “shëndoshjes” së ekonomive europiane, sidomos atyre të partnerëve tanë më të rëndësishëm tragtarë: Italisë dhe Greqisë. “Teksa mjedisi i ...

Lexo me teper »

Rikthehen përmbytjet, rrezikohet Rruga e Kombit

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje të shumta në Krujë, Lezhë e Laç. Përmbytje raportohen në fshatin Zadrimë në Lezhë dhe në disa zona të fshatra të Laçit. Ndërkaq lumi Mat ka gërryer tokën në afërsi të fshatit Skuraj shumë pranë Rrugës së Kombit dhe ky aks i rëndësishëm rrezikohet nga prurjet e shumta, pasi  gërryerjet po i afrohen trasesë ...

Lexo me teper »

Kompromisi për Drejtësinë: Në Venecia do të shkojë drafti i ekspertëve dhe vërejtjet e PD dhe LSI

Partia Demokratike do të sjellë brenda ditës së hënë vërejtjet e saj për draftin e reformës në Drejtësi. Në këtë mënyrë, në Komisionin e Venecias, do të shkojë drafti i ekspertëve të mazhoranvës, së bashku me vërejtjet e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ishte i pari vendim i marrë në mënyrë unanime nga ky komision, i cili mbylli ...

Lexo me teper »

Majko ‘del nga reshti’: Edhe ne duam konsensus për reformën

Në komisionin e Posaçëm për Reformën në Drejtësi, deputeti Pandeli Majko ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga ai i partisë Socialiste. Ai mbështeti idenë e konsensusit, një formulim që nuk ishte përdorur nga forca e tij politike gjatë javëve të fundit. “Konsensusi politik duhet të jetë kryefjala e diskutimeve. Ne do t’i qëndrojmë fjalës dhe to ta bëjnë së bashku ...

Lexo me teper »

Prokurorët kundër draftit të ekspertëve: Nuk respekton të Drejtat e Njeriut

Prokurorët kanë shprehur mosmiratimin e tyre për draftin e reformës në Drejtësi, pavarësisht se në parim janë pro reformës. Sipas tyre, nenet që kanë të bëjnë me organin e akuzës, dëmtojnë punën e tyre. Prokurorët ngrenë shqetësimin se reforma po merret me emra dhe funksione të caktuara dhe jo me çështje parimore. Dhe këtë e mbështetin në faktin se dispozitat kalimtare ...

Lexo me teper »

FMN: Qeveria nën ndikimin e lobingjeve, disa paguajnë më pak taksa në kurriz të të tjerëve

Jens Reinke, përfaqësues i përhershëm i FMN-së në Shqipëri, thotë se reformat e brendshme janë të paplota dhe administrata tatimore karakterizohet nga një dobësi e vazhdueshme. “Rimëkëmbja e ngadaltë në rajon dëmton potencialin e eksporteve të Shqipërisë. Reformat e paplota të brendshme – përfshirë konslidimin fiskal që po ecën më ngadalë se parashikimi, dobësia e vazhdueshme në administrimin e taksave, ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful