Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

“Facebook”-u mund të jetë duke marrë fshehurazi të dhëna për memet “’10 Years Challenge”

“Facebook”-u mund të jetë duke marrë fshehurazi të dhënat e ndjekësve që janë bërë pjesë e sfidës ku shfaqen ndryshimet në foto në diferencën kohore 10-vjeçare. Sipas revistës “Wired”, të dhënat mund të përdoren për të trajnuar më mirë makineritë në njohjen më të mirë të karakteristikave të progresit të moshës. Keni ngarkuar edhe ju dy foto të reja në ...

Lexo me teper »

Reformat e k…

Nga Klodian Tomorri Vetëm sot, në Shqipëri, kanë humbur jetën 3 veta nga i ftohti. Nëse u shtohen dhe ata që kanë vdekur që nga dita e parë kur filloi vala e të ftohtit, bëhen gati 10 viktima. Ky është bilanc lufte, që ndodh vetëm këtu. Ka një të dhënë shumë të frikshme për atë që po ndodh këtu. Numri ...

Lexo me teper »

Guri-Ramës: Hall i madh të ka rënë, as Doktoresha që ke në paradhomë me tabaken me ilaçe s’të bën derman!

Flakë për flakë i kundërpërgjigjet kryeministrit Edi Rama, anëtarja e Kryesisë së LSI-së, Elona Guri. “Ah more Edi, ske ç’bën, kështu është kur ndihesh i kompleksuar nga doktoreshat. Hall i madh të ka rënë, sa as Doktoresha që ke në paradhomë me tabaken e praruar me ilaçe s’të ben derman.”, shkruan Guri, pas statusit që Rama bëri sot. “Ti mirë ...

Lexo me teper »

Foshnja 4-muajshe humbi jetën 6 ditë më parë, vdekja e dytë nga fruthi në Shqipëri

  Një foshnjë, vetëm 4 muajshe ka humbur jetën nga fruthi në QSUT. Burimet i thanë ‘Hashtag.al’ se ngjarja e rëndë ka ndodhur 6 ditë më parë, pasi vajza ishte transportuar nga Peshkopia me urgjencë drejt Tiranës në reanimacionin pediatrik. Foshnja ka mbërritur në reanimacion me bronkopneumoni dhe mjekët kanë nisur menjëherë mjekimet. Fatkeqësisht ajo nuk ka mundur të mbijetojë, ndërsa ...

Lexo me teper »

Demarkacioni me Malin e Zi, reagon Albin Kurti: Mashtrimi nuk kalon!

  Pas arritjes së Marrëveshjes së Demarkacionit për kufirin Kosovë-Mal i Zi, reagon Albin Kurti i ‘Vetëvendosje’-s. ‘Mashtrimi nuk kalon! Sot, pasi që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftoi opinionin publik lidhur me deklaratën e përbashkët të nënshkruar nga ai dhe Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq, lidhur me marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi, Lëvizja VETËVENDOSJE mbajti ...

Lexo me teper »

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, kush janë të plagosurit dhe konflikti me Shullazin

Të shtëna me armë zjarri në zonën e Selitës në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake dy persona kanë mbetur të plagosur. Një nga të plagosurit quhet Gjon Pelivani, ndërsa tjetrit ende nuk i është mësuar identiteti. Pelivani është plagosur në këmbë dhe mësohet se është jashtë rrezikut për jetën. Njëri prej të plagosurve ditën e sotme në zonën e Selitës në kryeqytet, ...

Lexo me teper »

Vokshi: Ligji klientelist i Arsimit të Lartë ka dështuar! Edi Rama e di që fundi do t’i vijë pikërisht prej ligjit!

Albana Vokshi, deputetja demokrate deklaroi sot në Kuvend se ligji për Arsimin e Lartë ka dështuar. Deputetja Vokshi, njëkohësisht edhe kryetare e komisionit parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit rrëfeu statistikat që ministrja e Arsimit u ka dërguar lidhur me aktet nënligjore të miratuara dhe të pamiratuara. ‘Ka treguar edhe listën e akteve nënligjore, 27 që duhet të miratoheshin, ...

Lexo me teper »

Pas akuzave për përfitime tenderash, reagon Koni: Kam pasur presion institutcional

Pas takimit të djeshëm të senatit të Universitetit të Tiranës me kryeministrin Rama, akuza të shumta janë ngritur drejt rektorit Koni nga katër dekanët e 4 dekanët e universitetit të Tiranës, për firmosje tenderash me qëllim përfitimin duke i kërkuar ministrisë së arsimit shkarkimin e tij. Ky i fundit ka vendosur të pranojë për herë të parë se i është ...

Lexo me teper »

Deputetët shpërthyen në të qeshura, Berisha u tregoi foton e sikletshme të Bushatit me Ramën

Një foto në iPad-in e Berishës ka ‘shkrirë gazit’ deputetët në Kuvend, mes tyre dhe vetë Ramën. Ish-kryeministri Sali Berisha as nuk ka përtuar të ngrihet në këmbë. Fotoja tregonte Edi Ramën, zv.kryeministren Senida Mesi dhe ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati duke biseduar seanca më parë. Aty, me gjasë një fotomontazh, Bushati shfaqej duke kërkuar diçka poshtë tavolinës, por ngjitur atij ...

Lexo me teper »

Loja e ‘vockël’ e Ramës për të amortizuar akuzat dhe komenti për Asqeriun

Një sërë akuzash të forta janë bërë këto ditë ndaj Edi Ramës dhe të besuarve të tij: Mirela Kumbaros etj, lidhur me lëvizjen e artistëve nga Teatri Kombëtar duke hedhur dyshime të forta për një plan të fshehtë të përvetësimit të tij. Artistë të njohur kanë dalë kundër kësaj lëvizje dhe kundër një projektligji që është duke u përgatitur nga ...

Lexo me teper »