Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

Pse njerëzit nuk u bashkohen protestave për teatrin

Nga Valbona Sulçe Sepse njerëzit nuk kanë teatër. Në vend të teatrove, japin “shfaqje” politikanët dhe ministrat. Kjo foto është marrë nga turi i llogaridhënies në Lushnje. Me gjasë duhet të jetë qendra kulturore Vaçe Zela, pasi nuk gjeta referencë në asnjë artikull lidhur me vendin ku mbahej aktiviteti (mesa duket detaj i parëndësishëm). Duket një sallë e mirë, nga ...

Lexo me teper »

Veliaj i heq mikrofonin, Avokatja: Artistët të bashkohen në mbrojtje të teatrit, jo monologje! Veliaj: Mitomane!

Erion Veliaj, kryebashkiaku i Tiranës që po tenton të shembë godinën e Teatrit Kombëtar, është duke zhvilluar një dëgjesë për këtë çështje. Avokatja Mirela Jorgo ka dashur disa herë të flasë, por Veliaj, që në këtë rast bënte edhe moderatorin, jo vetëm nuk e ka lejuar, por edhe e ka quajtur mitomane. DEBATI I PLOTË: “(Avokatja merr mikrofonin) Erion Veliaj: ...

Lexo me teper »

E mbajnë vetëm 3 muaj drejtor, qeveria shkarkon Edmond Dacin e Hipotekës

E mbajnë vetëm 3 muaj drejtor, qeveria shkarkon Edmond Dacin e Hipotekës së Krujës. Kryeministri Edi Rama ka menduar t’i zhvillojë këto ditë mbledhjet e qeverisë në Durrës, ku duket se ka marrë edhe vendimin. Mbledhjet e qeverisë kohët e fundit janë shoqëruar me “prerje kokash”, por vetëm të drejtorëve lokalë. Së fundmi nga drejtuesit e lartë, Rama ka preferuar ...

Lexo me teper »

Sekretari gjerman shmang komentet për Tahirin dhe Xhafajn, flet për korrupsionin e madh që gjejnë investitorët në Shqipëri

Christian Lange, sekretari i Shtetit në Ministrinë e Drejtësisë në Gjermani, gjatë një konference në Tiranë ka shmangur komentet rreth zhvillimeve të forta në vend, si hetimet për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe skandalin e vëllait të ministrit aktual Fatmir Xhafaj, për t’u fokusuar më shumë rreth sugjerimeve për përshpejtimin e reformës në drejtësi por mbi të gjitha në luftën kundër ...

Lexo me teper »

Një bast me Qazim Sejdinin- Kush e fiton tenderin?

Qazim Sejdini, kryebashkiaku okult Elbasanit së fundmi ka orientuar ekipin e tij për të krijuar disa kritere, lidhur me një tender IT-je, shërbimesh elektronike. Ndërsa Laert Duraj është një biznesmen, i cili muajt e fundit është emëruar drejtor i Përgjithshëm i Postës Shqiptare. Edhe ekipi i zotit Duraj është angazhuar me specifikimet teknike të një tjetër tenderi elektronike. Çfarë i ...

Lexo me teper »

Kryemadhi pret delegacionin kinez, diskutime për bashkëpunimin rinor

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi priti sot delegacionin e Partisë Komuniste të Republikës Popullore të Kinës, të kryesuar nga Shen Beili, zëvendësministrja e Departamentit Ndërkombëtar të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës. Gjatë këtij takimi, Kryemadhi vlerësoi marrdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve dhe shprehu gatishmërinë për forcimin e bashkëpunimit të mëtejshëm midis LSI-së dhe Partisë ...

Lexo me teper »

SKEMA- Si do shpërblejë televizionet private me paratë tona Edi Rama

Skema e re, e shpërblimit të televizioneve private me paratë tona, do të jetë e thjeshtë: maxhoranca do të tentojë të kalojë në Kuvend një ndryshim në ligjin “Për mediat audiovizive në Republikën e Shqipërisë”  që do të rrisë paratë që paguan çdo familje shqiptare, me qëllim shpërndarjen e tyre te privatët dhe jo RTSH-ja. Kryeministri Edi Rama, i vendosur, ...

Lexo me teper »

Gjykata shpall të pafajshme Dallëndyshe Bicin

Gjykata e Apelit Korçë ka shpallur sot të pafajshme kryeinspektoren e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, Dallëndyshe Bicin, nga akuza “shpërdorim detyre” ngritur nga prokuroria Pogradec. Akuza u ngrit pas kallëzimit të Mitat Cakes, pronar i një objekti me funksion lokal, “Ble-Alb”. Ky objekt ka qenë i ngritur në rrugën kombëtare Lin-Pogradec dhe është prishur nga IKMT-ja përgjatë operacioneve ...

Lexo me teper »

Adriatik Llalla nuk do t’i nënshtrohet vettingut

Adriatik Llalla, ish-kryeprokurori i Përgjithshëm nuk do t’i nënshtrohet vettingut. Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) bëri sot publik vendimin, ndërsa Llalla ka dhënë dorëheqjen. Vendimi është marrë me kushtin që Llalla të qëndrojë për 15 vite jashtë sistemit. Në seancat e fundit, Lalla përfaqësohej në seancë nga avokati i tij Sokol Hazizaj, i cili tha se dorëheqja e ish-kryeprokurorit ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful