Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

Plasari sfidon opozitën: Firmosni kontratë që do i shembni kullat kur të vini në pushtet

Aurel Plasari sfidon sot opozitën shqiptare duke propozuar një kontratë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, nën emërtimin “PËR KONTRATËN PROTEATËR TË FORCAVE OPOZITARE”. Plasari i kërkon opozitës firmosjen e kontratës që do shembë kullat, kur të vijë në pushtet. Por pse Plasari e gjen me vend hedhjen e një propozimi të tillë në këtë moment? Në thelb, çfarë përmban kjo marrëveshje ...

Lexo me teper »

Ligji për shembjen e teatrit në tryezën e presidentit, flet Ilir Meta

Ligji special i Edi Ramës për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe grabitjes së tokës publike tani ndodhet në tryezën e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Sot, presidenti Meta ka bërë një koment të shkurtër për gazetarët lidhur me procesin, pa iu përgjigjur pyetjes nëse do ta dekretojë apo do ta kthejë pas. “Dua t’u siguroj se në çdo vendim nuk ...

Lexo me teper »

Me automatik e pistoleta “TT” në loto, arrestohen të rinjtë (FOTO)

Me automatik e pistoleta në loto, arrestohen të rinjtë në Shkodër, ndërsa iu gjetën edhe drogë. “Më datë 17.07.2018, nga shërbimet operacionale të DVP Shkodër dhe Repartit FNSH Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, u arrestuan në flagrancë shtetasit: Enduel Bajraktari, 29 vjeç, banues në Vau i Dejës Mirjan Ndoj, 27 vjeç, banues në Vau i ...

Lexo me teper »

Pse Pacolli nervozoi komentuesit me postimin e tij

Behgjet Pacolli, zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm i Republikës së Kosovës, një ditë më parë ka publikuar një status në profilin e tij në “Facebook”, që ka nervozuar disa komentues shqiptarë. Pacolli, zyrtari i lartë shqiptar i Kosovës ka publikuar një bisedë mes një turisti shqiptar të Kosovës dhe një pronari hoteli në Shqipëri, sipas tij, duke dalë ...

Lexo me teper »

DY FYTYRAT E ARTËS – Një vendim që nxjerr zbuluar kryeprokuroren

Prokuroria e Përgjithshme e Shqipërisë, javë më parë, mori disa shkrime gazetash dhe orientoi Prokurorinë e Durrësit dhe atë të Fierit për të nisur një hetim ndaj ish-drejtoreshës së Dekriminalizimit, prokurores Rovena Gashi. Copëzat e shkrimeve në këto gazeta jepnin informacion për raportet e ILDKPKI-së (Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Interesave). Megjithë argumentimin e Gashit ...

Lexo me teper »

KORRIERI I EDI RAMËS – Dëshmia që zbardh rolin e Gjergj Bojaxhiut te Teatri

Altin Basha, së fundmi i perceptuar nga publiku, por edhe kolegë të tij si “tradhëtar” i kauzës së Teatrit Kombëtar pas publikimit të një fotoje të tijën me Erion Veliajn, Arben Derhemin dhe Alfred Trebickën, në një intervistë të sotme për gazetën “Panorama” ka dhënë një informacion të ri, të panjohur deri më tani. Regjisori Basha ka rrëfyer për gazetaren ...

Lexo me teper »

“Fake News”-t që vijnë nga mediet afër qeverisë

Prej disa ditësh, pasi tentuan të përbaltin disa nga artistët që kundërshtonin ashpër shembjen e Teatrit Kombëtar, mediet afër qeverisë vazhdojnë të njëjtën skemë klasike: përbaltjen, por duke e zgjeruar rrethin. Tani që protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar jo vetëm që nuk është shuar, por po bëhet edhe më e madhe me përkrahjen e gjerë nga qytetarët, edhe pse ...

Lexo me teper »

Reagimi në grup i deputetëve të LSI-së për raportin e Antidrogës italiane, Vasili dhe Spahiu: Demaskon qeverinë shqiptare

Deputetët e LSI-së reagojnë lidhur me raportin e Drejtorisë së Antidrogës Italiane, që sipas tyre demaskon përfundimisht qeverinë shqiptare dhe ndërkombëtarët që heshtën. Petrit Vasili, kreu i Grupit Parlamentar shkruan disa nga pikat kryesore të raportit, ndërsa shprehet se “Është e qartë në dritën e diellit se Drogështeti po sundon në Shqipëri. Kush nuk e sheh është miop, kush e ...

Lexo me teper »

Paloka-Markut: Tagër për të lëvizur prokurorët që hetojnë ministrat keni! Këto s’i ha njeri zonjë!

“Nuk kam tagër ligjor të kem informacion për çështje konkrete, gjithashtu asnjë prokuror nuk mund të vijë këtu për çështje konkrete, përveç çështjeve që kanë pasur komisione parlamentare hetimore”, u tha kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, deputetëve në komisionin parlamentar të ligjeve. Por nënkryetari i PD-së, deputeti Edi Paloka i tha ballë përballë, duke mos marrë asnjë përgjigje nga ajo. ...

Lexo me teper »

Ku e di Ulsiu se kur mbaron Arta?!

Sot, kryetari i komisionit të Ligjeve, socialisti Ulsi Manja padashur, na ka dhënë të gjithëve një informacion shumë të rëndësishëm. Manja, duket se e di fjalë për fjalë fjalimin e Markut, sepse në lexim e sipër nga kryeprokurorja ka lajmëruar të gjithë deputetët: “Ju lutem, se është drejtë fundit”. “Ku e di Ulsiu se kur mbaron Arta?!”, do qe pyetja ...

Lexo me teper »