Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

Hong Kong/ Autobusi del nga rruga, 19 të vdekur dhe 65 të plagosur

Një autobus dykatësh në Hong Kong, ka dalë nga rruga duke shkaktuar vdekjen e 19 personave dhe plagosjen e rreth 65 të tjerëve. Sipas dëshmive të pasagjerëve autobusi humbi kontrollin si rezultat të shpejtësisë tej normave të lejuara. Dëshmi këto që kanë bërë që policia të arrestojë drejtuesin e autobusit, i cili momentalisht ndodhet në paraburgim nën akuzën e shkaktimin e ...

Lexo me teper »

Arrestohen dy policë në Mitrovicë, fshehën provat në vrasjen e Ivanoviç

Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar dy të policë në veri të Mitrovicës nën akuzën e e manipulimit të provave në ngjarjen e vrasjes së Oliver Ivanoviçit. Në një njoftim për mediat IPK tha se me autorizim të prokurorit dhe Gjykatës Themelore në Mitrovicë, kanë arrestuar dy zyrtarë policorë. kanë kryer veprën penale “Manipulim me prova” të paraparë me Kodin ...

Lexo me teper »

Nisin reshjet e dëborës, probleme në lëvizjen e automjeteve

Moti i keq dhe reshjet e dëborës kanë përfshirë veriun dhe juglindjen e vendit mbrëmjen e djeshme, duke shkaktuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Bora ka mbuluar pjesën më të madhe të në zonave malore  të Qarkut juglindor të Korçës ku janë regjistruar intensitete të larta të reshjeve, duke sjellë edhe probleme në lëvizjen e automjeteve. E njëtja gjë ka ...

Lexo me teper »

Sulm kibernetik në Lojërat Olimpike të Koresë së Jugut, autoritetet vijojnë hetimet

Po vazhdojnë hetimet për sulmin kibernetik në sistemet e Internetit dhe të WI-Fi-së, para ceremonisë së Lojërat Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë Jugore. Sipas organizatorëve serverat e lojërave ishin sulmuar afro 45 minuta para ceremonisë së hapjes, duke shkaktuar probleme në Internet në qendrën kryesore të gazetarëve. Gjë kjo që ka çuar në ndalimin e serverave për parandalimin e ...

Lexo me teper »

Rrahu motrën, pranga 48 vjeçarit nga Fieri

Një 48-vjeçar ka rënë në prangat e policies së Fierit, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj motrës së tij më të madhe. Sipas të dhënave nga policia Ll.L. ka ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tij 52 vjeçare me iniciale V.L. për motive të dobëta. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për hetime të mëtejshme.

Lexo me teper »

Pas shumë diskutimeve, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro fitojnë Sanremon

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në Itali me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”. Kënga “Non mi avete fatto niente” rrezikoi që t’i përjashtonte të dy kantautorët nga konkurrimi pas akuzave për plagjiaturë të një kënge të prezantuar po në “Sanremo”-n e të rinjve në vitit 2016. Por gjatë konferencës për shtyp ...

Lexo me teper »

Tërheqja e papritur e Halimit- A do hyjë në Kuvend Veliaj?

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi ka dorëzuar mandatin pranë KQZ-së ditën e sotme. Me anë të një statusi në Facebook, Halimi ka sqaruar se që nesër duhet t’i përkushtohet një projekti të së drejtës ndërkombëtare private në një network në Ballkan, një projekt afatgjatë ky, i cili e ka detyruar të marrë një vendim të tillë. Por pas largimit ...

Lexo me teper »