Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

“A bëtë foto të mira?”/ Shkatërrohet banda e trafikantëve në Britani, kapoja e ka mendjen gjetkë

Policia britanike ka shkatërruar ditën e sotme një bandë të dyshuar për kontrabandimin e qindra emigrantëve të fshehur në kamionë frigoriferikë. Kreu i bandës, Alket Dauti, u arrestua në një banesë në jug të Londrës, duke lënë në pas gruan dhe dy fëmijët e vegjël. E ndërsa jashtë shtëpisë, ishin mbledhur gazetarët 31-vjeçari nuk nguroi që t’i jepte këshilla atyre: ...

Lexo me teper »

Denoncimi: Si po vjedh pronat publike në Durrës Vangjush Dako

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, me anë të një statusi në Facebook, ka postuar denoncimin e një qytetari. Në mesazhin e tij, ai shpreh shqetësimin se zyrat e OSHEE-së në Durrës po i transferojnë diku në Shkozet pasi ato aktualet do të prishen për t’u bërë një pallat modern. Berisha nuk ka ngurar dhe ia ka faturuar këtë “vjedhje” sipas ...

Lexo me teper »

Cilët janë skuadrat që “çmendin” politikanët shqiptarë?

Teksa jemi në atmosferën e Botërorit, të gjithë futbolldashësit mbështesin skuadrat e tyre të zemrës, të cilat i kanë simpatizuar prej një kohe të gjatë. Përjashtim nga emocionet e Botërorit nuk bëjnë as pushtetarët shqiptarë, të cilët jo vetëm mbështesin skuadrat por edhe nuk ngurrojnë të postojnë në rrjetet e tyre sociale mesazhe për ndjekësit e tyre. EDI RAMA Duke ...

Lexo me teper »

Manjani mbështet Majkon për strehimin e refugjatëve: Më mirë pa negociata

Pas reagimit të ministrit të Diasporës, Pandeli Majko, mbi lajmet e përhapura se Shqipëria po përgatitet për të pritur 600 mijë refugjatë, një reagim ka ardhur edhe nga kampusi opozitar. Ish-ministri i Drejtësisë, nga radhët e LSI-së, Ylli Manjani, me anë të një statusi në Facebook ka mbështetur ministrin Majko, i cili u shpreh se nëse kusht për çeljen e ...

Lexo me teper »

Strehimi i 600 mijë refugjatëve si kusht për negociatat? Majko: S’e duam këtë ‘ftesë’, nuk është europiane

Kohët e fundit çelja e negociatave është bërë kryefjalë e diskutimeve politike në vend. Pyetjes a do të çelena apo jo negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë askush nuk i ka dhënë përgjiigjie. Por mesa duket hapja e tyre ka një çmim: 600 mijë refugjatë. Ministri i Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ka reaguar pas lajmeve të përhapura se Shqipëria po ...

Lexo me teper »

Shënoi kundër Marokut, çfarë rekordi theu Ronaldo kësaj here?

Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo ka thyer rekordin e sulmuesit legjendar hungarez Ferenc Puskas për numrin e golave ndërkombëtarë të shënuar nga një skuadër evropiane. Pas tre golave të shënuar në ndeshjen kundër Spanjës, portugezi theu rekordin me golin e shënuar me kokë kundër Marokut. Tani Ronaldos i duhet të thyejë rekordin e Ali Daei të Iranit, i cili ka shënuar ...

Lexo me teper »

“Jo” e Kongresit shkon në vesh të shurdhët, Turqia do t’i marrë avionët luftarakë nga Pentagoni

Të dy, si Ankaraja dhe Pentagoni janë të vendosur të përfundojnë marrëveshjen për F-35, duke injoruar vendimin e ligjvënësve amerikanë për të pezulluar dërgimin e 100 avionëve luftarakë në Turqi. Sipas zëvendëskryeministrit turk Bekir Bozdag, mendimi i Kongresit nuk ka rëndësi dhe se të gjitha kontaktet e nevojshme janë bërë me SHBA-të. Senatorët zgjodhën të heqin dorë nga shitjet e ...

Lexo me teper »

Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin

8 muaj burg për Tom Doshin. Kjo është kërkesa e prokurorisë ndaj gjykatës, ndërsa 8 muaj të tjera i kërkon për Durim Bamin. Prokuroria e Tiranës ka formuluar akuzat për deputetin, ndërsa po 8 muaj të tjerë ka kërkuar edhe për Mark Frrokun. Akuzat janë ngritur për çështjen e atentatit të supozuar ndaj Tom Doshit, ndërsa vetë Doshi akuzohet për ...

Lexo me teper »

Aktorët në takim duhet t’i shkojnë me vezë

Nga ANDY Warhol* 10 ditët e fundit, sidomos ngjarja e djeshme në Komisionin e Medias, na shërbyen për të parë se kush është realisht Erion Veliaj, dhunën, arrogancën e tij dhe rrugaçërinë e maskuar me thënie tironsish. Mjaftuan disa aktorë teatri që më në fund të tregonin një dinjitet të tyrin dhe Veliaj nga padurimi e presioni që ka nga ...

Lexo me teper »