Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

“Dorëzimi i gjoja provave të reja nga Tahiri, pjesë e skenarit të Ramës për mbylljen e çështjes” 

“Dorëzimi i gjoja provave të reja nga Saimir Tahiri është pjesë e skenarit të Edi Ramës për të përgatitur opinionin publik për mbylljen e çështjes së Saimir Tahirit. “, kështu deklaron nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, pas daljes para medieve të ish-ministrit  të Brendshëm Saimir Tahiri. Sipas Palokës kjo është alibia që Rama i dha Tahirit dhe sipas tij pas ...

Lexo me teper »

Kauza

Ka një kauzë që në Shqipëri, tani, i bën bashkë të gjithë: të majtë, të djathtë, gazetarë, artistë, aktivistë, profesorë, studiues, arkitektë e shumë e shumë të tjerë që nëse do merrnim përsipër t’i listonim nuk do na dilnin rreshtat. Kauza e Teatrit Kombëtar! Që nuk ka mbetur ajo e “thata”, mbrojtja vetëm e një godine me gurë por që ...

Lexo me teper »

Atëherë hë të shkretën, kush e ka fajin?

Nga Sonila Meço Në 28 vjet të tregut të lirë, Shqipëria me pozicionin më të mirë gjeografik në rajon, me pasuri natyrore për frymë më të lartat në rajon dhe ndër më të lartat në Europë, ngec në pamundësinë e shfrytëzimit të burimeve të veta të bollshme. Si për të dëshmuar kokfortësinë (me natyrë paaftësie, korrupsioni a naiviteti s’po dimë) ...

Lexo me teper »

Rama barazon opozitën me mediet online: Në krahë të tyre po agresojnë deputetët me mesazhe

“Ata që mungojnë janë në krahë të atyre që po luftojnë online dhe po agresojnë deputetët me mesazhe”, thotë për deputetët e opozitës Edi Rama nga kuvendi ku ndodhen vetëm të vetët, deputetët socialistë. “Tani një rrugë dhe të gjitha punët bashkë! Bashkë me kazinotë edhe bastet!”, vazhdoi më tej Rama duke e quajtur “shpifje” qarkullimin e informacionit se aksioni ...

Lexo me teper »

Diplomohen rreth 1000 studentë të Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë

Diplomohet brezi i shtatë i studentëve të Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë. Në një ceremoni me dhjetra të ftuar  nga fusha e arsimit, politikës dhe të bizneseve private, rreth 1000 studentë  të niveleve Bachelor dhe Master hodhën kapelet  duke mbyllur një  nga etapat më të rëndësishme të  jetës. Ceremoninë e hapi rektori i UMSH-së, Akademik Prof.Dr. Gudar Beqiraj, i cili u ...

Lexo me teper »

Qëllohet me armë 18-vjeçari në Tiranë

Plagosje me armë zjarri në zonën e Selitës në kryeqytet, ku një 18-vjeçar është qëlluar në këmbë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:45. “…është plagosur me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar shtetasi M. Sh.,  18 vjeç i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në spital. Po bëhet krehja e zonës si dhe janë ngritur pika kontrolli në akset ...

Lexo me teper »

Basha: Thirrja në prokurori është fillimi i fundit të regjimit të Edi Ramës!

“Nuk na tremb, nuk na shantazhon dhe as na impresionon shteti privat i Edi Ramës!”, kështu deklaron pas dëshmisë në prokurori kryedemokrati Lulzim Basha, i cili ishte thirrur për çështjen e dhunës ndaj Xhisiela Malokut nga Rexhep Rraja, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja si dhe kërcënimin për mbyllje të saj nga Rrajët dhe Taulant Balla, sipas dëshmisë së nënkomisarit ...

Lexo me teper »

Të gjitha rrugët të çojnë…te Taulant Balla

Ajo shprehja e turistëve pasionantë që “të gjitha rrugët të çojnë në Romë”, mund të përshtatet fare mirë për një personazh që kohët e fundit po i del shpesh emri në akuza për çështje tronditëse në Shqipëri. Kështu, fare mirë kjo frazë mund të qe, sipas kontekstit dhe vendit ku zhvillohen ngjarjet: “Të gjitha rrugët të çojnë te Balla”. Janë ...

Lexo me teper »