Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

UEFA dënon me 2 vjet Jashanicën, Skënderbeu: Çështjen do ta çojmë në CAS

Skënderbeu merr një tjetër penalitet, pas dënimit me 10 vite përjashtim nga kompeticionet europiane. Mbrojtësi Kosovar Bajram Jashanica ka rezultuar pozitiv në testin anti-doping pas ndeshjes kundër Young Boys në Europa Ligë.  Jashanica do të lihet jashtë fushave të blerta deri në shkurt të vitit 2020. Menjëherë pas publikimit të lajmit se Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi dënimin 2-vjeçar ...

Lexo me teper »

Të rinjtë e FRPD dhe LRI ‘publikojnë’ kriteret për t’u bërë pjesë e qeverisë Rama

Të rinjtë e FRPD-së, dhe LRI-së, kanë vijuar edhe gjatë ditës së sotme me protestat para ministrisë së Brendshme, ku kërkojnë dorëheqjen e Ministrit, Fatmir Xhafaj. Si banderolë për ditën e sotme kanë vendosur kriteret që Rama kërkon të plotësohen për personat që duan të kandidojnë për postin e Ministrit të Brendshëm. Gjatë fjalës së tij kreu i FRPD-së, Belind ...

Lexo me teper »

Arrihet marrëveshja/ Zaev: Nga sot e tutje, Republika e Maqedonisë së Veriut

Telefonata  e dytë ishte  vendimtarja për arritjen e marrëveshjes mes Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras. Deri tani, dimë se është njohur “gjuha maqedonase”, ndërsa emri përfundimtar është “Republika e Maqedonisë së Veriut”. Ka qënë kryeministri i Zaev, i cili ka zgjedhur emrin përfundimtar,  me anë të deklarate për shtyp i ka bërë me dije popullit të tij rezultatet e marrëveshjes. ...

Lexo me teper »

Arrihet marrëveshja mes Greqisë dhe Maqedonisë, pas pak kryeministri Zaev zbulon emrin

Telefonata  e dytë ishte  vendimtarja për arritjen e marrëveshjes mes Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras. Deri tani, dimë se është njohur “gjuha maqedonase”, ndërsa emri përfundimtar do të përfshijë edhe termin “Maqedoni”. Ka qënë kryeministri i Zaev, i cili ka zgjedhur emrin përfundimtar,  dhe do t’i drejtohet popullit të tij në orën 19:30 ku do të njoftojë marrëveshjen. Ndërsa para ...

Lexo me teper »

Përse nuk do ta shohim më në evenimentet zyrtare dukeshën Kate Middleton

Dukesha e Cambridge, Kate Middleton nuk do të paraqitet më në evenimentet zyrtare deri në tetor të këtij viti. Eksperti mbretëror Richard Fitzwilliams komentoi mungesën e Dukeshës, duke thënë: “Kate do të rifillojë detyrat mbretërore pas marrjes së lejes së lindjes së Louis “. Pra Dukesha nuk mund do të shihet në angazhimet zyrtare deri në tetor 2018, por ka ...

Lexo me teper »

ME VIDEO/ Panik në Paris, një person i armatosur marr peng disa njerëz

Një njeri i armatosur besohet të ketë marrë peng tre njerëz në Rue des Petites Ecuries. Dëshmitarët thanë se njeriu pretendonte të kishte në posedim një armë, me të cilën plagosi njërin nga pengjet. Ndërsa dy pengjet e tjera, mes të cilëve edhe një grua shtatzënë, janë në gjendje të mirë. Pengmarrësi kërkon të flasë me ambasadën iraniane dhe qeverinë ...

Lexo me teper »

Kotzias zbulon detajet e telefonatës Zaev-Tsipras: Kur do të vendoset për emrin

Në një intervistë për mediat greke, Ministri i Punëve të Jashtme Nikos Kotzias, është shprehur Greqia dhe Maqedonia janë shumë pranë zgjidhjes së emrit. Sipas tij, ditën e nesërme do të zhvillohet një tjetër lidhje telefonike mes kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev dhe kryeministrit grek Alexis Tsipras, pas së cilës do të bëhet shpallja e emrit të të dy palëve. ...

Lexo me teper »

‘Mustaqja e shpresës’, mënyra e çuditshme që kanë zgjedhur rusët për të mbështetur Kombëtaren

Duke qënë se trajneri i skuadrës së Rusisë, Stanislav Cherchesov ka si “shenjë” identifikuese mustaqet, moderatori televiziv Ivan Urgant i bëri thirrje tifozëve të edhe ata të lënë mustaqe në mënyrë që t’i sjellin fat kombëtares. “Trajneri i ekipit Stanislav Cherchesov ka nevojë për mbështetjen tonë. Çdo gjë është kundër tij, përfshirë parashikimet, ligjet fizike, anatominë e disa futbollistëve madje ...

Lexo me teper »