Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

Berisha publikon foton: Pjerini vdes për trafikantët, ata kanë shumë para

Sali Berisha, ish-kryeministri i vendit pas videos së kreut të Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Ballës, nën shoqërinë e një të arrestuari për drogë, publikon sot një foto për deputetin e PS-së në Lezhë, Pjerin Ndreun. “Pjerini vdes per trafikantet. Ata kane para shume! Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. Sb”, shkruan Berisha. Ish-kryeministri publikon mesazhin e një ...

Lexo me teper »

Rama: 150 policë do mbrojnë shkollat! Drogën në to e hasin të gjitha vendet

“Do parandalojmë dhunën, 150 policë do mbrojnë shkollat”, ky është thelbi i deklaratës së posaçme që bëri sot Edi Rama. Rama lajmëron atë që e quan projekt pilot, që sipas tij do bëjë të mundur mbrojtjen e fëmijëve. “Problemet në shkolla, sidomos në gjimnaze nuk janë shqiptare, por i hasin të gjitha vendet, vendet e pasura hasin probleme edhe me ...

Lexo me teper »

Policia shqiptare jep inicialet e dy skafistëve nga Vlora: I kapëm në bashkëpunim

Policia shqiptare jep inicialet e dy skafistëve të arrestuar në Itali, 27 dhe 32 vjeç, duke thënë se i kanë kapur në bashkëpunim me italianët. “Guardia di Finanza italiane në bashkëpunim me Policinë e Shtetit ka bërë të mundur ndalimin e një mjeti lundrues të përdorur për trafik lëndësh narkotike në afërsi të Brindizit, Itali. Gjatë ndjekjes, 2 skafistët e ...

Lexo me teper »

Prangoset autori i dyshuar i plagosjes së djeshme në Cërrik

Kapen të rinjtë me iniciale B.H 32 vjeç, i dyshuar si autori kryesor,  si dhe  I.F 28 vjeç i dyshuar si bashkëpuntor. B.H, mbrëmjen e djeshme dyshohet se pas një konflikti fizik për motive të dobëta ka plagosur me pistoletë G.K dhe J.R, cilëson policia, që ka vazhduar gjithë natën ndjekjen e tyre me 30 forca policie. Mbrëmjen e djeshme ...

Lexo me teper »

Kapen dy skafistët nga Vlora, mbi gjysmë toni marijuanë në gomone (VIDEO)

  Arrestohen dy skafistët shqiptarë në brigjet e Brindisit me 557 kilogramë marijuanë  në gomone. Mediet italiane raportojnë se ata janë 27 dhe 32 vjeç. 24 pakot u sekuestruan në operacionin “Themis 2018” të agjencisë “Frontex” në koordinim me qendrën operative të “Guardia di Finanza” në Romë dhe Puglia. Pasi kanë parë që po ndiqeshin, skafistët janë përpjekur të hedhin ...

Lexo me teper »

E kërcënonte në telefon me fotot nudo, arrestohet i riu

Arrestohet i riu që kanoste nëpërmjet telefonit një vajzë. Ylli Kaçi, 21 vjeç është vënë nën pranga sepse dyshohet se i bënte shantazh 21-vjeçares A.Gj me disa foto nudo që dispononte. Kaçi, sipas policisë i kërkonte në këtë mënyrë para të resë. Nuk dihet nëse dy të rinjtë ishin në një marrëdhënie intime mes tyre, apo nëse 21-vjeçari kishte siguruar ...

Lexo me teper »

“Bukë në tavolinë dhe lamtumirë luksit”, ku po fokusohen familjet shqiptare

Në tremujorin e tretë konsumatorët shqiptarë ka rritur dozat e pesimizmit për blerjet e mëdha, ku përfshihen kryesisht mobilje dhe elektroshtepiake. Banka e Shqipërisë në një anketim të posaçëm me familjet në të gjithë vendin u informua se konsumi i mallrave të qëndrueshëm shënoi rënie më të madhe që nga tremujori i parë të 2015-es, teksa planet për blerje të ...

Lexo me teper »

George Bush çon vajzën drejt altarit, foto nga dasma me vetëm 20 të ftuar

Ish-presidenti amerikan George W. Bush çon drejt altarit vajzën e tij, Barbara, për të kurorëzuar lidhjen e saj me skenaristin Craig Coyne. “People” sjell fotot ekskluzive nga dasma, në të cilat shfaqen ish-zonja e parë Laura Bush, motra binjake e nuses, Jenna, në dasmën me vetëm 20 anëtarë të familjes. Dasma sekrete u realizua të shtunën në një kopësht me pamje ...

Lexo me teper »

Dy skandalet e prokurorisë me audiopërgjimin e vëllait të Xhafajt

Tani që laboratori anglez ka hedhur poshtë deklaratat e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt, kanë dalë në skenë detaje të forta lidhur me punën e prokurorisë shqiptare. Nga zbardhja e ekspertizës së zërit në audiopërgjimin e Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj del se prokuroria shqiptare nuk u ka dhënë ekspertëve britanikë asgjë origjinale. Së ...

Lexo me teper »

Rama: “Më kërkove pushtet në tavolinë”. Basha flakë për flakë: “Gënjen për të mbuluar panikun që të ka mbërthyer”!

Edi Rama, me një goditje të stilit “poshtë brezit” ka sulmuar sot Lulzim Bashën, duke deklaruar se i ka kërkuar pushtetin në tavolinë. “Nuk kanë asnjë ide, asnjë shpresë. Me vota nuk na mundin dot. Ma ka kërkuar Luli. Ata duan pushtetin në tavolinë. Njëherë ne, njëherë ata. Por këtë s’ia jap dot. Mund t’ia jap edhe gjysmën e zemrës ...

Lexo me teper »