Templates by BIGtheme NET

Author Archives: valmora gogo

Xhisiela Maloku në shtëpi në momentin kur iu hodh eksplozivi: E bëjnë për të më trembur

Nga brenda automjetit të saj, Xhisiela Maloku, e reja që dëshmoi dhunën ndaj saj të Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist, ka dëshmuar sot për “Fax News” se ka qenë në shtëpinë e gjyshit kur ka ndodhur shpërthimi i eksplozivit. “Po isha në shtëpi kur u hodh eksplozivi. Patjetër që u trembëm, ishte një shpërthim i fuqishëm le të themi ...

Lexo me teper »

Arrestohet doganieri në Tiranë, akuza se kaloi kundrejt parave një shofer

Arrestohet një doganier në Tiranë me akuzat se kaloi kundrejt parave një shofer. Adriatik Hamza, 41 vjeç, banues në Tiranë, doganier në pikën Doganore Tiranë, akuzohet se ka shfrytëzuar postin dhe i ka marrë një shumë në euro shtetasit V. Ç., 54 vjeç, (shofer i një subjekti në Strugë) për ta lejuar të dilte nga territori doganor. Detajet e policisë: ...

Lexo me teper »

Lexo Kushtetutën, or ti!

Nga Ylli Manjani Edi Rama është Kryeministri që refuzon të njohë e të zbatojë Kushtetutën e Republikës. Nuk është një gjë e pa njohur, pa dyshim. Deklarimi i tij se “… marrëveshja e detit me Greqinë, miratohet në Parlament pa qenë nevoja e krijimit të Gjykatës Kushtetuese..” është ftesë për puç Kushtetues. Nuk ka nevojë të jesh jurist, por thjesht ...

Lexo me teper »

Publikohen pamjet e një sherri në një lokal, dy versionet për lidhjen me ngjarjen e djeshme (VIDEO)

Publikohen pamjet e një sherri në një lokal, ndërsa qarkullojnë dy versione për lidhjen me ngjarjen e djeshme, të ekzekutimit të një personi dhe plagosjes së dy të tjerëve. “ABC News” publikon këto pamje, të cilat i raporton si shkakun e vrasjes dhe plagosjeve dje në Tiranë. Sherri, sipas pamjeve të kamerave të sigurisë ka ndodhur ditë më parë, në ...

Lexo me teper »

Një lexim me “syze” ndaj Edi Ramës

Edi Rama e di mirë, si mjeshtër i propagandës,  që i duhet një strategji e re për t’u afruar me njerëzit. Pas konsumimit të pushtetit prej 5 vitesh dhe skandaleve të njëpasnjëshme si hetimi ndërkombëtar për drogë i ish-ministrit të tij, dorëzimit të vëllait të ministrit aktual Xhafaj në Itali, kriminalizimit në rritje, dështimit me hapjen e negociatave, problemeve të ...

Lexo me teper »

5 milionë euro drogë nga Shqipëria, 17 persona në pranga në Bari të Italisë (VIDEO)

17 persona në pranga në Bari të Italisë për trafik kokaine, hashashi dhe marijuane. Karabinierët kanë arrestuar anëtarë të klanit Velluto në zonat e Carrassit dhe San Pasquales. Si provë janë sekuestruar 700 kilogramë marijuanë, që ishte transportuar nga Shqipëria, në vlerën e 5 milionë eurove. Ata janë prangosur me akuzat e trafikut të drogës me rrethanat rënduese të sasisë ...

Lexo me teper »

Nuhu i Ballës dhe Zagani i Tahirit

Është rasti i dytë brenda muajsh, pas Saimir Tahirit që një eksponent i lartë i Partisë Socialiste akuzohet me zë dhe figurë nga një nënkomisar i Policisë së Shtetit Shqiptar. Taulant Balla, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së u akuzua dje në një dëshmi të nënkomisarit Emiljano Nuhu si njeriu që hyri në zyrën e tij së bashku me kryebashkiakun ...

Lexo me teper »

Mediet në ekstazë për Ramën, shkruajnë për “Lajmin e madh”

Disa medie në Tiranë (nuk e kemi fjalën për ato ndërkombëtare, se ato e shumta për krimin në Shqipëri shkruajnë a për ndonjë guidë turistike) janë vetëndjerë të ekzaltuara këtë mëngjes. Të vetëndjerët, sigurisht që e kanë shprehur në kompjuter, duke u dhënë më pas “Publish” (Publiko) lajmeve të tyre. Po për çfarë? Rama ka njoftuar krah për krah vartëses së ...

Lexo me teper »

“Kjo shtëpi që ka zaptuar poliklinikën është e drejtorit në Bashkinë Lushnje Milto Dhima”, denoncimi te Berisha

“Kjo shtëpi që ka zaptuar poliklinikën është e drejtorit në Bashkinë Lushnje Milto Dhima dhe e djalit të tij, po drejtor”, ky është denoncimi i një qytetari në faqen e ish-kryeministrit Sali Berisha. “Kjo është Lushnja e babëzisë siçiliste! Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital.”, komenton Berisha. Qytetari ka dërguar dy foto ku duket qartë zaptimi i hapësirës, ...

Lexo me teper »

Njoftimi që zbulon idiotësinë e Arta Markut

Nga Anila Hoxha Ky* është njoftimi zyrtar nga Prokuroria e Përgjithshme për dosjen Shullazi e të tjerë. Është zgjidhur ngërçi. Janë gjetur prokurorë. Dhe kjo është e jashtëzakonshme, duhet caktuar një vend për urime, për të lënë llokume. Sot nuk do merrem me këtë lajm të gëzueshëm që shpëtoi nga turpi prokurorinë shqiptare, por do trajtoj diçka tjetër dhe kush ...

Lexo me teper »