Templates by BIGtheme NET

EKSPOZIM LAJME(I vjetri)

Berisha denoncoi mbylljen e guroreve, reagon sot Klosi: 89 gurore koordinata me mospërputhje

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi mbylljen e guroreve nga qeveria për llogari të kryetarit të Bashkisë së Poliçanit duke punësuar një pjesë të punëtorëve që u intereson dhe duke lënë pa punë qindra të tjerë. Por sot reagon ministri i Turizmit, Blendi Klosi, në një takim me banorë të Urës Vajgurore ku ka qenë edhe kryeministri Edi Rama. Klosi tha se ...

Lexo me teper »

Arrestohet gjatë kontrollit, iu gjet një pistoletë ‘Zastava’ dhe silenciator

Mbante armë, arrestohet gjatë kontrollit ku iu gjet një pistoletë ‘Zastava’. Bashkë me pistoletën iu gjetën edhe fishekë. ‘Është arrestuar në flagrancë shtetasi: Hajrulla Gjekaj, 52 vjeç, banues në Shkodër. Me datë 23.02.2018 në autostradën Rrogozhinë-Plepa, nga shërbimet e policisë është ndaluar për kontroll mjeti tip “Peaugeot” me drejtues shtetasin N. M., 53 vjeç, banues në Shkodër dhe pasagjer shtetasin ...

Lexo me teper »

Ndryshon versioni, në drejtimin e ‘Toyota’-s që aksidentoi për vdekje vjehrrin dhe nusen nuk ishte 30-vjeçarja

Ndryshon versioni. Në drejtimin e ‘Toyota’-s që aksidentoi për vdekje vjehrin dhe nusen te Mali i Robit  nuk ishte 30-vjeçarja, por bashkëshorti i saj. ‘Ne vijim të punës hetimore, Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë në bashkëpunim me Prokurorine kanë arrestuar në flagrancë drejtuesin e mjetit tip “Toyota” shtetasin Halil Koka, 40 vjeç, banues në Durrës. ...

Lexo me teper »

Një imam dhe një lesbike brenda një spoti televiziv që transmetohet në RTSH (VIDEO)

Spoti televiziv me temën ‘Të gjithë të ndryshëm të barabartë’ sjell disa personazhe të njohur në Shqipëri. Ajo që bën përshtypje është kontrasti dhe fakti që transmetohet në Radio-Televizionin Publik Shqiptar (RTSH2). Për shembull në këtë spot flet një imam dhe një aktiviste e komunitetit LGBT. Spoti ka në qendër disa personazhe të njohur si Xheni Karaj aktivistja për të ...

Lexo me teper »

Basha për Ramën: Me aq sa ka shpenzuar për dreka e darka në Berat, të paguante ndihmën ekonomike

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në Berat dhe deklaratën e tij se nga skema ekonomike janë hequr vetëm personat abuzivë. Basha tha se me shpenzimet që pati vizita e Ramës në Berat, duke nisur nga rruga, kamerat me vete, drekat e darkat, punonjësit e gardës me vete, do të dilnin për t’i marrë ...

Lexo me teper »

Shkupi e Beogradi, në listën e qyteteve më eficiente për të investuar, Tirana mungon sërish

Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi, renditet i pari në Europë, në listën e qyteteve të vogla europiane për sa i përket eficiencës së kostos, për të katërtin vit radhazi, sipas renditjes “Qytetet dhe rajonet europiane të së ardhmes, për tërheqjen e Investimeve të Huaja Direkte, 2017-2018”, të publikuar nga FDI Intelligence, njësia inteligjente e Financial Times. Stip dhe Prilep, po të ...

Lexo me teper »

Juncker nesër në Tiranë, zbardhet axhenda

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker nesër do të mbërrijë në Shqipëri. Rreth orës 17:30 të së djelës, Juncker do të takohet me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se në këtë orar është organizuar edhe ceremonia e pritjes ushtarake në kryeqytet, për Juncker. Pas takimit, në orën 19:15 do të zhvillohet konferenca për shtyp e përbashkët mes kryeministrit dhe Presidentit të ...

Lexo me teper »

Lëkundje me mëngjes, bie tërmet në Kukës dhe Tiranë

Lëkundje të lehta tektonike janë shënuar mëngjesin e sotëm në vendin tonë, në disa qytete. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit njofton se tërmeti është shënuar pak pas orës 7:30 të mëngjesit të kësaj të shtune në verilindje të Shqipërisë dhe ka patur magnitudë prej 3 ballësh. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Kurbnesh, ndërsa lëvizjet e tokës ...

Lexo me teper »

Kryetari i bashkisë së Skraparit ia thotë Ramës në sy: TAP-i na ka prishur rrugën

Në takimin e sotëm të kabinetit qeverisës dhe kryeministrit Edi Rama, me kryetarët e bashkive të qarkut të Beratit, janë diskutuar një sërë problematikash. Kryetari i bashkisë së Skraparit Nesim Spahiu, i tha kryeministrit se gazsjellësi  TAP i ka shkaktuar një problem të madh banorëve pasi u ka prishur rrugën Berat-Çorovodë. “Janë një sërë investimesh që ju keni mbështetur në ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful