Templates by BIGtheme NET

EKSPOZIM LAJME(I vjetri)

Denoncuesi dixhital: Rama do të prishë bulevardin në Vlorë, do shkatërrojë qindra biznese

Ish-Kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një denoncimi që ka marrë nga qytetari dixhital ka njoftuar se Rama kërkon të prishë bulevardin Vlorë-Skelë. Në mesazhin e qytetarit dixhital shkruhet se plani i ri i urbanistikës do fillojë shkatërimi i bulevardit Vlorë-Skelë.  Sipas tij do të shkatërohen biznese që veprojnë në këtë bulevard. Postimi i plotë: “ I dashur Berisha! Te dashur miq.! ...

Lexo me teper »

Milan një hap nga kualifikimi, tre gola ndaj Ludogorets

AC Milan ka luajtur ditën e sotme sfidën për kupën e Europa League kundër bullgarëve të Ludogorets. “Kuqezinjtë” kanë arritur të fitojnë me rezultatin 3-0. Me këtë fitore Milan është një hap larg kualifikimit për në fazën tjetër duke llogaritur edhe fuqinë modeste qe skuadra bullgare ka. Golat për Milan u shënuan nga Kutrone në pjesën e parë. Ndërsa në ...

Lexo me teper »

Xhafaj: Në Shqipëri ekzistojnë 40 grupe kriminale të strukturuara

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur për grupet kriminale dhe numrin që veprojnë në Shqipëri. Duke folur në “Opinion” Xhafaj u shpreh se në europë sipas Europolit ka 5000 grupe të strukturuara kriminale, kurse në Shqipëri ekzistojnë 15 grupe kriminale sipas standartit të europol. Ndërsa sipas kriterit shqiptar, Xhafaj u shpreh se në vend veprojnë rreth 40 grupe të ...

Lexo me teper »

Grupi kundër faljes së detit kërkesë Presidentit për takim dhe transparencë mbi bisedimet me Greqinë

  Grupi nismëtar kundër faljes së detit i është drejtuar me një letër Presidentit të Republikës Ilir Meta ku i kërkon, takim mbi bisedimet që Shqipëria po zhvillon me Greqinë për çështjen e detit dhe marrëveshje të tjera. Në letër-kërksën e grupit kundër faljes së detit kërkohet takim i menjëhershëm me Presidentin në lidhje me këtë çështje. Gjithashtu ky grup ...

Lexo me teper »

Meta takim edhe me Kodhelin pas kërkesës për plotfuqishmëri

Presidenti i Republikës Ilir Meta, pas takimeve me ish-krerët e shtetit në lidhje me plotfuqishmërinë për nisjen e negociatave, ka zhvilluar edhe një takim me Kryetaren e Komisionit për Politikën e Jashtme, Mimi Kodheli. Meta dhe Kodheli po zhvillojnë takimin e tyre në Presidencë. Temë e diskutimit mendohet të jetë kërkesa e marrë nga Ministria për Europën dhe Punët e ...

Lexo me teper »

Garda i përgjigjet denoncimit të Berishës: Mos na përfshini në vorbullën e luftës politike

  Pas denoncimit të ish-kryeministrit të vendit, Sali Berisha, se Garda e Republikës ka vendosur një numër gardistësh ruajnë kryeministrin Rama, një reagim ka ardhur edhe nga garda e Republikës. Në një deklaratë për shtyp nga Garda i kërkohet Berishës që të tregojë respekt për Gardën e Republikës dhe të mos e përfshijë këtë institucion në vorbullën e luftës politike. ...

Lexo me teper »

Vasili: BB rekomandon hartimin e një plani të ri për energjinë, shpresoj ta dëgjojnë

Sot në Kuvend është miratuar me 79 vota pro, 27 kundër dhe 2 abstenim projektligji “Për sektorin e energjisë elektrike”. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka ngritur shqetësimin se në raportin e Bankës Botërore për sektorin e energjisë, humbjet në rrjet vazhdojnë të jenë 28%, ndërkohë që objektivi i qeverisë ka qenë ...

Lexo me teper »

Kalon me 86 vota pro ligji për Vetting-un në polici

Pas shumë diskutimesh në seancën plenare të ditës së sotme, Kuvendi ka votuar me 86 vota pro dhe 1 abstenim mënyrën e paraqitjes së projektligjit “Për vlerësimin e punonjësve të Policisë së Shtetit”. Projektligj ky që do të kalojë me procedurë të përshpejtuar dhe jashtë radhës në Kuvend. Ndërsa projektligji “Për sektorin e energjisë elektrike” u miratua me 79 vota pro, 27 ...

Lexo me teper »

‘NADIR’ shkatërron bandën e drogës, policia italiane publikon videon (Video)

‘NADIR’ është operacioni që Policia e Shtetit në bashkëpunim me atë italiane dhe Karabinierinë e Kompanisë ‘Roma Centro’, kanë zhvilluar, duke goditur një bandë italo-shqiptare që merrej me trafikun e lëndëve narkotike. Gjatë operacionit janë sekuestruar 4 kg kokainë, 1 kg kanabis dhe 36 mijë euro. 12 persona janë arrestuar në flagrancë gjatë operacionit, mes të cilëve 6 shqiptarë, kurse ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful