Templates by BIGtheme NET

EKSPOZIM LAJME(I vjetri)

I hyn në shtëpi hajduti, pronari bën “Vetëgjyqësi”

Teksa ka hyrë të grabiste një banesë, 44-vjeçari nga Fieri, është kapur në flagrancë dhe më pas dhunuar nga pronari i saj. Sipas policisë Ferdinant Çoku, banues në Lushnje, gjatë mbrëmjes së djeshme ka shkuar për të vjedhur banesën e F.B, 34 vjeç, banues në Mbrostar Ura, Fier. Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier ...

Lexo me teper »

Rehabilitimi i Gjanicës/ IKMT prish ndërtesën e radhës me shpërthim të kontrolluar

  Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të realizojë sot rreth orës 12:00, prishjen e objektit të katërt me shpërthim të kontrolluar në qytetin e Fierit. Ndërtesa është e lartë gjashtë kate dhe specialistët e IKMT kanë hapur në trupin e ndërtesës 400 furnella (vrima) ku do të vendosen 8 kilogramë lëndë shpërthyese. Për mbrojtjen e objekteve që ndodhen ...

Lexo me teper »

Festa e Pavarsisë së Kosovës/ Berisha: Zoti i bekoftë shqiptarët

Në kuadër të 10 vjetorit të festës së Pavarësisë së Kosovës, një urim ka ardhur edhe nga ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha. Me anë të një postimi në Facebook, Berisha bën një përmbledhje të historisë së Kosovës duke përmendur momentet e vështira të kohës së luftës dhe sukseset që Kosova e pavarur ka arritur në këto dhjetë vite shtet. “Pavaresia ...

Lexo me teper »

Festa e Pavarsisë së Kosovës/ Bushati: Përulemi përpara përpjekjeve për liri dhe pavarësi

Në kuadër të 10 vjetorit të festës së Pavarësisë së Kosovës, një urim ka ardhur edhe nga ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati. Me anë të një postimi në Facebook, Bushati shkruan se Kosova është trasformuar rrënjësisht duke u kthyer në një një hapësirë demokratike, multietnike dhe multikonfesionale, e cila aspiron drejt integrimit në hapësirën euro-atlantike. “Sot përulemi të ...

Lexo me teper »

Festa e Pavarsisë së Kosovës/ Luan Rama: Kosova e pavarur, ëndërr e bërë realitet

Në kuadër të 10 vjetorit të festës së Pavarësisë së Kosovës, një urim ka ardhur edhe nga deputeti i LSI-sël, Luan Rama. Me anë të një postimi në Facebook, Rama shkruan se kjo është një festë për të gjithë shqiptarët e botës. “Kosova e pavarur – ëndërra jonë e bukur e bërë realitet. Pavarësia e Kosovës, monument përjetësie për luftën ...

Lexo me teper »

Festa e Pavarsisë së Kosovës/ Haradinaj i shërben kafen policëve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka nisur ditën e Pavarësisë duke konsumuar një kafe pjesëtarët e Policisë së Kosovës. Në një foto të postuar në “Facebook”, kryeministri bashkëngjitur shkruan se e ka filluar ditën duke i shërbyer kafe policëve të Kosovës. “Mirëmëngjesi Kosovë. Urime Dita e Pavarësisë. E fillova ditën sot duke i shërbyer me kafe policët e Kosovës”, ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful