Templates by BIGtheme NET

EKSPOZIM LAJME(I vjetri)

Protesta para Kryeministrisë: Bushati dhe Kotzias në Korçë, folën për sufllaqe apo tope tope Papagalos

Ditën e sotme përpara godinës së Kryeministrisë, janë mbledhur për protest grupi i aktivistëve të Shoqërisë Civile dhe qytetarë të cilët kundërshtojnë marrëveshjen e Shqipërisë dhe Greqisë për Detin, e cila është ende e paqartë. “Ne nuk kemi debatin se kush e shiti detin më shumë apo më pak sic po bëjnë politikanët tanë sot, por po kujtoi një thënie ...

Lexo me teper »

Në kërkim ndërkombëtar për ‘falsifikim dokumentash’, arrestohet 78-vjeçari

Feta Kadrija, ka rënë në moshën 78-vjeçare në prangat e policisë, për t’u ekstraduar më pas për gjykim në Kroaci. Mësohet se shqiptari që banon në Gostivar të Maqedonisë, është shpallur në kërkim ndërkombëtar për akuzën për “Falsifikim dokumentash”. “Më datë 09.02.2018, në hyrje të Republikës së Shqipërisë shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Qafë Thanë, bënë arrestimin provizor me ...

Lexo me teper »

‘1747 biznese në janar mbyllën qepenat për të mos i hapur më’

Përkeqësim prej 35% krahasuar me një vit më parë. Ky është konkluzioni i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës, i cili thotë se duhet të zgjedhim vetë se kujt t’i besojmë: dokrrave që predikon Edi Rama apo vendimit të dhimbshëm të bizneseve. ‘1747 biznese mbyllën qepenat për të mos i hapur më. Kjo shifër zyrtare, është vetëm për janarin që ...

Lexo me teper »

IKMT shemb me eksploziv godinën 5-katëshe në Fier

 Ditën e sotme, Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së territorit do të prishë me shpërthim të kontrolluar një object në qytetin e Fierit. Mësohet se objekti pesë katësh ndodhet pranë vendit ku vetëm një javë më parë, IKMT shembi në të njëjtën mënyrë, pra me lëndë eksplozive, dy objekte të tjerë përafërsisht të të njëjtën madhësi. Për prishjen e këtij objekti, ...

Lexo me teper »

Manovrat dhe kontratat shtesë, Prokuroria: Ku gabuan dy ish-drejtorët e ARRSH-së

Dy ish-drejtorët e ARRSH Andi Toma dhe Dashamir Xhika që momentalisht mbahen të izoluar në burgun e Bradasheshit në Elbasan, kanë firmosur dy pagesa tek kompaninë “Vëllezërit Hysa” dhe “Arifaj”, në një kohë kur këto firma nuk kishin përfunduar rrugën Gjinar-Elbasan. Sot e kësaj dite kjo rrugë është e papërfunduar ndërkohë fondi limit prej 5 miliardë është marrë nga kompanitë ...

Lexo me teper »

Pedagogët pa rroga, zv.dekani i Filologjikut: Asnjë kryeministër s’e ka bërë këtë, as Adil Çarçani në ’90-tën

Pedagogët e Universitetit të tiranës, që prej janarit ende nuk i kanë marrë rrogat e tyre. Edhe pse sot është data 10 shkurt, ende nuk kanë dalë rrogat e janarit të cilat duhet të kishin dalë me kohë. Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe Zv.dekani i Fakultetit të Filologjisë, Agron Gjekmarkaj. Zv.dekani kërkon shpjegime për këtë situatë të pa precedentë, ...

Lexo me teper »

Shpejtësi nga 167 deri në 211 km/orë, policia tërheq 21 patenta (VIDEO)

Vetëm brenda mbrëmjes së kaluar, Policia Rrugore e Tiranës u ka pezulluar 21 personave lejen e drejtimit për shkak të shpejtësisë së lartë. Mësohet se Policia Rrugore e Tiranës, ka vijuar me aksionin mbrëmjen e kaluar, në disa prej akseve kryesore të kryeqytetit. Sipas një njoftimi të policisë, gjatë natës janë pikasur dhjetëra shoferë që qarkullonin me shpejtësi tej normave ...

Lexo me teper »

Juventus nuk zhgënjen ndaj Fiorentinës, VAR mohon një penallti (Video)

Juventus ka arritur që të fitojë sfidën e sotme ndaj Fiorentinës me rezultatin 0-2. Në këtë ndeshje “zonja e vjetër ka ditur si të dominojë ndeshjen dhe të marrë një rezultat i cili provizorisht i mban në krye të tabelës. Në këtë ndeshje është mohuar një penallti për Fiorentinën pas konsultimit me VAR edhe pse arbitri e kishte aprovuar penalltinë. ...

Lexo me teper »

Shqipëria humbet në arbitrazh ndaj Bankers, i detyrohet 57 milionë dollarë

  Betejat ne arbitrazh për Shqipërinë gjithnjë e më shumë po i sjellin dëm buxhetit të shtetit. Çështja më e fundit në të cilën Shqipëria ka dalë e humbur është ajo kundrejt Bankers Petroleum. Gjykata e Arbitrazhit në Paris e ka dënuar Shqipërinë t’i kthejë 57 milionë dollarë kompanisë e cila zotëron puset e naftës në Patos-Marinzë. Top Channel ka ...

Lexo me teper »

Kryemadhi  i jep të drejtë Derhemit: Rama urrejtje ndaj atyre që duartrokiten

Aktori i njohur Arben Derhemi duke folur për ligjin e artistin dhe teatrin “Turbina” i cili po ndërtohet së fundmi për të cilin artistë të ndryshëm përfshi edhe Robert Ndrenikën ka dalë kundër. Derhemi në “Zonë e Lirë” është shprehur se kryeministri Rama si një artist që është nuk shkon asnjëherë në teatër sepse ka urrejtje ndaj atyre që ulen ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful