Templates by BIGtheme NET

EKSPOZIM LAJME(I vjetri)

Vazhdon operacioni “NADIR”, në pranga një tjetër shqiptar

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me karabinierinë e Romës kanë vijuar arrestimet duke bërë të mundur kapjen e një tjetër të kërkuari ndërkombëtarisht, në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “NADIR”. I arrestuari është shqiptari Nikolla SH. 40 vjeç. Gjatë këtij operacioni të përbashkët policor më 15 shkurt u bë e mundur arrestimi i 11 personave, 3 nga të cilët në ...

Lexo me teper »

Lëkundet juglindja e vendit, tërmet 4 ballësh në Ersekë

Një tërmet ka lëkundur juglindjen e vendit mëngjesin e kësaj të shtune. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit lëkundjet kanë ndodhur në orën 05:32. Tërmeti ishte i magnitudës 4 ballë dhe me një thellësi prej 2 kilometrash me epiqendër 7 kilometra në verilindje të Ersekës. Nga njoftimet nuk ka të lënduar në njerëz dhe  dëme materiale.

Lexo me teper »

Shkatërrohet baza e prostitucionit në Gjirokastër, zbulohet skema se si siguroheshin klientët

Policia ka shkatërruar një bazë prostitucioni në qytetin e Gjirokastrës duke çuar në pranga tre persona, mes tyre pronarja e një lokali. Sipas të dhënave paraprake të policisë në pranga ranë: V.L, 46 vjeçe,  E.A, 34 vjeçe, të dyja banuese në Gjirokastër dhe Vladimir Koleta, 50 vjeç, i arrestuar nën akuzën e “Moskallëzim i krimit”. 46-vjeçarja Laro, në rolin e ...

Lexo me teper »

Pavarësia e Kosovës, Meta: Do të jemi gjithmonë përkrah

Me rastin e 10-vjetorit të festës së Pavarësisë së Kosovës, presidenti Meta i ka dërguar një mesazh urimi homologut Thaçi. Në letrën e tij presidenti Meta shkruan se Shqipëria ndan me Kosovën krenarinë e përparimit të jashtëzakonshëm në të gjithë elementët shtetndërtues dhe të përfaqësimit të saj dinjitoz në botë. “Do të jemi gjithmonë mbështetës e përkrah në ndërmarrjet tuaja ...

Lexo me teper »

KLSH publikon raportin: Dëmi ekonomik për 2017 arrin 826 mln euro

Ka qënë vetë kreu i KLSH-së, Bujar Leskaj, ai që ka pranuar se shkeljet dhe abuzimet e institucioneve shtetërore i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit për periudhën janar-dhjetor 2017, një dëm ekonomik me vlerë 826 milionë euro. Shifër kjo që u bë e ditur për publikun, gjatë analizës vjetore të institucionit për vitin 2017. Sipas Leskaj dëmet më të larta shënohen ...

Lexo me teper »

Aksident në Tiranë, dy mjete përplasen në kryqëzim

Një aksident pranë rrugës ‘Bardhyl’ është regjistruar mëngjesin e sotëm, ku dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin në kryqëzim. Sipas policisë si pasojë e aksidentit është lënduar një person, por fatmirësisht pa rrezik për jetën. Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendngjarje për të analizuar shkaqet e aksidentit.

Lexo me teper »

Bill Clinton uron Kosovën për 10-vjetorin e Pavarësisë (Video)

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Klinton përmes një videomesazhi të shpërndarë në rrjetet sociale ka uruar Kosovën për 10 vjetorin e Pavarësisë. Në videomesazh, Klinton shprehet se Kosova do ketë gjithmonë një vend të veçantë në zemrën e tij duke qënë se sipas tij ka mundur t’i ndihmoj që të ndiqnin një të ardhme drej lirisë. “Është e rëndësishme për miqtë ...

Lexo me teper »

Kuvendi i Kosovës mblidhet të dielën për ratifikimin e Demarkacionit

Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet ditën e dielë, me 18 shkurt, për të votuar ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Ka qënë Kryesia e Kuvendit ajo që ka caktuar datën e seancës duke e vënën në rend dite këtë pikë, pas nënshkrimit të deklaratës së përbashkët ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij ...

Lexo me teper »

Plani për shkëmbim territoresh me Serbinë, Rama: Llafe kazani

  Kryeministri Edi Rama duke folur në përvjetorin e shpalljes së pavarësisë të Kosovës, është prononcuar edhe për disa fjalë në media për ekzistencën e një plani sekret me Serbinë për shkëmbim territoresh. I pyetur në Klan Kosova nëse ka një plan sekret për shkëmbim territoresh me Serbinë, Rama i është përgjigjur se “këto janë llafe kazani, që ashtu si ...

Lexo me teper »

Rama tregon pse Meta po vonon me plotfuqishmërisë për negociatat me Greqinë

Kryeministri Edi Rama ka treguar arsyet pse Presidenti i Republikës së Shqipërisë nuk po jep plotfuqishmërinë për grupin negociator me Greqinë. I ftuar në KlanKosova, Rama tha se presidenti nuk po refuzon për të dhënë plotfuqishmërinë. Ai më tej u shpreh se “presidenti ka gjithë të drejtën e vet duke marrë parasysh që procesi vjen pas një rezultati të padenjë. ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful