Templates by BIGtheme NET

EKSPOZIM LAJME(I vjetri)

Klanit mafioz italian i sekuestrohen 23 milionë euro, mes tyre 3 shqiptarë

  Guardia di Finanza i ka sekuestuar 23 milionë euro pjestarëve të mafias së Casalesi. Përpos shumës së madhe të parave atyre i janë sekuestruar edhe pasuri të tjera. Pjesë e këtij operacioni kanë qënë edhe 9 anëtarë të dyshuar si pjesë e grupit kriminal. Sipas medias italiane midis anëtarëve të klanit mafioz kanë qënë edhe 3 shqiptarë. Arben Zogu, ...

Lexo me teper »

Kush janë negociatorët për marrëveshjet me Greqinë? Në kërkesën e plotfuqishmërisë mungojnë emrat

Në letrën e plotfuqishmërisë për autorizim që Ministri për Europën dhe Punët e Jashtmë i dërgoi Presidentit të Republikës Ilir Meta për ekipin negociator, mungojnë emrat. Burimet për Top Channel e cilësuan plotfuqinë në këto kushte po aq të pamundur sa një akt noterial pa emër. Ndaj pyetja shtrohet si do të veprojë presidenti? Letra e autorizimit përmban emërtimin e ...

Lexo me teper »

Bylykbashi zbulon prioritetin kryesor të përcaktuar nga Komisioni i Reformës Zgjedhore

  Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka zbuluar prioritetin kryesor të Komisionit të Reformës Zgjedhore. Nëpërmjet facebook Bylykbashi tha se prioriteti kryesor i përcaktuar Komisioni i Reformës Zgjedhore është ‘Votimi Elektronik’. Më tej ai ka shkruar edhe për prioritetet e tjera jo më pak kryesore se votimi elektronik të cilat do të jenë një risi në zgjedhjet e ardhëshme: ...

Lexo me teper »

Firmoset demarkacioni në Kosovë/ Fajon: Së shpejti procedurat për liberalizimin e vizave

Raportuesja e Posaçme e Parlamentit Europian Tanja Fajon, deklaroi sot se është e lumtur për firmosjen e marrëveshjes së Demarkacionit midis Kosovës dhe Malit të Zi. Nëprmjet një postimi në Twitter Fajon shkruan se do të fillojnë së shpejti proceduart për liberalizimin e vizave për Kosovën. Por fillimi i plotë i proceduarave do të jetë pasi të plotësohen dy kushtet. ...

Lexo me teper »

Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, reagon Skënderbeu: Është jashtë natyrës sonë

Pas lajmit të publikuar në faqen zyrtare të UEFA-s,  ku thuhej se dy inspektorët që po hetonin dosjen e Skënderbeut janë kërcënuar me jetë, një reagim ka ardhur edhe nga klubi i Skënderbeut. Në një reagim nëpërmjet faqes zyrtare në “Facebook” shkruhet se klubi mohon kategorikisht dyshimet dhe akuzat se persona të lidhur me të kanë kërcënuar me jetë inspektorët ...

Lexo me teper »

Vasili: Ambasada duhet të japë shpjegim për Llallën

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i ftuar në edicionin qendror të lajmeve në Report Tv ka folur mbi çështjen e ish-kryeprokurorit Llalla. Vasili ka kërkuar nga SHBA që çështja e Adriatik Llallës të zbardhet sa më shpejt për të mësuar se cila ka qenë arsyeja konkrete që i është ndaluar hyrja dhe nëse ka ...

Lexo me teper »

Eneda Tarifa-Eugent Bushpepës: Dua të të jap këshilla për në Eurovizion

Eneda Tarifa ka qënë e ftuara e sotme në emisionin “Pop Culture”, ku është pyetur nga moderatorët mbi eksperiencën e saj si një të tillë. Sipas saj prezantimi në “Portokalli” ka qënë një eksperiencë e jashtëzakonshme, e cila e ka bërë të ndjehet e plotësuar. “Dua të takoj Eugent Bushpepën për t’i dhënë disa këshilla në lidhje me pjesëmarrjen në ...

Lexo me teper »

Merr medalje në Kosovë, Paloka: Çfarë meritash ka Rama në Pavarsinë e Kosovës

Në përvjetorin e 10-të të Pavarsisë së Kosovës, në një ceremoni të organizuar në ambientet e Kuvendit të Kosovës, presidenti Thaçi ka nderuar me medalje kryeministrin Rama me motivacionin e kontributin e Pavarësisë së Kosovës. Motivacion ky që ka shkaktuar reagime nga PD-ja, ku deputeti Edi Paloka me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar këtë vendim të presidentit ...

Lexo me teper »

Hetimi ndaj Skënderbeut, UEFA: Inspektorët janë kërcënuar me jetë

  Me anë të një deklarate zyrtare në websajtin e saj, organi më i lartë futbollistik europian, UEFA ka bërë të ditur se Inspektorët Disiplinorë që po merren me hetimet e Skënderbeut janë kërcënuar me jetë. “Sot, Inspektorët Disiplinorë të UEFA-s që punojnë në këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me jetë, me sa duket kanë për qëllim t’i trembin ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful