Templates by BIGtheme NET

EKSPOZIM LAJME(I vjetri)

Qeveria kineze nuk miraton marrëveshjen, shtyhet shitja e Bankers

Shitja e kompanisë Bankers shtyhet për në vjeshtë pasi qeveria kineze nuk ka miratuar ende marrëveshjen. Kjo mësohet pasi është njoftuar se kompania Geo-Jade Petroleum nuk do ta marrë ende në kontroll Bankers por është njoftuar shtyerja e për në vjeshtë, 30 Shtator 2016. Kompania bankers ka njoftuar se përfundimi i transaksionit mbetet ende subject i miratimit nga Administrata Shtetrore ...

Lexo me teper »

Reagon Partia Demokratike pas deklaratës së ministrit, 0 rritje për pagat

Menjëhetë pas deklaratës të ministrit Ahmetaj, Partia Demokratike ka reaguar duke akuzuar se ka pasur 0 rritje për fondet për ndihmën ekonomike.  Deklarata e PD:  Indeksimi është një detyrim ligjior që duhet ta bëje qeveria. Ka zero rritje për pagat dhe vazhdojë të jënë të ngrira. Inflacioni i vitit 2015 rezultoi në masën 1.9 %. indeklsimi vetem ne masen 1.6%. Janë ulur ...

Lexo me teper »

Lufta në Siri: Një grup terrorist rrëzon helikopterin rus

Rusia ka raportuar se, pesë shtetas rus kanë qënë në bordin e një helikopteri ushtarak ndërsa është qëllluar dhe rrëzuar nga një grup rebelësh në veri të Sirisë. Helikopteri Mi-8 u ul në veri të provincës Idlib dhe transportonte tre ekipe dhe dy officer thotë Ministri i Mrojtjes. Mjeti ajror po kthehej pas një dërgese me qëllime humanitare në qëytetin ...

Lexo me teper »

Kumbaro ‘mbështet’ dorëheqjen e Kernit. Presion ndaj vartësve ‘rebelë’?

Pas peticionit të artistëve të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit për mosmiratimin nga Kryeministri Rama të dorëheqjes së drejtorit të këtij institucioni, Ilir Kerni, Ministria e Kulturës ka shprehur qëndrimin e saj për këtë çështje në një njoftim për shtyp Tashmë TKOBAP përgatitet për një sfidë të re në menaxhim”, shkruhet në njoftimin për shtyp të Ministrisë së Kulturës, ...

Lexo me teper »

Kushtetuesja rrëzon Shukri Xhelilin, pritet shpallja e zgjedhjeve në Peshkopi

Gjykata Kushtetuese ka hequr edhe pengesën e fundit për të zhvilluar zgjedhje në Peshkopi. Në vendimin e sotëm, Kushtetuesja ka rrëzuar kërkesën e ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili, që kërkonte anulimin e vendimit të Kryeministrit për shkarkimin e tij pas videoskandalit seksual me një 20-vjeçare. Vendimi i Gjykatës Kushtetuese i hap rrugën Presidentit të Republikës për të dekretuar zgjedhjet e reja për ...

Lexo me teper »

‘Furtunë’ në burgje, largohen 10 policë dhe një civil pas ngjarjes së Shënkollit

10 punonjës të policisë së burgjeve dhe një civil i administratës janë larguar nga puna sot. Masa administrative është marrë pas ngjarjes në burgun e Shënkollit, ku një zjarr në qeli shkaktoi vdekjen e një të dënuari. Disa orë më parë, ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, kishte paralajmëruar ‘furtunë’ në administratën e burgjeve, pas ngjarjes së rëndë. Vërejtje dhe transferime ...

Lexo me teper »

Fluturimet drejt Italisë / Operatorët low cost ulin çmimet por destinacionet janë të kufizuara

Operatori që sapo ka hyrëe në tregun shqiptar, Fly Ernest, ka sjellë në treg çmime më të ulëta në fluturimet drejt Italisë. Revista ekonomike Monitor ben një analizë se sa kushton sot një biletë vajtje-ardhje drejt Milanos. Me AlItalia, bileta vajtje-ardhje nga Milano Malpensa (me tranzit nga Roma), rreth datave 18 dhe 22 shtator, alternativa më e lirë kushton 239 ...

Lexo me teper »

Vetëvritet 20-vjeçari, gjendet i varur në banesë me kabull elektrik

Një 20-vjeçar ka vrarë veten për arsye ende të panjohura. Policia tha se i riu me iniciale A.H. është gjetur i varur me një kabull elektrik në banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pajun të Elbasanit, ndërsa policia është njoftuar nga familjarëtb e viktimës. Njoftohemi se më datë 31,07,2016,  në fshatin Pajun Elbasan, në banesë  është vetëvarur shtetasi ...

Lexo me teper »

Babai i Flamur Sulës: Djalin ma vranë qëllimisht, do ta ndjek çështjen deri në Strasburg

Babai i Flamur Sulës, të dënuarit që mbeti i vdekur nga zjarri në burgun e Shënkollit, ka thënë sot se ngjarja e Shën Kollit është ndryshe nga sa tregojnë hetuesit e çështjes. I kërkoj shtetit të zbardhë ngjarjen. Djalin ma morën të gjallë dhe ma sollën të vdekur. Ai është vrarë qëllimisht. Nuk ka patur probleme psikologjike”, thotë Nuredin Sula. ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful