Vendosni fjalën kyçe....

Ballina

Policia e Kosovës aksion tek Ministria e Bujqësisë, arrestohen 4 zyrtarë (PAMJET)

Policia e Kosovës ka kryer një operacion këtë mëngjes për arrestimin e katër zyrtarëve të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, duke bastisur edhe zyrat e Ministrisë së Bujqësisë. Sipas medieve në Kosovë, arrestimi i tyre lidhet me dyshimet për marrje ryshfeti në vazhdimësi për ndarje të subvencioneve. Besohet se është…

“Si t’i japësh ISIS-it çmimin Nobel për Paqen” – Ambasadorja Kim masakrohet në komente pas çmimit për Dvoranin

Një deklaratë e Departamentit Amerikan të Shtetit, për dhënien e çmimit ‘Kampion i Antikorrupsionit’ ish-kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, praktikisht plasi dje “barutin” në Tiranë. Dvorani ishte akuzuar vazhdimisht nga presidenti Ilir Meta se kishte tentuar të kapte drejtësinë përmes veprimeve dhe mosveprimeve të tij në…

Deklarata e DASH “plas barutin” në Tiranë, si reaguan Rama, Kim dhe Meta

Një deklaratë e Departamentit Amerikan të Shtetit, për dhënien e çmimit ‘Kampion i Antikorrupsionit’ ish-kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka “plasur barutin” në Tiranë. I pari që reagoi në mënyrë rrufe ishte kryeministri Rama. Ai shkroi në Twitter se vlerësimi i DASH-it ndaj Dvoranit është inkurajim…

Departamenti i Shtetit sinjal për Ilir Metën: Do e nderojmë me çmimin “Kampion i Antikorrupsionit” Ardian Dvoranin

Departamenti Amerikan i Shtetit do nderojë me çmimin anti-korrupsion ish-kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Njoftimi është bërë nga faqja e DASH-it, ku thuhet se Sekretari i Shtetit, Blinken, do japë një çmim të ri ndërkombëtar për ata që i quan Kampionët Antikorrupsion kudo në botë mes…

Rrihet me çekiç djali i ish-ministrit serb në Kosovë sapo del nga shkolla – Reagimet e politikanëve dhe diplomatëve

Dhunohet në mënyrë brutale djali  18-vjeçar i politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiç, sapo ka dalë nga shkolla në Llapnasellë të Graçanicës. Sipas medieve në Kosovë, ai është sulmuar nga afro 30 persona, të cilët thuhet se kanë pasur me vete edhe mjete të forta si çekiçë. Ai ka pësuar…

Dikur më i pasuri i Rumanisë/ Arrestohet në aeoroport biznesmeni Ioan Nicuale, i dënuar me 5 vjet burg për korrupsion (PAMJET)

Arrestohet sa zbret në aeroportin e Bukureshtit biznesmeni i njohur rumun Ioan Niculae, pas kthimit nga italia. Gjykata e Apelit e Bukureshtit e ka dënuar me pesë vjet burg për korrupsion biznesmenin Niculae, dikur i konsideruar si më i pasuri i Rumanisë. Dënimi është përfundimtar dhe është më i ashpër…