Templates by BIGtheme NET

Ballina

CORRIERE DELLA SERA: HASHASHI SHQIPTAR KA PUSHTUAR ROMËN (Video)

Droga mbërrinte nga Shqipëria. Kuintalë të tëra kryesisht me hashash të destinuar për bandat që menaxhojnë shpërndarjen e drogës në zonën e qendrës dhe në lindje të kryeqytetit”. Kështu e fillon shkrimin e përditshmja italiane ‘Corriere della Sera’ në edicionin e saj të Romës. Media shkruan se gjysma e kryeqytetit italin është ‘e pushtuar’ nga hashashi shqiptar. Lajmi i referohet ...

Lexo me teper »

POLICIA MANIPULOI HETIMET, PRESION SHOFERIT PËR TË MBROJTUR FIRMËN E NDËRTIMIT TË LUNGOMARES

Shefi i seksionit të hetimit të aksidenteve në Policinë e Vlorës, Myslym Ismailaj dyshohet se i ka bërë presion shoferit Petro Beja, duke i kërkuar që të deklaronte në dëshminë e tij se kishte probleme me shikimin, e jo që mungonte sinjalistika në rrugë. Aksidenti i rëndë i Vlorës, ku një 18-vjeçar humbi jetën në një gropë të hapur nga ...

Lexo me teper »

NA MASHTRUAN EDHE ME HEKURUDHËN: NUK BËHET TË PAKTËN DERI NË 2020

Linja hekurudhore Tiranë-Durrës dhe degëzimi i ri që do ta lidhë me Aeroportin e Rinasit nuk do të ndërtohen të paktën deri në vitin 2020. Pavarësisht projektit të Ministrisë së Transporteve për ndërtimin e saj brenda vitit 2019, investimet deri në këtë vit duket se do të jenë minimale dhe të mjaftueshme vetëm për fazën fillestare të punimeve. Bashkë me ...

Lexo me teper »

SHËRBIMI SEKRET GJERMAN HETOI KANABISIN (dhe një info mbi SMS-të e Edi Ramës)

Gjatë muajve Shtator-Tetor 2016, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri sulmoi në disa dalje publike deputetin Koço Kokëdhima dhe median e tij ‘Shekulli’. Sulmet e Tahirit erdhën pasi ‘Shekulli’ publikoi një serial delikat shkrimesh që kishin lidhje me kanabisin dhe situatën e rënduar me mbjelljet në Shqipëri. Kjo ishte një ‘dhuratë e thartë’ për Tahirin dhe Ramën, të cilët kishin arritur ...

Lexo me teper »

ÇFARË FSHEHU BUZËQESHJA E ËMBËL E KLAJDËS? (dhe manipulimi mediatik me Vetingun)

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka dalë sot në një konferencë të posaçme për shtyp, për të komentuar qëndrimin e kancelares Merkel në lidhje me hapjen e negociatave. Ministria përgjegjëse për integrimin, u përpoq në fillim të shprehte një lloj entuziazmi të sforcuar në lidhje me përgëzimet që Merkel kishte bërë për reformat e qeverisë. Por pak më tej Gjosha ...

Lexo me teper »

SI PO I FAVORIZON RILINDJA KOMPANITË E BIXHOZIT: FITIMET NUK PREKEN, INFORMALITETI ARRIN MAJAT

Kompanitë e lojërave të fatit rezultojnë të kenë ruajtur nivelet e fitimit gjatë vitit 2016, me gjithë premtimet e Kryeministrit Rama se do të luftonte kumarin. Ndonëse 2015-a ka qenë një vit pa kampionate të rëndësishme botërore, apo europiane, kompanitë e lojërave të fatit kanë arritur të mbajnë nivele të larta të ardhurash. Në total, qarkullimi i pesë operatorëve kryesorë ...

Lexo me teper »

DEPUTETI GJERMAN: ‘PRETENDIMI I RAMËS ËSHTË ABSURD, NUK UA KAM NGENË LOJËRAVE TUAJA’

Deputeti i Bundestagut gjerman në Tiranë, Gunther Krichbaum, ka sqaruar dje pozicionin e tij në lidhje me akuzat e Ramës se është i ndikuar nga kryetari i opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Ai ka përsëritur se flet në emrin e grupit të tij parlamentar dhe se kancelarja Merkel nuk mund të flasë ndryshe nga mendimi i mazhorancës gjermane. Krichbaum ka thënë ...

Lexo me teper »

DETAJET E TAKIMIT- SI U PËRPLAS RAMA ME DEPUTETËT GJERMANË

Mediet proqeveritare kanë nisur një fushatë denigrimi ndaj Gunther Krischbaum, kreut të Komitetit për Çështjet Evropiane në Bundestagun gjerman. Vala e goditjes mediatike po vjen pas deklaratave të forta të bëra në Tiranë nga zoti Krischbaum, i cili paralajmëroi ngecjen e negociatave me BE-në  për shkak të problemeve të Shqipërisë me kanabisin, reformat dhe ligjzbatimin. Në mediet e ndikuara nga ...

Lexo me teper »

RAPORTI I KE-së: KANABISI NË SHQIPËRI ËSHTË MASIV SI RESTORANTET, BOSËT NUK PREKEN

Të ardhurat ilegale nga bimët narkotike, kanabis sativa në Shqipëri zënë 2,6% të Prodhimit të Brendshëm Bruto. Këtë shifër alarmante e jep raporti vjetor i Komisionit Europian që vlerëson ecurinë e Shqipërisë për vitin 2016. Ndërsa shtete europiane si Franca, Gjermania, Italia dhe Mbretëria e Bashkuar të ardhura ilegale nga bimët narkotike i kanë të papërfillshme, duke mos kapur 1% ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful