Templates by BIGtheme NET

Ballina

“Rusia do kishte parapëlqyer Hillary Clinton si presidente” – Trump

Presidenti amerikan Trump tha për rubrikën “Hannity” në “Fox News” se qeveria ruse do kishte preferuar Hillary Clinton-in si presidente, pasi ajo nuk do ia kishte dalë mbanë t’i kundërvihej industrisë energjetike të Rusisë. “Po e sqaroj edhe njëherë këtë punën e Rusisë. Nëse do të kishin ndonjë gjë për mua, do të kishte dalë shumë kohë më parë, ndoshta ...

Lexo me teper »

“Mos përdor forcë” – policët s’përmbahen as para gazetarëve

Vetëm pak minuta më parë ka patur përplasje mes forcave të policisë dhe gazetarëve dhe kameramanëve që po raportojnë nga vendngjarja për protestën e opozitës. Institucioni i Ministrisë së Punëve të Brendshme është i gjithi i rrethuar nga forcat e policisë, pasi pritet mbërritja e ministrit të Drejtësisë dhe Sigurisë së Hollandës, Ferdinand Grapperhaus. Por kur gazetari Erion Skëndaj po ...

Lexo me teper »

“Gazetarët duhet të kishin lënë punën pas raportit të Mueller”

Raporti i Robert Mueller i cili konfirmoi se Donald Trump nuk kishte bashkëpunuar me Russinë në zgjedhjet e 2016-ës kur fitoi bindshëm kundër Hillary Clinton,  ka ngritur shumë pikëpyetje mbi gazetarinë. Histeria kundër Rusisë sipas kryeredaktorit të “Wikileaks” tregon për një “epokë të errët” në të cilën po kalon gazetaria. Në një intervistë me gazetarin e “RT”-së, Afshin Rattansi, Kristinn ...

Lexo me teper »

KUSH E MBRON KUNATIN E SAMIR MANES? (Një krahasim mes Gentit dhe Hiteshit)

Në harkun kohor të 10 ditëve, televizioni kombëtar Top-Channel ka publikuar një dyzinë lajmesh që lidhen me dy vëllezër biznesmenë indianë, vëllezërit Sandesara, të cilët kanë marrë shtetësinë shqiptare, por në vitin 2018 një gjykatë në Indi i ka shpallur fajtorë për një skemë të dyshuar si mashtrim bankar. Më datën 22 Mars në Rinas u ndalua dhe kunati i ...

Lexo me teper »

Salianji publikon audiopërgjimin e ri dhe bën lëvizjen e beftë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Salianji, ka deklaruar se PD-ja do kallëzojë penalisht ish-drejtuesit e Policisë së Fierit si dhe prokurorët e “Dosjes Xhafaj”, lidhur me audiopërgjimin ndaj Agron Xhafajt, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në një deklaratë për mediat, Salianji publikoi një tjetër material audiopërgjimi mes ish-drejtorit të Policisë së Fierit, Alert Nushi dhe Fredi Alizotit. Në bisedë ...

Lexo me teper »

“Furtunë” në administratë, kush shkarkohet dhe kë emërojnë

Belinda Ikonomi është larguar si Drejtoreshë e Doganave dhe në vend të saj është emëruar Arlind Gjokutaj. Ikonomi është emëruar zv.ministre e Ekonomisë. Gjokutaj më herët ka qenë drejtor i Pastrimit të Parave në Ministrinë e Ekonomisë dhe Financave. Vasilika Vjero është larguar nga Tatimet dhe vendin e saj e ka marrë Enton Duro, i cili ka qenë më herët ...

Lexo me teper »

Justifikimi qesharak i “CNN” pasi doli blof me lajmet kundër Trump – plasin talljet në rrjet

Pasi hetimet ndaj presidentit amerikan Donald Trump nuk zbuluan asnjë lidhje të tij me përpjekjet për ndërhyrje të Rusisë në zgjedhjet presidenciale në 2016, përdoruesit e rrjetit kanë nisur të tallen me shefin e “CCN”-it, Jeff Zucker. Kjo për shkak se “CNN” që nga 2016-ta i ka dhënë shumë zë kësaj çështjeje, duke e akuzuar presidentin për lidhjen me rusët ...

Lexo me teper »

Rrjeti i strukturuar mediatik që fshihet pas sulmit ndaj Donald Trump

Nga Sean Hannity Shikoni të ashtuquajturën konkurrencë në lajmet televizive  – dhe filloni me Rachel Maddow të MSNBC. Audiencës së saj i është shitur një teori komploti, natë pas nate, çdo natë. Një gënjeshtër, natë pas nate, çdo natë. Për 22 muaj radhazi. Ajo ka përfituar nga këto gënjeshtra tek audienca e saj në një nivel spektakolar. Sinqerisht, Maddoë dhe ...

Lexo me teper »

Gent Cakaj shkarkon administratën

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë, Gent Cakaj, ka pushuar nga puna rreth 20 punonjës dhe lajmin e ka dhënë ai vetë përmes një deklarate për shtyp. Cakaj nuk ka sqaruar se çfarë detyre kryejnë punonjësit e shkarkuar, por ka shtuar se një pjesë e tyre do të transferohen në pozicione të tjera. “Ambicia për një shërbimj ...

Lexo me teper »

Sot seanca për Tahirin, dosja voluminoze e ish-ministrit transportohet me karrocë në gjykatë (FOTO)

Gjykata e Krimeve të Rënda ka nisur seancën paraprake për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Në këtë seancë pritet që avokati i Tahirit, Maksim HAxhia, të kërkojë gjykim të shkurtuar. Dosja e Tahirit që mbërriti sot te Gjykata e Krimeve të Rënda i ka habitur ata që e kanë parë. Në disa foto të publikuara nga “Balkanëeb”, shihet se si ...

Lexo me teper »