Templates by BIGtheme NET

Ballina

Rama akuzon prokurorët për lidhje politike. Prit pak… po këta në foto të kujt janë?

HashtagAL Gjatë konferencës së sotme për shtyp, kryeministri Rama foli me tone të forta vetëbesimi për realizimin e Reformës në Drejtësi. Ai përdori termin “tërmet” për të përshkruar atë që do ndodhte, duke e përkufizuar sistemin e drejtësisë si një “Shoqëri Aksionere” të kthyer në biznes mirëfilli. Por pak më tej, kryeministri, tha diçka tjetër, tepër interesante mbi gjykatësit dhe prokurorët: ...

Lexo me teper »

Surprizon Fatmir Xhafaj: Pa fondacionin Soros, reforma ime në Drejtësi do ishte e pamundur

Kryetari i Grupit për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj ka mbajtur tre ditë më parë një fjalim me personalitetet e angazhuar me Reformën në Drejtësi. Gjatë fjalës së z.Xhafaj janë shënuar disa momente sinqeriteti të spikatura, të cilat duken tepër interesante. Element i parë është një deklarim surprizë i z.Xhafaj i cili  duke i’u drejtuar kryetarit të fondacionit Soros, z.Andi Dobrushi, ...

Lexo me teper »

Darka me gazetarët / Rama: Ju lutem qeshni… jam martir… jam kavie… ju lutem qeshni (!)

Kryeministri e lexoi menjëherë atmosferën anormale që mbizotëronte në sallën gjysmë të boshatisur në darkën e shtruar prej tij për median. Atyre gazetarëve që i kishin shkuar, kryeministri i’u lut që në fillim të fjalës, që të ishin të qeshur. “E para nuk presim ngushëllime sot kështu që dhe mund të qeshni.”, – nisi fjalën e tij Rama. Më pas ...

Lexo me teper »

SHËNIM: Kanibalizmi mediatik, qoka e Reilës dhe gjumi i Totozanit

Kanë kaluar më shumë se 48 orë nga vetëvrasja e një vajze të re në Tiranë, ndërsa media në Shqipëri, në përpjekje për të zbuluar ndonjë gjë për viktimën, thjesht sa shpalosi degradimin e vetë. Rasti i fundit i vetëvrasjes ka regjistruar shkelje të rënda të parimeve elementare të raportimit të një lajmi. Zakonisht lajmet e vetëvrasjeve sugjerohen të mos ...

Lexo me teper »

EKSKLUZIVE / Si e favorizoi Rama kompaninë farmaceutike të Tom Doshit

HashtagAL Kompania farmaceutike “Profarma” ku deputeti Tom Doshi zotëron 49 për qind të aksioneve rezulton më e favorizuara në listën e ilaçeve të rimbursueshme nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë. Lista e  siguruar ekskluzivisht nga HashtagAL, tregon se medikamentet kryesore të kësaj kompanie janë shpallur si “alternativë e parë” nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë për vitin 2015, çka do të thotë ...

Lexo me teper »

PRAPASKENAT MEDIATIKE / Si po e manipulon Edi Rama opinionin për Reformën në Drejtësi

Komisioni i Venecias shprehu opinionin e tij dhe krejt pa pritur, të gjithë duken të lumtur. Partia Demokratike dhe LSI u shprehën dje në mbështetje të rekomandimeve të dhëna nga Komisioni i Venecias, të cilat ishin rekomandime që merrnin në konsideratë objeksionet që këto dy parti kishin paraqitur. Për draftin punuan në Tiranë ekspertë të nivelit të lartë, të cilët ishin ...

Lexo me teper »

RILINDJE NË FACEBOOK / Kryetari i Komisionit të Ekonomisë ka 2 ditë që grricet… me një gazetar

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, prej dy ditësh replikon në distancë në Facebook me gazetarin Blendi Fevziu. Braçe ka nisur ofensivën e tij kur bëri një shënim në llogarinë e tij zyrtare në Facebook me titull “Klubi i milionit të parë’ në politikë e media!” duke i’u kundërpërgjigjur një qëndrimi editorial të Fevziut që fliste për politikanët që ...

Lexo me teper »

Servilizmi arrin kulmin, Blendi Klosi merr çmimin “Histori Suksesi 2015”

  Tre ditë më parë, një OJF  e quajtur “Albanian Excellence” organizoi një mbrëmje që ajo e quajti “gala” dhe ndau disa çmime. Personazhi i mbrëmjes ishte ministri Blendi Klosi, ai u vlerësua me çmimin “Histotri Suksesi 2015”. Nën dritat e prozhektorëve dhe shandanëve, Klosit i’u dorëzua dhe një certifikatë përkatëse.  Ministri jo vetëm që u gëzua shumë me këtë vlerësim, ...

Lexo me teper »

EKSKLUZIVE / Miqtë e Olsi Ramës, 15% aksionarë me kinezët e parkut industrial

HashtagAL Në janar të këtij viti, kryeministri Rama nënshkroi një vendim të rëndësishëm qeverie, që parashikonte krijimin e një parku industrial në një territori prej 500 hektarësh në zonën e Spitallës në Durrës. Ky vendim i hapi rrugë Ministrisë së Ekonomisë së drejtuar nga Arben Ahmetaj për të shpallur garën konkuruese mbi kompaninë që do e realizonte këtë projekt të rëndësishëm. Ndërsa ...

Lexo me teper »

RAPORTI I KLSH-së / Briseida ‘e bën baltë’, 117 milionë dollarë dëmi ekonomik në Tatime

Një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit  hedh dritë mbi dështimin arbitrar të Tatimeve dhe Doganave në disa  dhjetëra miliarda lekë. Kampione e humbjeve është Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve e drejtuar nga znj. Briseida Shehaj. Dëmi deri në Tetor-2015 është vlerësuar nga KLSH-ja në shumën totale prej 11 miliardë e 786 milionë lekëve, ekuivalent i 117 milionë dollarëve. ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful