Vendosni fjalën kyçe....

Ballina

‘Express’-i britanik: Kanabisi e korrupsioni bllokojnë anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Gazeta e njohur britanike “Express”, shkruan se është bllokuar oferta e BE-së për të nisur negociatat me Shqipërinë. Sipas gazetës disa shtete anëtare të Bashkimit Europian po pengojnë bisedimet e pranimit të Shqipërisë, për shkak të korrupsionit dhe prodhimit të kanabisit. Në veçanti, përmendet Franca si një ndër shtetet kryesore…