Templates by BIGtheme NET

Ballina

Tensionet Trump-May dhe protestat që pritën presidentin në Londër

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump është pritur me protesta në Angli. Mijëra qytetarë kanë pushutuar rrugët e Londrës dhe kundërshtojnë politikat e Trump. Kryeqyteti britanik është blinduar dhe forca të shumta policie janë angazhuar për protestat. Për ta zhveshur vizitën e tij nga dramaticiteti Trump “theu akullin” duke thënë: “Britanikët më pëlqejnë shumë mua”. Takimi me Theresa May: Në ...

Lexo me teper »

“Fake News”-t që vijnë nga mediet afër qeverisë

Prej disa ditësh, pasi tentuan të përbaltin disa nga artistët që kundërshtonin ashpër shembjen e Teatrit Kombëtar, mediet afër qeverisë vazhdojnë të njëjtën skemë klasike: përbaltjen, por duke e zgjeruar rrethin. Tani që protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar jo vetëm që nuk është shuar, por po bëhet edhe më e madhe me përkrahjen e gjerë nga qytetarët, edhe pse ...

Lexo me teper »

Protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar përmes fotosh

Qindra qytetarë janë duke marshuar drejt kryeministrisë për t’i thënë JO shembjes së Teatrit Kombëtar. Kjo protestë ka nisur që prej orës 18:30 të pasdites së sotme dhe qytetarët tashmë janë afër godinës së kryeministrisë. “Mos e shembni teatrin”, “Mos vrisni kulturë”, janë disa nga thirrjet e protestuesve.  Deri më tani kjo është një protestë e qetë.  Robert Budina, Nertitan ...

Lexo me teper »

Borxhet e Top Channel kompromentojnë ‘Raiffeisen Bank’ dhe një gjykatës në Tiranë

Një kompani furnitore ka paditur Top Channel për një borxh prej afro 47 milionë lekësh, por pamundësia e televizionit për të bërë pagesën ka çuar në kompromentimin e bankës ‘Raiffeisen’ dhe gjykatësit Ervin Pollozhani. Historia zbulohet nga dy kallëzime penale të depozituara 48 orët e fundit. Fabula është e thjeshtë: borxhi që TCH i ka një kompanie që i ka ...

Lexo me teper »

Sinjalet e para të opozitës, çfarë po planifikojnë Basha dhe Kryemadhi?!

Fronti i bashkuar opozitar ka kërkuar largimin e menjëhershëm të kryeministrit Rama dhe të qeverisjes së tij. Në dy deklarata të njëpasnjëshme, LSI dhe PD, kanë deklaruar se tani është koha për të larguar Edi Ramën, për t’i hapur Shqipërisë rrugën evropiane. Deklarata e frontit opozitar vjen pas mostërheqjes së Ramës për sa i përket shembjes së Teatrit Kombëtar, pasi ...

Lexo me teper »

Kryemadhi: LSI ka një plan me 9 pika, për 3 muaj pastrojmë Shqipërinë nga droga

Kryetarja e LSI-së, Kryemadhi, ka deklaruar se  nga selia e partisë se forca politike që drejton ka një plan konkret për çrënjosjen e drogës nga vendi dhe për këtë i duhen vetëm 3 muaj. Ajo theksoi se vendi është pushtuar nga droga, krimi e mafia dhe përgjegjësi kryesor për këtë është kryeministri Rama. “Klanet shqiptare kanë ende një rol kyc ...

Lexo me teper »

‘Stop vjedhjes’, sot marshimi drejt Kryeministrisë për të mbrojtur Teatrin

Artistët do të nisin sot marshimin e tyre për të kundërshtuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Marshimi i sotëm do të nisë rreth orës 18:30, nga sheshi i Teatrit për të vazhduar më tej drejt Kryeministrisë dhe Presidencës.  Ky marshim nën sloganin ‘Stop Vjedhjes’ vjen për shkak të vendimit të Parlamentit për t’i dhënë të drejtën firmës “Fusha Shpk” ...

Lexo me teper »

Antidroga italiane: Sasitë më të mëdha të marijuanës vijnë nga Shqipëria

 “Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e cila sapo ka publikuar “Raportin Vjetor” në lidhje me vitin 2017. “Importet e marijuanës në Itali janë rritur ndjeshëm duke arritur në vitin 2017 në një rekord të konfiskimeve, ...

Lexo me teper »

Rama do të japë me koncesion aeroportin e Kukësit (VENDIMI)

Qeveria Rama pritet të japë me  koncesion aeroportin e Kukësit. Vendimi i kryeministri Edi Rama është publikuar sot në faqen e kryeministrisë. Qeveria ka marrë një ofertë të pa kërkuar për ndërtimin e Aeroportit të Kukësit. Në vendimin e sotëm të Këshillit të ministrave u vendos t’i jepet 8 pikë bonus bashkimit të shoqërive “Kastrati”, sh.a. & “T.M.D Systems LTD”, ...

Lexo me teper »

Edi Rama kallëzohet penalisht për audiopërgjimin e Agron Xhafajt

Kryetarët e grupeve parlamentare të Partisë Demokratike dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili dorëzuan në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallëzimin ndaj Edi Ramës për deklaratat e tij pas publikimit të audio-përgjimit ndaj Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Pas publikimit, kreu i qeverisë deklaronte në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së, se e kishte kryer ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful