Templates by BIGtheme NET

Ballina

Rama thumbon opozitën me thënien e tij, por a e di kryeministri shqiptar çfarë tha Martin Luther King para se të vdiste?

Një ditë para protestës së opozitës, kryeministri Edi Rama ka cituar një shprehje të Martin Luther King, i cili njihet për këmbënguljen e tij për format paqësore të protestave. Sipas thënies së publikuar nga Rama, protestat nuk të çojnë në fitore dhe këtë e dinë edhe ata që i bëjnë. Duke thumbuar kështu opozitën. “Përtej aspektit moral, limiti i protestave ...

Lexo me teper »

Shqipëria doli ‘duarthatë’, si u ndanë mes vendeve të rajonit 180 milionë eurot e samitit të Poznanit (Skema)

Pas përfundimit të Samitit të Poznanit, vendet e Ballkanit Perëndimor me përjashtim të Shqipërisë kanë arritur të përfitojnë financime për projektet infrastrukturore që kishin paraqitur. Vlera e përgjithshme e 8 projekteve të miratuara llogaritet në 782 milionë euro në fushat e transportit rrugor, hekurudhor dhe sistemin energjitik. Nga këto shuma, Bashkimi Europian do investojë rreth 180 milionë euro, kurse pjesa ...

Lexo me teper »

Këshilltarit të Ramës i vjen keq për Bashën?! A është ky sinjal për afrim pas ultimatumit të Metës?!

Pas ultimatumit të presidentit Ilir Meta se duhet gjetur një zgjidhje, në të kundërt do ketë zgjedhje të përgjithshme të parakohshme më 13 tetor, nuk ka patur reagime të prera të kryeministrit Edi Rama. Po ashtu, as kryedemokrati Lulzim Basha nuk është dëgjuar të artikulojë ndonjë qëndrim për çështjen. I vetmi që ka reaguar drejtpërdrejtë është ish-kryeministri Sali Berisha. Por ...

Lexo me teper »

Joe Biden bën deklaratën shkatërrimtare gjatë intervistës, në përgjigje tallje nga publiku

Kandidati presidencial demokrat Joe Biden bëri deklaratën e pavërtetë gjatë intervistës në “CNN” të premten, kur tha se ndërhyrja ruse në zgjedhje nuk ndodhi gjatë administratës Obama-Biden, deklaratë që çoi në talljen e 76-vjeçarit në internet. “Shikoni se çfarë ka ndodhur me Putinin, ndërkohë që ai po përpiqet të zhbëjë zgjedhjet tona, ai po zhbllokon zgjedhjet në Evropë,” i tha ...

Lexo me teper »

Mbështetësit e deputetes së majtë në Amerikë kërcënojnë me vdekje 8-vjeçaren vetëm pse e imiton (VIDEO)

Një vajzë 8-vjeçare, që imiton deputeten demokrate Alexandra Ocasio-Cortez ka marrë kërcënime me vdekje nga mbështetësit e politikanes në SHBA. Ava, e cila u shndërrua në një hit në internet për shkak të talentit të saj teksa imitonte Cortezin është detyruar të fshijë të gjitha llogaritë e saj në rrjetet sociale pasi ajo dhe familja e saj kishin marrë kërcënime ...

Lexo me teper »

Sa vajza ke? – Plasari publikon mesazhin kërcënues: Lleshaj të ruajë gazin

Studiuesi i njohur, Aurel Plasari, ka publikuar një mesazh kërcënues që i ka mbërritur në llogarinë e tij në ‘Facebook’. Plasari shkruan se kërcënuesi mban emrin Emiljan Pjetri në ‘Facebook’ dhe sipas të gjitha gjasave është i njëjti person që i ka çuar mesazhin kërcënues kreut të KQZ-së, Zguri. Plasari shkruan se zgjodhi ta publikojë mesazhin e mbërritur në datën ...

Lexo me teper »

Themeluesja e Open Data: Si do i censurojë Rama portalet, argumentet kundër projektligjit

Qeveria ka miratuar dhe pritet të kalojë në parlament një projekligj që synon kontrollin e mediave online. Nuk dihet ende se si është ndërtuar ky ligj e çfarë përmban duke qenë se nuk është konsultuar me grupet e interesit dhe vendimi i qeverisë nuk ka qenë i hapur për përfaqësuesit e mediave online. Sipas Aranita Brahajt, shefe e Open Data ...

Lexo me teper »

Kërcënohet me jetë kryetari i KQZ-së Zguri, merret në mbrojtje nga Garda

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri, merret në mbrojtje nga Garda e Republikës pas kërcënimeve që ka marrë për jetën. Burimet mediatike raportojnë se “kërcënimet janë shumë serioze” dhe se Klement Zguri është marrë në mbrojtje nga një numër i lartë efektivesh të Gardës së Republikës, të cilët ndodhën në zyrën e tij, por edhe në ambientet e ...

Lexo me teper »

Meta: Do ju tregoj pse pas tre vitesh nuk kemi asnjë anëtar të Gjykatës Kushtetuese

  Presidenti i vendit Ilir Meta ka komentuar sërish Reformën në Drejtësi. Meta akuzon edhe një herë qeverinë Rama se e ka transformuar Reformën në Drejtësi në një “Ramaformë”, që ka devijuar rrugës nga synimet që kishte. Presidenti thotë se po udhëton drejt Tropojës, por kur të jetë më i lirë nga axhenda e tij e ngarkuar, do të ulet ...

Lexo me teper »