Templates by BIGtheme NET

Ballina

Të gjitha dyshimet – Pse Ermal Meta mund të përjashtohej nga Sanremo

Këngëtari shqiptar, Ermal Meta, garon për të tretën herë radhazi në festivalin e Sanremos. Kësaj herë Meta u prezantua në duet me këngëtarin Fabrizio Moro. Kënga titullohet ”Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë) dhe trajton një tematikë mjaft të rëndësishme e aktuale siç është frika ndaj rrezikut terrorist. Pas performacës së dy artistëve të shumta ishin reagimet ...

Lexo me teper »

FNSH dhe RENEA në Elbasan, kontrolle në banesat dhe bizneset e fiseve Çapja e Çela

Mbrëmjen e kaluar, pas arrestimeve të tetë personave, forcat RENEA dhe të FNSH-së kanë qenë sërish në aksion në qytetin e Elbasanit. Mësohet se policia po bën një verifikim të pronave të Çapjave dhe Çelajve, dy fiseve të njohur mplikimet në disa ngjarje kriminale dhe sagës së gjatë të hakmarrjeve mes tyre. Sipas Balkanweb, forcat RENEA ndodhen aktualisht në tregun ...

Lexo me teper »

‘Të ekzekutuarit’ e Kim Jong-un mund të mos jenë vrarë kurrë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, është i famshëm në mediat perëndimore për ekzekutimin e njerëzve që e kundërshtojnë, ndonëse disa prej tyre duket se kanë gjetur aftësinë për t’u kthyer sërish në jetë. Raportet tregojnë rregullisht mënyrat e përdorura nga ana e Kim Jong un-it për ekzekutimin e personave që dalin jashtë ‘rrethit’ të tij, duke filluar nga ...

Lexo me teper »

Armand Duka merr për herë të pestë drejtimin e FSHF-së

Pas përfundimit të raundit të dytë të zgjedhjeve për kreun e FSHF-së, rezultatet kanë konfirmuar Armand Dukën si President të këtij institucioni. Pas votimit të raundit të dytë, Duka mori 38 vota, Fino 24 vota kurse të pavlefshme u shpallën 3 vota. Në raundin e parë, Duka mori 39 vota, përkundrejt rivalit të tij Fino, i cili mori 22 vota. ...

Lexo me teper »

‘Në vend se të kërkosh mik, në vend se të japësh lekë, ti e zgjidh vetë problemin tënd duke futur mik qeverinë’

Një porosi që të kujton gafat e kohës së fushatës kur Edi Rama, kryeministri i vendit u jepte porosi policëve që të mblidhnin vota për PS-në. Kësaj here është ndryshe, sepse ka të bëjë me të gjithë shqiptarët, të cilëve ai ju kujton të fusin mik qeverinë. Thotë Rama: ‘Të marrësh 3 minuta, në vend se të kërkosh mik, në ...

Lexo me teper »

‘Hidh e prit’ në FSHF, të gjitha batutat mes Dukës dhe Finos-Spektatorë delegatët

Në fjalët respektive të dy kandidatët kanë vijuar me akuzat dhe batutat ndaj njëri-tjetrit. Duka: Kandidati Fino, gjatë fushatës zgjedhore nuk pranoi të garonte me mantelin e tifozit dhe të sportit, por e mbajti me stoicizëm deri në fund mantelin e politikanit.  Sot keni një përgjegjësi të madhe historike dhe kombëtare. Do ishte papërgjegjshmëri t’ia lësh në dorë FSHF-në, një eksperimenti ...

Lexo me teper »

Qeveria miraton në heshtje dy HEC-e,  vihen në rrezik Kanionet e Osumit

Qeveria shqiptare për disa vjet rresht ka mbajtur të fshehtë kontratën që lejon ndërtimin e dy hidrocentraleve në Kanionet e Osumit. Top Channel ka publikuar dokumentat që tregojnë se qeveria ka miratuar ndërtimin e dy hidrocentraleve mbi lumin Osum, në pjesën e kanioneve të cilat janë një atraksion turistik por shërbejnë edhe për zhvillimin e sporteve. Projekti i ndërtimit të ...

Lexo me teper »

Censurë totale- Si iu fsheh publikut llogaridhënia e Thoma Gëllçit në Kuvend

Në seancën e sotme në Komisionin e Medias në të cilin ishte thirrur Drejtori i RTSH-së për të dhënë llogari për censurën, dhe gjobitjen që i është bërë gazetarëve kritikë ndaj qeverisë nuk ka pasur asnjë media përvecc TVSH që të transmetonte ‘live’ punimet e komisionit. Mungesën e televizioneve kombëtare e ka denoncuar edhe Albana Vokshi Kryetarja e Komisionit të ...

Lexo me teper »

Shqipëria jashtë BE-së edhe 7 vite të tjera, Hahn: Serbia dhe Mali i Zi janë më përpara

Komisioneri për zgjerimin, Johannes Hahn, ka dhë ë një intervistë për Deutsche Welle-n lidhur me integrimin e Ballkanit perëndimor në BE. Në intervistën e tij ai nuk ka pranuar të deklarohet kush do hyjë i pari në BE dhe kush më vonë, por thekson se Serbia dhe Mali i Zi kanë përparuar më shumë në këtë drejtim. Ndërsa në prezantimin ...

Lexo me teper »

Verifikimet për Haxhinaston dhe paralajmërimi i ish-ministrit

Reagon për herë të parë për hetimet ish-ministri Edmond Haxhinasto. ‘S’më shqetësojnë fare as hetimet, as verifikimet. Unë kam bërë drejtimin politik të ministrisë. Gjithkush është i lirë të verifikojë. Gjithë veprimtaria ime është bërë mbi bazën e dokumenteve që janë atje. Të verifikohen, unë jam i gatshëm.’, thotë ish-ministri i Transporteve. Ai më tej paralajmëroi se nëse kjo do ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful