Templates by BIGtheme NET

Ballina

Kurz fiton zgjedhjet në Austri, si i forcoi pozitat e tij video-skandali i aleatit

Ish-kancelari austriak, Sebastian Kurz, arriti të fitojë bindshëm zgjedhjet e parakohshme në vend, muaj pas video-skandalit që i dha fund koalicionit të tij me partinë e ekstremit të djathtë, Partia e Lirisë. Kur votat janë numëruar thuajse të gjitha, konservatorët austriakë e drejtuar prej tij, Partia e Popullit, ka marrë 37% të votave, krahasuar me 31% të zgjedhjeve të fundit. ...

Lexo me teper »

Fusha i pagoi hotelin në Barcelonë, Arbjan Mazniku thirret në prokurori

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës dhe krahu i djathtë i Erion Veliajt, Arbjan Mazniku është thirrur sot në prokurori. Mësohet se Mazniku do të merret në pyetje pas hetimit të nisur nga prokuroria në lidhje me pagesën e qëndrimit në një hotel në Barcelonë. Partia Demokratike e ka akuzuar Maznikun se një natë qëndrimi në këtë hotel ishte 900 euro. ...

Lexo me teper »

Çudira në Shqipëri – Krimet e Rënda jokompetente për “dosjen 184”, por për pedagogun e Elbasanit PO

Denis Himçi, pedagogu i Universitetit të Elbasanit i cili u kap mat në kamera duke i kërkuar favore seksuale një studenteje në këmbim të notës, do të gjykohet nga Krimet e Rënda. Gjykata e Elbasanit shpalli moskompetencë në lidhje me çështjen e profesorit që u zu në kurth nga kamerat e “Stop”. Një ditë më parë, kjo gjykatë ka caktuar ...

Lexo me teper »

Al Gore fiton çmimin si “hipokriti më i madh” për klimën

Ish-zëvendës presidenti amerikan, Al Gore ka fituar një çmim tjetër. Por prisni, nuk është aq pozitive. Ish-zëvendës presidenti është shpallur fituesi i çmimit “Hipokriti i Klimës”, i cili paraqitet çdo vit nga senatori Jim Inhofe. Inhofe zbuloi pesë kandidatët kryesorë në rend të kundërt dhe kur arriti te Al Gore, tha: “I fundit, por sigurisht jo më pak i rëndësishmi, ...

Lexo me teper »

Cili është pritësi i dyshuar i kokainës në Durrës që po kërkohet nga Policia

Personi i shpallur në kërkim nga policia për 137 kilogramët e kokainës të kapura në kontenierë me banane në Portin e Durrësit, është Gentian Malindi, 42 vjeç. Malindi ka qenë me dy të arrestuarit, Ardian Bega dhe Altin Mislihaka, të dy punonjës në portin e Durrësit, por i ka shpëtuar policisë pasi ka kuptuar se në pakot me kokainë mund të kishte GPS. Malindi ...

Lexo me teper »

VIDEO – Ministri i Jashtëm holandez: “JO, Shqipëria nuk është gati”

Ditën e djeshme në Bundestag u diskutua mbi fatin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave dhe politikanët shqiptarë, e në veçanti kryeministri Edi Rama, e trajtuan si hapje negociatash por me kushte. Ndërkohë që edhe sikur të kishim dritën jeshile nga Gjermania për hapje negociatash, nuk ndodh e njëjta gjë me Holandën. Po të ndjekësh deklaratat e ...

Lexo me teper »

“Të padisim UKT-në për ujin që pimë” – Halli që ka bashkuar qytetarët për padinë e parë kolektive në vend (VIDEO)

  Ndërkohë që Tirana vuan herë pas here mungesën e ujit nëpër rubinete, sidomos pas përmbytjeve që shkaktuan turbullira në ujëmbledhësin e Bovillës, avokati i njohur Dorian Matlija ngren dyshime mbi cilësinë e ujit që vjen nëpër rubinete, atëhere kur vjen.  Në një denoncim tejet të rëndë, Matlija përmes një video thotë se shumë parametra nuk maten që provojnë cilësinë ...

Lexo me teper »

“George Soros ka ende njerëzit e tij në Departamentin e Shtetit” (VIDEO)

  Skandali i fundit me djalin e ish Zv/Presidentit Amerikan Joe Biden, i cili ka përfituar para nga Ukraina dhe 1.5 miliardë dollarë nga Kina është kryer me lojën dhe ndikimin e Soros. Ky rast ka bërë shumë zhurmë në mediat amerikane. Gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë në “FoxNews”, Victoria Toesing e cila ka qenë Zv/Ndihmëse e Prokurorit të Përgjithshëm, ...

Lexo me teper »

Kush është “ustai” që kuron imazhin e Greta Thunberg

Në pak më shumë se një vit, ajo ka kaluar nga protesta vetmitare te udhëheqja e një lëvizjeje globale. Por, ngritja e famës së Greta Thunberg nuk ishte rastësi. Pak më shumë se 1 vit më parë, një nxënëse shkolle 15-vjeçare ishte ulur e vetme përpara Parlamentit Suedez, me një çantë shpine ngjyrë rozë në njërën anë dhe nga ana ...

Lexo me teper »

Veliaj me mikrofon në këmishë – Përveç imazhit, tani edhe zëri ka rëndësi për shfaqjet publike të kryebashkiakut

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj duket se ka forcuar mjetet e tij të propagandës. Përveçse merr me vete kamera e operatorë kudo që shkon, tani ka nisur të mbajë edhe mikrofon në mënyrë që zëri t’i dalë i pastër në kronikat e gatshme që u përcjell mediave. Veliaj vizitoi ditën e djeshme banorët e prekur pas tërmetit të fortë që ...

Lexo me teper »