Templates by BIGtheme NET

Blog

“Malli” përballë Tahirit dhe Xhafajt!

Nga Flamur Vezaj Malli i bashkoi perser Sajmir Tahirin dhe Fatmir Xhafajn, pas akuzave te ndersjellta mes tyre! Jo malli kur mezi pret te takosh dike por “malli” me ngjyre jeshile, te bardh e te kuqe! Tahiri na doli qe paska mbeshtetur ca kusherinje (te 3 apo 4 akoma se morem vesh) ne kultivimin e hashashit duke i lehtesuar rrugetimin ...

Lexo me teper »

Tani edhe Escobari duket si diletant

Nga Klodian Tomorri Tani edhe Escobari duket si diletant. “Më mirë nje varr në Kolumbi se sa një qeli në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,”. Ky ishte slogani i boseve kolumbian të drogës, kur qeveria amerikane nisi luftën ndaj tyre. Në vitet 1980, kartelet kolumbiane krijuan një organizatë të quajtur “Los Extraditables”. Kreu i organizatës ishte Juan Pablo Escobar Gaviria, ...

Lexo me teper »

Një krahasim me vend mes Teatrit dhe Bunkerit

Nga Artan Fuga Nuk kuptoj se përse një Bunker që nuk ka qenë fare në të kaluarën dhe ca kanale të nëndheshme aty midis Ministrisë të Brendshme dhe Bashkisë rindërtohen dhe thuhet se shërbejnë si muze, rindërtohet si muze shtëpia me gjethe a me tela me gjëmba, kurse ndërtesa e Teatrit, pak metra më tutje duhet prishur dhe nuk shërben si ...

Lexo me teper »

Qeveria e telekonferencave

Nga Jorida Tabaku Grotesku dhe propaganda e shëmtuar e kësaj qeverie nuk ka fund. Sot Ministri i Financave ishte në telekonferencë me bizneset e vogla (me shumë mundësi nga një sallë tjetër e ministrisë) për të diskutuar se si vendosja e TVSH tek bizneset e vogla do ndihmojë këto biznese. Mbasi i refuzuan, nuk i takuan, nuk i dëgjuan, mbasi ...

Lexo me teper »

Tahiri nuk ka se ç’të flasë, ai di vetëm të shërbejë!

Nga Armand Maho Nuk prisja ndonjë gjë me shumë nga ish ministri i brendshëm. Mbajti te njëtën retorikë si atëherë kur ishtë ministër i brendshëm. Si atëherë kur sulmonte me të gjitha bataret sisemin e drejtësisë vetëm se guxoi ti prishte sadopak terezinë Haki Çakos. Me ate çfarë tha duhet te besojmë se kanabisin e mbolli Sali Berisha nga zyra ...

Lexo me teper »

Opozita nuk kapitalizoi arritjen më të madhe-Tahirin

Nga Jozef Shvejk Dorëzimi i mandatit nga vetë Tahiri, një ditë pas spektaklit të deputetëve të PS për ta mbrojtur atë në Komisionin Hetimor, qe as më shumë e as më pak një fitore e opozitës, mbi të gjitha e PD-së. Por si përherë opozita dhe kryetari i saj nuk arritën të kapitalizonin arritjen më të madhe (edhe më të ...

Lexo me teper »

‘Gazetarët punojnë me censurë, shantazhe dhe autoritarizëm”

Nga Sonila Meço 3 maj, Dita e Lirisë së Shtypit Vendosur nga dita e publikimit të Deklaratës së Windhoek: Parimet e shtypit të lirë sipas gazetarëve afrikanë. Një punë serioze, e gjatë, e paqme e gazetarëve afrikanë në vitin 1991, prezantuar në një seminar të Unesco-s në Namibi, për të adresuar problemet e mëdha të shtypit asokohe, censura, autocensura, autoritarizmi, ...

Lexo me teper »

Piramida ekonomike e rilindjes!

Nga Armand Maho Shqiptarët ndër vite e kane konsideruar euron një monedhe të qëndrueshme dhe per për këtë shkak dhe kursimet e tyre per vite me rradhë kanë preferuat ri depozitojnë në monedhen europiane. Por prej disa kohësh po ndodh një fenomen i vecantë. Euro prej më shumë se një viti po shënon vetëm ulje. Pra një individ qe deri ...

Lexo me teper »

Po na detyroni të braktisim edhe Tiranën

Nga Zamira Çavo Kurrë nuk më ka shkuar ndërmënd të le Shqipërinë dhe pse shpesh më ka ardhur në majë të hundës jetesa këtu. Por vendin nuk do ta ndrroja me asnjë thesar të botës! Ama sot po mendoj të zhdukem nga Tirana. Jo se nuk e dua qytetin tim. Kam gjithë jetën që banoj këtu. Por kurrë, vërtetë kurrë ...

Lexo me teper »

Shuplaka gjermane për kllounin sharmant nga Tirana!

Nga Kreshnik Osmani Me rastin e vizitës së kryeministrit Shqiptar në Gjermani, shtypi gjerman, ndër të tjera nënvizon me bold dhe shkruan kështu: “Basketbollisti dhe artisti piktor nga Tirana ka ardhur në Berlin dhe duke përdorur sharmin e tij po bën përpjekje për të “bërë për vete” (hipnotizuar) Kancelaren Merkel, duke synuar kështu mbështetjen e Gjermanisë për hapjen e negociatave ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful