Templates by BIGtheme NET

Blog

DISA PYETJE ME BETON PËR ERION VELIAJN

Eljan Tanini – (Shqip) Erion, isha bashkë me shokët e mi sipër kokës tënde kur po protestoje dje në Gjykatën Administrative të Apelit. Besoj se e solli rastësia që të jetë një ish-ministri Mjedisi. Të them të drejtën, më pëlqen që po del në rrugë për këtë qytet me parqe betoni. Unë besoj se ti e di që po ata djem ...

Lexo me teper »

ERJON VELIAJ I HEQ GJETHET REFORMËS NË DREJTËSI

 Andi Bejtja- (Syri.net) Sot ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë, që jo vetëm nuk ka ndodhur gjatë afro tre dekadave tranzicion të historisë së Shqipërisë në rrugën e mundimshme të konsolidimit të shtetit, po druaj dhe në gjithë historinë botërore: një institucion shtetëror siç është Bashkia e Tiranë ka protestuar ndaj një institucioni tjetër shtetëror dhe për më tepër kundra një ...

Lexo me teper »

QEVERI QESHARAKE DERI NË DHIMBJE!

Blog-Autor: Gent Kaprata Ministri Klosi shkon ne BE dhe ju thote se problemi i punesimit te te rinjve ne Shqiperi eshte mbikualifikimi (jane te shkolluar me arsim te larte dhe duhet te ishin me arsim te mesem teknike)!!! Qeveri qe nuk njohin strategjine e BE 2020, e cila ka target ‘zhvillimin e zgjuar, te qendrueshem dhe gjithe perfshires’! Be po punon te ...

Lexo me teper »

DËGJONI LUBONJËN DHE BERISHËN, HARROJENI OPOZITËN ZYRTARE

  Blog-Autor: Andi Bejtja Pas moslejimit të një grupi gazetarësh të njohur dhe një grupi aktivistësh të shoqërisë civile në të ashtëquajturën DËGJESË PUBLIKE për prezantimin e projektit të Ri të stadiumit Qemal Stafa, intelektuali Fatos Lubonja e quajti këtë akt një paturpësi, kulmin e arrogancës së Kryeministrit dhe Oligarkisë, duke shkuar edhe më tej, duke mirëkuptuar e pranuar në ...

Lexo me teper »

SI SHULLAZI U SHNDËRRUA NË ‘ZYRË PËRMBARIMI’

Blog-Autor: Mentor Kikia Unë nuk e besoj atë që Sali Berisha thotë, se Emiliano Shullazi është vartës apo epror i ministrit të brendshëm, apo edhe më lart. Kjo është politikë Shullazërie… Por unë besoj se Emiliano Shullazi ishte një strukturë “shtetërore dhe drejtësie”, ose me saktë një strukturë paralele që ofronte shërbime dhe bënte drejtësi sipas ligjeve të botës së ...

Lexo me teper »

AKSION, POLICIA ARRESTON TE KEQEN, SHPETUAM

Blog-Autor: Dritan Kaba Shpallja ne kerkim e nje njeriu punetor qe eshte nga ata heronjte e heshtur se puneson meqindra vete eshte me te vertete nje ogur i keq. Si mund te vijne investitore te huaj kur policia pa nje pa dy shpall ne kerkim nje shqiptar, qofte edhe per gjobe automjeti, nuk eshte fare e justifikueshme eshte e demshme. ...

Lexo me teper »

VENDIMI QESHARAK I GJYKATËS KUSHTETUESE

Blog-Autor: Ditari Shvejku Anetari i Gjykates Kushtetuese: Ku qendron logjika e interesit publik qe ne kete rast nderhyka ne nje te drejte themelore te individit, qe ne kete rast eshte e drejta e prones, qe kudo ne kushtetutat me moderne te botes (por edhe ato jo moderne. shenim Shvejku) konsiderohet e shenjte edhe e paprekshme? Avokatja e shtetit pergjigjet: Qendron fakti ...

Lexo me teper »

FOTOJA E LUSHNJES DHE WASHINGTONIT

Blog-Autor: Dritan Kaba Pas fotos me gruan qe do te rrise 12 femije dhe deshires se kryebashkiakut ne Lushnje per tia futur portofolin ne goje a thua fshihet dicka tjeter? Thone qe me shprehjen ta fus portofolin ne goje kryebashkiaku donte te thonte qe do ja mbushte portofolin plot dhe do i zinte gojen, dmth e kishte per te miren ...

Lexo me teper »

POPULLIT GJITHMONË IA KANË FUTUR, JO VETËM NË GOJË…

Blog-Autor: Mentor Kikia Pashë sot në rrjetet sociale një zemërim të ligjshëm të shumë njerëzve, të njohur e të panjohur personalisht, por qytetarë aktivë. Ishin revoltuar jo vetëm me arrogancën e kryetarit të bashkisë së Lushnjes ndaj një gruajë hallexhije, të cilës i tha “ta fus portofolin në gojë”. Reagimi lidhej me faktin se gruaja kishte ulur kokën dhe shkoi në ...

Lexo me teper »

SHOQËRI E ZHYTUR NË POSHTËRIM NJERËZOR

Blog-Autor: Aleksandër Çipa Sekuenca filmike e qarkulluar në rrjetet sociale e më pas në web-et dhe versionet e tjera online, në të cilën poshtërohet një i ri shqiptar, është një pasazh tronditës. Protagonist i dhunimit poshtërues është një i ri, për të cilin pohohet se është gjimnazist. Ai detyrohet nga shokët apo bashkëmoshatarët e tij në zonën e Mulletit, të ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful