Templates by BIGtheme NET

Blog

NË SHTETIN E BANDAVE

Blog Autor: Klodian Tomorri Konfirmi zyrtar se Policia e Shtetit ka pergjuar masivisht ne menyre te paligjshme eshte nje nga skandalet me te medha ne historine e Shqiperise. Ky eshte falimentimi i shtetit ligjor. Eshte konfirmimi se ne Shqiperi, pushteti nuk e ka frike shtetin. Shikoni se sa here eshte shkelur ligji: Se pari, pajisja eshte futur pa u regjistruar ...

Lexo me teper »

ELVIS RROSHI SI OMAR KHAJAMI

Blog-Autor: Mentor Kikia Omar Khajami, tek Rubairat e famshme, ka një strofë gjigande, kur flet për pijen, duke thënë(nuk është citim rigoroz ky): Shpesh pendohem që kam pirë, por prapë pendohem për pendimin që kam bërë”. Edhe Elvisi u pendua për dorëheqjen. Eshtë unikale edhe kjo, unë nuk mbaj mend të ketë ndodhur ndonjëherë dhe tani nuk dihet nëse do ...

Lexo me teper »

DO PUSHOJ NGA PUNA NJË NJERI…PËR FAJ TË TATIMEVE

Blog Autor: Arbër Çepani Sot papritur jam zgjuar biznesmen i fuqishem! Nje leter nga tatimet me vleresoi duke me ngritur ne detyre. Nga sot jam biznes i madh! Sedra mu ngacmua dhe per pak caste u ndjeva si Trump-i ne biznes. Pastaj pas euforise se pare u kujtova qe sipas ligjit duhet te kalosh 80 milion lek te vjetra xhiro ...

Lexo me teper »

MOS UA SHKATËRRONI MË TEJ SHQIPËRINË FËMIJËVE!

Blog Autor: Mentor Kikia Në 1 Qershor zhvillohen shumë aktivitete “të luajmë tullumbacash”, për të uruar e gëzuar fëmijëve. Por unë sot dua ta bëj urimin ndryshe. Në fakt nuk dua tua drejtoj urimin fëmijëve, por atyre që marrin vendime për fëmijët, atyre që janë në pushtet e atyre që nuk janë në pushtet, atyre në qeveri e atyre në ...

Lexo me teper »

KËPUCËT E ZONJËS SË KOKOSHËVE

Blog Autor: Flutura Açka Kur zonja e karrocës së kokoshëve, humbi ndjenjat dje nga rrëmbimi brutal i karrocës së saj nga policët (katër copë për një qyqare, në zbatim të urdhrit të tyre), këpucët e saj mbetën në trotuar. Unë i mora dhe i ruajtja. Po ia dhuroj Bashkisë t’i ketë për Muzeun e Historikut të saj. Mbase kujtohen se ...

Lexo me teper »

NUK KA PUNË SEPSE NUK KA PUNË! 

Blog Autor: Artan Fuga Nuk ka kuptim të bëhen panaire punësimi dhe përfundimi të jetë : Ka vende pune për specialistë shumë të kualifikuar! Por, nuk ka specialistë. Cdo sociolog i punës do të vinte buzën në gaz me hidhërim prej këtij konstatimi sa naiv, aq edhe propagandistik. Sigurisht që nuk do mend, po të kishte Shqipëria nja dyqind nobelista ...

Lexo me teper »

Në pritje të “mikut” të dytë

Blog-Autor: Andi Bejtja Dje takova një demokrat, i cili gjysmë entuziast më pyeti: “Hë mo, ç’thuhet, kur del ‘Shukriu numër 2’?” Nuk pata as kohë ta pyes,se si, qysh e tek, për çfarë e kishte fjalën, se, pa mbaruar fjalinë e parë, shtoi fjalinë e dytë: “Po doli, mbaruan, i rrëzuam dhe iku”. Në fakt, ky nuk është i vetmi ...

Lexo me teper »

NUK DUHET MË SENSIBILIZIM, KY ËSHTË KRIM QË DUHET DËNUAR

Blog-Autor: Mentor Kikia Të shtunën ishim në plazhin e Zvernecit në Vlorë. E pastruam plazhin, duke e krehur rërën e duke mbledhur cdo mbetje. E pastruam edhe parkun….. Por kjo është hera e fundit që e bëjmë. Sepse për të tetin vit radhazi bëjmë të njëjtën punë. Mbi 150 vullnetarë të Korpusit Shqiptar të Vullnetarëve, e pastruan këtë park nga ...

Lexo me teper »

PSE NA KATANDISI KESHTU LIRIA

Blog Autor: Edmond Bejtaj Dje qelloi te isha ne shtepi ne orën kur në panelin e TOP-it, Ilir Kapllani dhe grupi i tij diskutonin për dramën e fëmijeve të jetimores. Pashë femijet e jetimoreve, tashme të bërë burra, të damkosur nga dhuna e pësuar kur kishin qenë fëmije në ambientet e atyre strehave, që veç streha nuk janë. Mendoj se ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful