Templates by BIGtheme NET

Blog

PSE NA KATANDISI KESHTU LIRIA

Blog Autor: Edmond Bejtaj Dje qelloi te isha ne shtepi ne orën kur në panelin e TOP-it, Ilir Kapllani dhe grupi i tij diskutonin për dramën e fëmijeve të jetimores. Pashë femijet e jetimoreve, tashme të bërë burra, të damkosur nga dhuna e pësuar kur kishin qenë fëmije në ambientet e atyre strehave, që veç streha nuk janë. Mendoj se ...

Lexo me teper »

PARLAMENTI QË HOMOSEKSUALIZOI SHQIPËRINË

Blog-Autor: Klodian Tomorri Ky Parlament do te mbahet mend per shume gjera. Do te mbahet mend si Parlamenti me i kriminalizuar dhe ndoshta edhe me i pashkolluari ne historine e Shqiperise. Por tani ai po i shton vetes edhe nje rekord te ri. Ky eshte Parlamenti qe po homoseksualizon Shqiperine. Tek paketa e propozuar e ndryshimeve kushtetuese, qe lidhen me reformen ...

Lexo me teper »

NUK PENDOHEM: RAMËN DO TA GODISJA PËRSËRI, POR MË DUHEN 1 MIJË VEZË

Blog-Autor: Liri Kuçi Kështu pra, unë bashkë me shoqet e mia…, goditëm në drejtim të kryeministrit me vezë. Paskëtaj, edhe pse e dhunuar prej kostumzinjve kryeministrorë, edhe pse përqeshur si pulë që kakaris, e tanimë edhe pse si e përndjekur penalisht me çështje të hapur në gjykatë, unë nuk pendohem që veza e hedhur në drejtim të tij doja që ...

Lexo me teper »

SHUKRIU ME BREKË TË GRISURA DHE SHOQËRIA JONË PA BREKË FARE

Blog-Autor: Mentor Kikia Sot shqiptarët u kënaqën të gjithë. U engledisën, u gajasën dhe i harruan hallet fare. U morën të tërë me Shukriun e Peshkopisë dhe brekët e tij të grisura. Përfundimisht, problemi nuk ishte që Shukriu po përdorte postin e tij për të bërë seks me një vajzë që kërkonte punë apo rritje rroge, por pse i kishte ...

Lexo me teper »

DISA PYETJE ME BETON PËR ERION VELIAJN

Eljan Tanini – (Shqip) Erion, isha bashkë me shokët e mi sipër kokës tënde kur po protestoje dje në Gjykatën Administrative të Apelit. Besoj se e solli rastësia që të jetë një ish-ministri Mjedisi. Të them të drejtën, më pëlqen që po del në rrugë për këtë qytet me parqe betoni. Unë besoj se ti e di që po ata djem ...

Lexo me teper »

ERJON VELIAJ I HEQ GJETHET REFORMËS NË DREJTËSI

 Andi Bejtja- (Syri.net) Sot ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë, që jo vetëm nuk ka ndodhur gjatë afro tre dekadave tranzicion të historisë së Shqipërisë në rrugën e mundimshme të konsolidimit të shtetit, po druaj dhe në gjithë historinë botërore: një institucion shtetëror siç është Bashkia e Tiranë ka protestuar ndaj një institucioni tjetër shtetëror dhe për më tepër kundra një ...

Lexo me teper »

QEVERI QESHARAKE DERI NË DHIMBJE!

Blog-Autor: Gent Kaprata Ministri Klosi shkon ne BE dhe ju thote se problemi i punesimit te te rinjve ne Shqiperi eshte mbikualifikimi (jane te shkolluar me arsim te larte dhe duhet te ishin me arsim te mesem teknike)!!! Qeveri qe nuk njohin strategjine e BE 2020, e cila ka target ‘zhvillimin e zgjuar, te qendrueshem dhe gjithe perfshires’! Be po punon te ...

Lexo me teper »

DËGJONI LUBONJËN DHE BERISHËN, HARROJENI OPOZITËN ZYRTARE

  Blog-Autor: Andi Bejtja Pas moslejimit të një grupi gazetarësh të njohur dhe një grupi aktivistësh të shoqërisë civile në të ashtëquajturën DËGJESË PUBLIKE për prezantimin e projektit të Ri të stadiumit Qemal Stafa, intelektuali Fatos Lubonja e quajti këtë akt një paturpësi, kulmin e arrogancës së Kryeministrit dhe Oligarkisë, duke shkuar edhe më tej, duke mirëkuptuar e pranuar në ...

Lexo me teper »

SI SHULLAZI U SHNDËRRUA NË ‘ZYRË PËRMBARIMI’

Blog-Autor: Mentor Kikia Unë nuk e besoj atë që Sali Berisha thotë, se Emiliano Shullazi është vartës apo epror i ministrit të brendshëm, apo edhe më lart. Kjo është politikë Shullazërie… Por unë besoj se Emiliano Shullazi ishte një strukturë “shtetërore dhe drejtësie”, ose me saktë një strukturë paralele që ofronte shërbime dhe bënte drejtësi sipas ligjeve të botës së ...

Lexo me teper »