Templates by BIGtheme NET

Blog

ARMIQTË E SHTETIT: ARDITI DHE PUBLICUS

Blog-Autor: Ben Blushi Duke pare Publicus e kuptova pse eshte ndaluar te transmetohet:sepse deshmon se si shteti i therret femijet per te mbledhur mbetjet tona dhe nuk i mbron me pasi vdesin per shkak te punes. Kjo mizori eshte rrenqethese. Ardit Gjoklaj ka humbur jeten duke punuar ne nje territor publik qe administrohet nga nje kompani private me lejen e ...

Lexo me teper »

DY FJALË PËR DASMËN E PRINCIT

Blog-Autor: Edmond Bejtaj Vura re tek kjo hapesira jone e perbashket, reagime te shumta per dasmen e nipit te Ahmet Zogut, keshtu qe me duhet te reagoj edhe une, perndryshe dikush mund te mendoje se une qe flas mbi cdo gje, deri edhe mbi gjerat krejt te zakonshme, druhem te flas per kete gje, e cila nuk eshte nje gje ...

Lexo me teper »

INTERFORCA E SAJËS DHE TRAJKËLLI I CACIT

Blog-Autor: Ilir Babaramo Rreth 15 vjet më parë gazetarët e Tiranës shqyheshin së qeshuri me deklaratat e shefit të Misionit të FMN. Ishte një farë Trajkëll. Qëndrimet e tij publike ishin të tilla që dhe zëdhënësat  më të thekur të Nanos skuqeshin dhe kur mendonin se mund ti bënin. Por Trajkëlli jo. Ai shkrihej i gjithi kur shikonte herë në ...

Lexo me teper »

FITUAM NJË INVESTITOR TË RI, RROFTË HASHASHI

Blog-Autor: Dritan Kaba Ky koloneli italian, qe po na ‘ndihmon’ shume ne luften kunder hashashizimit te vendit, nuk do ta kalonte dot testin e FBI, se ai eshte gati te behet kanabist me shume deshire, por do donte vetem pak toke, se mendjen e kishte te mbushur top te levronte biznesin ne fushen e kultivimit te hashashit. Me mire nje ...

Lexo me teper »

ANËT E ERRËTA TË MBETJEVE

Blog-Autor: Enida Bozheku Gjatë ditëve të fundit, Parlamenti Shqipëtarë miratoi disa modifikime të tjera në ligjin n. 10463/2011 “Për Menaxhimin e Integruar të Mbetjeve”, gjithashtu i modifikuar me ligj n. 156/2013, modifikime këto të cilat u pritën me një lumë protestash nga ana e qytetarëve shqiptarë. Miratimi i ketyre modifikimeve solli ne pah rihapjen e nje teme, e cila ne ...

Lexo me teper »

NUK ËSHTË EMIGRIM, ËSHTË ARRATISJE NGA ARROGANCA E ‘PRONARËVE TË SHQIPËRISË’

Blog-Autor: Mentor Kikia 4 Tetor, fillon aplikimi për llotarinë amerikane. Besoj se do të jemi më shumë se vitin e kaluar. Edhe unë do ta provoj…. Dy ditë më parë takova dy mjekë të rinj, që kanë vetëm 2 vjet që kanë filluar punë. Kishin vendosur të hiqnin dorë nga specializimi dhe përpjekjet për të ndërtuar jetën këtu. Po paguajmë ...

Lexo me teper »

PARET E BABIT HAJDUT

Blog-Autor: Edison Ypi Babi hajdut, ky rrëshqanor i zyrave dhe korridoreve, ky akrobat burokratik, ky krimb, ky puthador e puthabyth i pa epur i eprorëve dhe shtypës i vrazhdë e i pamëshirshëm i vartësave, ky ndyrësirë, ky rrugaç dhe hajdut i neveritshëm, di të bëjë më të ëmblën, më eksituesen, më të mrekullueshmen e mrekullirave; paren publike e kthen në ...

Lexo me teper »

KA PROFESIONISTË NË TV, POR NUK KA PUNË

Blog-Autor: Lutfi Dervishi Televizionet informative sot treguan se vendimet për të përcaktuar se cila ngjarje është më e rëndësishme, nuk i marrin profesionistët.  Të gjitha si të komanduara me telekomandë transmetuan live, kryeministrin, ndërkohë që para godinës së kryeministrisë qindra protestues, protestonin kundër ligjit për importin e plehrave/mbeturinave/lëndës së parë/mallit në bursë. Nuk mund të thuash se në televizione nuk ...

Lexo me teper »

MAJKO ËSHTË I PA INFORMUAR!

Blog-Autor: Ylli Dylgjeri Haaaaaa. Kështu tha sot LSI. Çishte kjo? Po këtë e kupton Majko? Majko me sa duket nuk e kupton!!! Nuk e kupton edhe pse ulet si nxënësit me zhvillim te vonuar në rreshtat e parë në Kuvend. Nuk e kupton edhe pse ulet ne Rogner kokë me kokë me Bashën. Edhe pse shkon sërisht ë Kongresin e ...

Lexo me teper »