Templates by BIGtheme NET

Blog

Kryeprokurori po bën më shumë dëme se hajdutët dhe të korruptuarit

Nga Dritan Hila Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë Adriatik Llalla, ka thënë që nuk ka nevojë për Reformë në Drejtësi. Jam plotësisht dakord. Mjafton të heqin Adriatikun dhe të vënë një të hajrit që do të bëje jo më shumë se 5 lekë punë dhe drejtesia do të vendoset.  Në mos u vendostë, do t’i ngrijë gjakun horrave dhe hajdutëve, do ...

Lexo me teper »

Kur OSHEE shpërdoron paratë me reklama pa kuptim

Nga Sokol Shameti Janë mbushur mediat televizive me një reklamë të OSSHE-së. Dhe cfarë reklame madje. Kjo e fundit radhit atje gjithë sukseset e veta, investimet dhe avancimet e veta teknologjike. Dhe këtë e bën me paratë e publikut për t’i reklamuar publikut vetveten. Ky është një nga shembujt më tipikë të abuzimit me paratë publike, ku institucione të ndryshme, ...

Lexo me teper »

Markimi i karburanteve / Kush po e shantazhon shtetin shqiptar?

Nga Klodian Tomorri Ajo që po ndodh me koncesionin e markimit është prova më e qartë se si korrupsioni ka shkuar deri aty sa të shesë interesin kombëtar. Koncesionet në Shqipëri janë shndërruar në një kërcënim evident për sigurinë kombëtare. Nuk ka vend tjetër në botë, ku një shërbim që lidhet drejtëpërdrejtë me sigurinë kombëtare dhe atë të kufijve të ...

Lexo me teper »