Templates by BIGtheme NET

Editorial

Revolucioni i vonuar seksual i “Vrimës”

Nga Artan Gjyzel Hasani “Vrima” e arriti qëllimin e saj. U bë libër, balet. U përkthye edhe në gjuhën e Bodlerit dhe të zonjës Kumbaro. Autorja fitoi edhe çmimin “Lumo Skëndo” që, sipas themeluesve të vet, “është zyrtarisht çmimi i vetëm që nxit dhe mbështet cilësinë estetike të botimeve shqiptare”. Në motivacion shkruhet se “Vrima” është një botim elegant që ...

Lexo me teper »

Erion, dil nga televizori dhe futu në autobus

Një video e postuar sot në rrjetet sociale tregonte se si një kontrollor i linjës së autobusëve të “Tiranës së Re”, kishte flakur jashtë autobusit një të moshuar dhe më pas e kishte goditur atë. Videoja kaloi më shumë si një kuriozitet portalesh, por në fakt ajo video ishte lajmi më i rëndësishëm që ka ndodhur në 24 orët e fundit ...

Lexo me teper »

Kur politika vendos të bëjë biznes dhe me varrin e qytetarëve

Biznes-politikë dhe me varret! Një nga fenomenët që lindi përkrah tranzicionit shqiptar, që jeton me të dhe që e mban e i jep jetë, përtej viteve që duhet të jetonte është biznes-politika. Marrëdhënia midis biznes-politikës dhe tranzicionit shqiptar është një marrëdhënie përtej simbiotikes. Është e detyruar, e domosdoshme. Ato bashkëjetojnë si vëllezrit siamezë. Tranzicioni nuk jeton dot pa biznes-politikën, dhe ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful