Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Emrat/ Emërohen drejtorët e rinj të policisë Lezhë dhe Korçë

Policia e shtetit ka bërë disa lëvizje në drejtoritë e qarqeve ditët e fundit pas ndryshimit edhe të Drejtorit të Përgjithshëm Ardi Veliu. Lëvizjet më të fundit kanë prekur edhe drejtoritë e Lezhës dhe Korçës. Në krye të Policisë të Lezhës Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu pasi bënë analizën e ...

Lexo me teper »

Tillerson uron pavarësinë e Kosovës, SHBA do të vazhdojë mbështetjen në forcimin e institucioneve demokratike

Sekretari Amerikian i Shtetit, Rex Tillerson ka uruar për 10 vjetorin e shpalljes së pavarsisë të Kosovës. Nëpërmjet urimit të tij Tillerson u shpreh se SHBA do të vazhdojë të mbështesë qytetarët e Kosovës. Tillerson shtoi se Kosova në këtë dekadë si shtet i pavarur ka treguar pjekuri në stabilizimin e saj si shtet demokratik. Urimi i Tillerson: Në emër ...

Lexo me teper »

Kërkoheshin ndërkombëtarisht, arrestohen në Morinë shtetasit e huaj

Drejtoria Vendore Kufirit dhe Migracionit Kukës ka arrestuar dy shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi. Gjithashtu ka  arrestuar edhe një shtetas Rus, për veprën penale” Falsifikim i letërnjoftimeve dhe vizave”. Të arrestuarit janë Radovan Zivic, 34 vjecc me shtetësi serbe banes në Llapna Sell Prishtinë. Ky shtetas u kap në hyrje të PPK Morinë, ku gjatë regjistrimit ...

Lexo me teper »

Vrasësit e ndoqën Memli Begallën, publikohen pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë

Publikohen pamjet e fiksuara nga kamerat e sigurisë kur vrasësit e dyshuar ndjekin Memli Begallën, i cili u ekzekutua pak ditë më parë në rrugën ‘Nikolla Tupe’ në Tiranë. Sic duket dy djem ndjekin bashkë Begallën, i cili ecën vetëm disa hapa para tyre. Nga pamjet nuk duken fytyrat e vrasësve të dyshuar. Video është publikuar nga ‘News24’.

Lexo me teper »

Basha nga Budapesti: Shqipëria prej 5 vjetësh në vendnumëro

Kryetari i PD-së Lulzim Basha gjatë fjalës së mbajtur në samitin e liderëve botërorë të partive të Qendrës së Djathtë në Budapest, është shprehu se anëtarsimi në Europë është një aspiratë kombëtare. Kreu i opozitës u shpreh se prej 5 vjetësh Shqipëria nuk ka bërë asnjë hap përpara dhe se mbetja në vendnumëro ka si shkak qeveritarët, qe kanë vënë ...

Lexo me teper »

Festa e Pavarsisë së Kosovës/ Kryemadhi: 10 vjet më parë ishte lajmi më i gëzuar për të gjithë shqiptarët

Në kuadër të 10 vjetorit të festës së Pavarësisë së Kosovës, një urim ka ardhur edhe nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Me anë të një postimi në Facebook, Kryemadhi shkruan se  10 vite më parë pavarësia e Kosovës ishte lajmi më i gëzuar për të gjithë shqiptarët anëkënd botës pasi sakrificat, përpjekjet dhe lufta e një kombi së bashku ...

Lexo me teper »

Xhafaj në Shkodër: Bëni kujdes me Vettingun, nuk do ti shpëtoje asnjë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj në analizën e Policisë së Shkodrës ka folur me tonë të forta për luftën ndaj kriminalitetit dhe grupeve kriminale. Gjatë fjalës së tij Xhafaj ka kërkuar nga policia të merren me krimin pasi në qytet janë 4-5 grupe të rëndësishme kriminale që duhen goditur. “Dua një integritet nga te gjithë policët, nga shefat deri tek ...

Lexo me teper »

E pranon Limaj: Meta ndihmoi në arritjen e marrëveshjes për demarkacion

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj në një prononcim për IndeksOnline ka konfirmuar lajmin se presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka ndihmuar në arritjen e aneks marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi. Sipas Limaj, presidenti i Shqipërisë, ka qenë i përfshirë dhe ka ndihmuar në arritjen e marrëveshjes së prezantuar sot gjatë vizitës së tij në Maqedoni. Demarkacioni ka ...

Lexo me teper »

I hyn në shtëpi hajduti, pronari bën “Vetëgjyqësi”

Teksa ka hyrë të grabiste një banesë, 44-vjeçari nga Fieri, është kapur në flagrancë dhe më pas dhunuar nga pronari i saj. Sipas policisë Ferdinant Çoku, banues në Lushnje, gjatë mbrëmjes së djeshme ka shkuar për të vjedhur banesën e F.B, 34 vjeç, banues në Mbrostar Ura, Fier. Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier ...

Lexo me teper »