Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Kontrolle ‘Blic’ në Tiranë, 10 shoferë të arrestuar (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës vijon me kontrollet blic që në orët e para të mëngjesit, ndërsa ka arrestuar një shofer i cili e drejtonte automjetin në gjendje të dehur. “Gjatë kontrollit u konstatua një drejtues autobusi i linjës Tufinë-Qendër i cili drejtonte autobusin në gjendje të dehur, ku testi i parë rezultoi 0.56 mg/l dhe testi i dytë 0.66 mg/l. ...

Lexo me teper »

Aksidenti në Skrapar/ 10 nxënës në spital, 16-vjeçarja me helikopter drejt Tiranës

Detaje të reja zbulohen lidhur me aksidentin që ndodhi mëngjesin e sotëm në afërsi të fshatit Vërzhezhë në Skrapar. Mësohet se mikrobusi që po transportonte 15 nxënës për në shkollë, në një moment ka rrëshqitur dhe ka dalë nga rruga. Fillimisht u raportua se si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur rreth 5 nxënës të plagosur, mirëpo të dhënat e ...

Lexo me teper »

613 kilogramët e kokainës në Durrës, flet Olsi Rama: Unë nuk kam lidhje

Vëllai i kryeministrit dhe Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit Olsi Rama është akuzuar shpesh herë për lidhje me trafikun e lëndëve narkotike, sëfundmi për rastin e 613 kilogramëve me kokainë të kapur në portin e Durrësit më 27 shkurt. Ndërsa ishte i ftuar në emisionin ‘Rubrika sportive’, Olsi Rama është përgjigjur  lidhur me këto akuza. Ai i ka konsideruar ato si ...

Lexo me teper »

Nga Moska në Tiranë, izraeliti kapet me 250000 euro

Një 49-vjeçar izraelit është arrestuar ditën e djeshme nga Policia, pasi është kapur me një shumë prej 250000 eurosh në Rinas. Mësohet se izraeliti me inicialet E.R udhëtonte nga Moska për në shqipëri, mirëpo kishte me vete një shumë të padeklaruar kartmonedhash. “Shërbimet e Policisë Kufitare ne hyrje ushtruan kontroll fizik ndaj shtetasit izraelit E.R., 49 vjeç, lindur dhe banues ...

Lexo me teper »

Humb jetën 54-vjeçari në Vlorë, doli nga rruga me makinë

Një 54-vjeçar ka humbur jetën në Vlorë, pasi doli jashtë rruge bashkë me mjetin të cilin drejtonte. Sipas policisë, mjeti tip ‘Mercedes-Benz’ ka dalë nga rruga në fshatin Drashovicë dhe si pasojë ka humbur jetën shoferi që është identifikuar si Abedin Boraku. Dyshohet se shkak i daljes së mjetit nga rruga ka qenë një atak kardiak i Borakut, i cili ...

Lexo me teper »

Rikthehet shiu ne vend, bashkë me të edhe rreziku për përmbytje

Pas ditëve më diell, shirat do rikthehen sërish në mbarë vendin. Sipas IGJEUM, reshjet do nisin që në orët e vona të mbrëmjes së sotme dhe të hënën në mëngjes. Në qarkun Shkodër dhe Lezhë reshjet priten të jenë intensive dhe lokalisht shumë intensive, ndërsa në qarqet Kukës, Dibër, Tiranë dhe Elbasan mesatare deri lokalisht intensive, të shoqëruara edhe me ...

Lexo me teper »

Deputeti i shkruan presidentit Trump: O Zotëri, sill dikë në Tiranë që të të përfaqësojë administratën

Deputeti i Partisë Demokratike, Strazimiri, ka ironizuar ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu. Ai ka publikuar një status në Facebook ku i kërkon presidentit amerikan, Trump, që të dërgojë në Shqipëri dikë që të përfaqësojë administratën amerikane. Statusi i Strazimirit For IMMEDIATE RELEASE! To: H.E. Mr. Donald TRUMP, PRESIDENT OF THE UNITED STATES OF AMERICA Sill në Tiranë dikë që ...

Lexo me teper »