Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Shtyhet kampionati italian, kur luhet derbi Milan-Inter

Është shtyrë kampionati italian i parashikuar për t’u luajtur këtë fundjavë. Shkak për këtë është bërë ndarja nga jeta kapitenit të Fiorentinës, Davide Astorit. Nesër pritet që Liga Italiane e Futbollit të mblidhet për të përcaktuar datën kur do luhen ndeshjet e javës së 27-të, ndër të cilat edhe derbi Milan-Inter. Mundësitë për zhvillimin e ndeshjeve janë në datat 14 ...

Lexo me teper »

Ajo që ndodh në Amsterdam është fantastike, ulja e temperaturave e ka një anë pozitive

Temperaturat e ulëta që kanë preku mbarë kontinentin europian kanë bërë që shumë nga liqenet apo kanalet në qytete të ndryshme të ngrijnë. Kështu ka ndodhur edhe në Amsterdam të Holandës ku ulja e temperaturave ka bërë që të ngrijë kanali kryesor i qytetit. Kjo u ka mundësuar banorëve që ta përdorin atë si vend argëtimi ose si rrugë për ...

Lexo me teper »

Ulet importi i naftës, prodhimi vendas rritet me 1800% krahasuar me një vit më parë

Shqipëria ka importuar vlerën më të ulët historike të 7 viteve të fundit për produktin e karburantit. Sipas të dhënave zyrtare të publikuara nga Ministria e Financave nafta e blerë në tregjet e huaja në fund të muajit Dhjetor, shënoi sasinë e 400 mijë tonëve, duke pësuar një rënie prej 107 mijë tonësh krahasuar me një vit më parë. Të ...

Lexo me teper »

Akrobacia e këtij sportisti do ju habisë (Video)

Sërfi është një nga sportet më të praktikuara në shumë vende bregdetare dhe të shumtë janë ata që e praktikojnë. Por jo të gjithë sërfistët kanë të njëjtat aftësi me disa që janë në gjendje të bëjnë lloj lloj veprimesh. Ajo që bën ky sportist në videon e mëposhtme është fantastike.

Lexo me teper »

Episodi i pazakontë që i ndodhi ‘kavalierit’ Berlusconi teksa po votonte (Video)

Një episod i pazakontë i ka ndodhur ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi. Teksa ‘kavalieri’ po votonte, një vajzë e re është zveshur nudo nga mesi e lart në formë proteste dhe ka hipur mbi tavolinën ku ndodhej kutia e votimit. Forcat e sigurisë ndërhynë menjëherë duke e larguar Berlusconi-n dhe duke ndaluar vajzën. Në Itali është votuar sot për parlamentin e ...

Lexo me teper »

Ish-ministri: ‘Gjurmimi i peshkarexhave të bëhet nga shteti, cënohet siguria kombëtare’

‘Kalimi i sistemit të gjurmimit të flotës së peshkimit në duar të treta, cënon sigurinë kombëtare’ – ka theksuar ish-ministri i Bujqësisë dhe deputeti i LSI-së, Panariti. Ai ka kërkuar që monitorimi i peshkarexhave të bëhet nga shteti dhe jo nga duar të treta. ‘Dëmtimi i sistemit të gjurmimit ‘Blue Box’ pas prillit të vitit 2017 solli probleme jo vetëm ...

Lexo me teper »

Shirat shkaktojnë probleme në aksin Tiranë-Peshkopi, zona ku duhet bërë kujdes

Shirat e ditës së sotme kanë shkaktuar probleme qarkullimi në aksin Tiranë-Peshkopi për shkak të rrëshqitjes së dherave. Edhe pse rruga është e kalueshme, shoferët duhet të bëjnë kujdes në zonën e quajtur si kthesa e Krajkës, pasi nuk ka siguri. Ndërkohë nuk raportohet asnjë ndërhryrje nga ana e autoritetit që merret me mirëmbajtjen e rrugës. Ditët e fundit vendi ...

Lexo me teper »

Kukësit i ikën golashënuesi, probleme për veriorët në garën për në Europë

Futbolli shqiptar do të humbas golshënuesin më të mirë, Elis Bakaj, i cili do të transferohet në Bjellorusi. Sezoni i mirë që Bakaj po bën me Kukësin duket se ka tërhequr vëmendjen e klubit bjellrus të Shahjtor Soligorsk. Drejt klubit verilindor ka ardhur një ofertë prej 120 mijë eurosh dhe kjo është pranuar nga Kukësi duke marrë parasysh se ai ...

Lexo me teper »