Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

‘Imazh i Kosovës kudo në botë’, Thaçi dekoron Rita Orën me Medaljen Jubilare

Pas koncertit madhëshor në Prishtinë, Rita ka marrë edhe një dekoratë para se të largohej nga kufijtë shqiptarë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka dekoruar Ritën me ‘Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë’, për kontributin e saj të pazëvendësueshëm në promovimin e Kosovës nëpër botë. “Në këto dhjetë vjet pavarësi, Rita Ora ka qenë imazh i Kosovës kudo ...

Lexo me teper »

Pas dështimit në politikë, Ben Blushi shfaqet për herë të parë si drejtor televizioni (FOTO)

Pas dështimit në politikë, Ben blushi iu rikthyer sërish pasionit të vjetër- gazetarisë. Ai është shfaqur për herë të parë, pranë stafit si drejtues i televizionit Top Channel. Në festën e Top Albanina Radio-s, Blushi është parë i shoqruar nga Filip Çakuli dhe Koço Devole, dy prej figurave më të rëndësishme të Topit, si edhe truri i programit investigativ “Fiks ...

Lexo me teper »

Plagosja në Laç, arrestohet me natë autori

Arrestohet Xhevahir Lika, personi që qëlloi me armë zjarri mbrëmjen e shkuar në qytetin e Laçit. Lika u prangos gjatë natës pranë zonës së Gjormit, pak orë pas konfliktit me një person tjetër, i cili ka mbetur i lënduar. Lika qëlloi me armë pas një sherri me Gent Bushin, pranë shkollës 9-vjeçare ‘Mark Trokthi’, duke shkaktuar panik në qytet. “Në ...

Lexo me teper »

Tritan Shehu publikon FOTOT: Gjirokastra, si një ‘qytet mbas lufte’

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ditën e sotme ka publikuar disa foto nga qyteti i gurtë, ku shfaqen disa ndërtesa të vjetra të cilat paraqiten drejt rrënimit total. “Gjirokastra, ky margaritar sot si nje “qytet mbas lufte” dhe ne prag te renimit! Po publikoj disa foto shkuese nga Gjrokastra e pereth saj, te cilat flasin vete per degradimin e ...

Lexo me teper »

Avokati nga Laçi përplas patrullën e policisë

Një aksident është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Milot, ku është përfshirë edhe një patrullë policie. Mësohet se ngjarja ka ndodhur reth orës 02:00, pranë kryqëzimit të Milotit, ku një autoveturë e drejtuar nga një akokat nga Laçi, ka goditur nga pas automjetin me të cilin lëvizte patrulla e policisë së Kurbinit. Si pasojë e ...

Lexo me teper »

I riu lëviz me shpejtësi skëterrë mes Tirane, policia i ndërpret ‘vrullin’ (VIDEO)

Policia Rrugore gjatë fundjavës, shtoi numrin e kontrolleve në terren për të penguar drejtimin e automjeteve në gjendje të dehur. Mbrëmjen e kaluar, policia ka ndaluar një të ri, i cili po udhëtonte deri në 114 kilomentra/orë, në një zonë ku shpejtësia maksimale duhej të ishte 40 kilometra në orë. “Policia Rrugore e Tiranes me Drager e Radar. Jo per ...

Lexo me teper »

Veliaj ndez impiantin e vdekjes pranë shkollës në Pezë Helmës (Video)

Në videon e shpërndarë në media sociale shihet se si pa asnjë përgjegjësi Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj lejon ndezjen impianteve që lëshojnë tymra kancerogjene pranë një shkolle në Pezë Helmës. Në video e “Populli.Tv” shihet tymi që del nga impianti dhe shpërndahet në gjithë zonën përreth. Ky tym rrezikon shëndetin e banorëve që jetojnë në hapësirën pranë tij por ...

Lexo me teper »

Meta takon Stipe Mesiç në Prishtinë, bëjnë shqiponjën me duar  

Presidenti Ilir Meta dhe ish-Presidenti Kroat Stipe Mesiç janë takuar në Prishtinë në ditën e 10-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Nëprmjet Facebook-ut, Presidenti Meta shprehet se është kënaqësi të takoja në Prishtinë mikun tim dhe të kombit shqiptar Stipe Mesiç. Meta e quan Mesiç  “burrë shteti të shquar”. Në foton e publikuar Meta dhe Messic shihen duke bërë ...

Lexo me teper »

“EU Reporter” i kërkon falje Shkëlzen Berishës: Jemi mashtruar, akuzat ishin krejtësisht pa baza

Në datën 14 Shkurt media europiane online “EU Reporter” publikoi një lajm i cili përmbante një qëndrim kundër Shkëlzen Berishës, djalit të ish-Kryeministrit Sali Berisha. Pas publikimit të qëndrimit në revistën e tyre online, “EU Reporter” ka kërkuar falje për implikimin e Shkëlzen Berishës në lajmin e tyre. “Ne tani pranojmë se jemi  mashtruar dhe se këto akuza ishin krejtësisht ...

Lexo me teper »