Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Moti i keq/ Dëbora mban ende qindra familje të bllokuara në disa qarqe

Edhe pse kanë qënë reshjet e dendura të shiut ato që kanë zënvendësuar ato të dëborës, në disa qarqe të vendit vijojnë që të jenë të bllokuara shumë familje. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, në Shkodër, Kukës, Lezhë, Dibër dhe Elbasan ndodhen ende shumë familje të bllokuara prej disa ditësh. Aktualisht numri i familjeve të bllokuara nga dëbora është: 80 familje ...

Lexo me teper »

Meta: Ngushëllime familjes së heroit Vrenozi, shteti gjithmonë pranë tyre

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nëpërmjet këshilltarit të tij për Pushtetin Lokal, Ylli Asllani,  ka shprehur ngushëllimet dhe solidaritetin e tij, familjes së qytetarit Agur Vrenozi, i cili sakrifikoi jetën për të shpëtuar bashkëqytetarët e vet. “Në emër të Presidentit Meta i përcolla sot ngushëllimet më të thella, solidaritetin dhe mbështetjen e lotë, familjarëve të qytetarit, Agur Vrenozi, i cili ...

Lexo me teper »

613 kg kokainë nën banane, 2 kontenierët e tjerë dalin të pastër

Dy kontenierët e tjerë të kompanisë “Arbri Garden” kanë rezultuar të pastër teksa në të parin u sekuestruan plot 613 kg kokainë. Të martën policia shqiptare sekuestroi në Maminas 613 kg kokainë, që ishin fshehur në dyshemenë e një kontenieri të ardhur nga Kolumbia me banane. Ndërkohë që kompania kishte edhe dy kontenierë të tjerë në port, të cilat pas ...

Lexo me teper »

Po kthehej në Kosovë nga Gjermania, digjet autobusi me 30 veta në bord

Një autobus me rreth 30 emigrantë ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht ndërsa kthehej në Kosovë nga Gjermania. Dyshohet se shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë në sistemin elektrik të autobusit dhe ka pasur edhe të lënduar nga pasagjerët. “Është lënduar shoferi, ai ka dashtë me e thyer dritaren për të dalë ne nga autobusi. Ka edhe udhëtarë të ...

Lexo me teper »

Tërhiqet nga kombëtarja Wesley Sneijder, rekord ndeshjesh me Holandën

Hollandezi Wesley Sneijder ka vendosur që të mos luajë më me fanellën e kombëtares. Vendim ky që është marrë pas një takimi që ai ka patur me trajnerin Ronald Koeman. Lajmi është konfirmuar nga vetë trajneri, i cili është shprehur se ka rënë dakord që të “hapë krahun” për t’u dhënë mundësi futbollistëve të rinj të afrohen në ekip. “Wesley ...

Lexo me teper »

Patozi pas takimeve me demokratët: PD nuk ka pse pret ‘zgjimin’ e Bashës

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi me anë të një statusi në Facebook folur mbi takimet e zhvilluara me demokratët e Korçës, Pogradecit dhe Devollit. Sipas Patozit ky tur shënon nisjen e një komunikimi të ri të Lëvizjes për Ringritjen e Partisë Demokratike, ku së bashku me Ridvan Boden dhe firmëtarë të tjerë të plaformës politike, ka mbetur i impresionuar nga ...

Lexo me teper »

Flet shqiptari që kandidon për deputet në Itali: Rezultati do të jetë surprizë

Ditën e sotme në Itali po zhvillohen zgjedhjet parlamentare, ndërsa në garë për deputetë janë edhe 4 shqiptarë. Njëri prej tyre është Emiljano Biraku, i cili kandidon për Partinë Demokratike të Qendrës së Majtë, që drejtohet nga ish-kryeministri Renzi. Në një intervistë për Report Tv, Emiljano Biraku që kandidon në Venecia është shprehur se parashikon një rezultat surprizë për partinë ...

Lexo me teper »

Lëkundje sizmike në Jug të Shqipërisë, nuk ka dëme materiale

Lëkundje sizmike kanë goditur Jugun e Shqipërisë gjatë natës së sotme. Sipas të dhënave të Institutit të Sizmiologjisë, tërmeti ka qenë i shkallës Rihter 2.2 ballë dhe i një thellësie prej 3 kilometrash. Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Pilur të Vlorës, lëkundje të cilat u ndjenë rreth orës 04:14, ndërsa nuk raportohen dëme materiale apo njerëzore. Gjatë javëve të ...

Lexo me teper »

Vdekja e Astorit/ Shtyhen dy ndeshje të Serisë A, në rrezik edhe të tjerat

Federata Italiane e Futbollit (FIGC) dhe Lega e Futbollit (Lega Calcio) kanë vendosur që dy ndeshjet e Serisë A, Genoa-Cagliari (ora 12:30) dhe Udinese-Fiorentina (ora 15:00) të mos zhvillohen. Vendimi është marrë pas lajmit të papritur që kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori gjendur i vdekur në dhomën e hotelit para ndeshjes me Udinese-n. Sipas mediave italiane ka gjasa që të ...

Lexo me teper »

Gjendet i vdekur kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori

Gjendet i vdekur kapiteni i Fiorentinës Davide Astori. Sipas “Morror” të cilat shkruajnë se 31-vjeçari u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Udine. Davide Astori është edhe mbrojtës në kombëtaren italiane. Lajmin e ka konfirmuar edhe klubi i Fiorentinës: “Fiorentina është thellësisht e tronditur dhe e detyruar të njoftojë se kapiteni Davide Astori ka vdekur. Për këtë situatë ...

Lexo me teper »