Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Reshjet e dëborës, 20 fshatra të bllokuara në veri të vendit

Në të gjithë vendin, për shkak të reshjeve të shiut dhe dëborës së orëve të fundit, disa akse rrugore vijojnë të jenë të bllokuara apo të kalueshme vetëm me zinxhirë, ndërsa janë raportuar probleme në furnizimin me energji elektrike. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se qarku më problematik mbetet ai i Kukësit, ku nga reshjet e vazhdueshme të dëborës ...

Lexo me teper »

Zbulohet laboratori i drogës në Mallakastër, 350 kg kanabis, mes të arrestuarve edhe gra

Në Mallakastër janë arrestuar 5 persona dhe janë kapur nga policia 350 kilogtramë kanabis. Operacioni është kryer mesditën dhe mbrëmjen e të shtunës ku banorët e Corrushit dhe Malasit në zonën e Beratit në banesat e tyre janë gjetur duke situr lëndën narkotike. Si provë materiale u janë gjetur dhe 13 sita artizanale të cilat përdoreshin nga të arrestuarit për ...

Lexo me teper »

Mijëra biznese po mbyllen, konfindustria kërkon shtyrjen TVSH-së

Konfindustria njofton se do t’i kërkojë zyrtarisht qeverisë shqiptare shtyrjen e zbatimit të TVSH/tatimit të vlerës së shtuar mbi kategorinë e biznesit të vogël të parashikuar në 1 prill 2018. Shtyrja e afatit këshillohet të jete fillimi i vitit 2019. Mbështetur në të dhenat zyrtare jane me mijëra biznese të vogla, që sipas Drejtorise se Tatimeve po kalojnë me shpejtësi ...

Lexo me teper »

Vidhet gjatë natës fabrika e bojërave në Korçë, autorët marrin kasafortën me para

  Në Korçë është grabitur gjatë mbrëmjes së djeshme një fabrikë e prodhimit të bojrave. Autorët kanë marrë kasafortën me para dhe janë larguar. Fabrika është në pronësi të 47 vjeçarit me iniciale A.M. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Fabrika ruhej nga një roje i cili ka deklaruar se nuk kishte parë asnjë njeri ...

Lexo me teper »

Reshjet, rrëshkitje dheu në aksin Elbasan-Librazhd

Reshjet e një nate më parë dhe rritja e menjëhershme e temperaturave kanë bërë që dëbora të shkrijë në disa zona duke rritur rrezikun për përmbytje. Deri më tani raportohet se nga rritja e nivelit të ujit në lumenj në qarkun e Elbasanit nuk kaprobleme me përmbytjen e tokave bujqësore. Ndërkohë edhe akset nacionale janë të gjitha te kalueshme, i ...

Lexo me teper »

Eneda Tarifa flet pas divorcit: Ndihem e plotësuar

Eneda Tarifa ka folur së fundmi në lidhje me divorcin e saj me Erion Zaloshnjën. Ata kishin 18 vite bashkë dhe të gjitha këto Eneda i kujton si kohë shumë të bukura.  Në një intervistë të dhënë së fundmi ajo tha se martesa me Zaloshnjën është një kapitull i mbyllur.  Tashmë klubi i tyre që i bashkonte ka mbetur tashmë në ...

Lexo me teper »

De Biazi i shkel “syrin” FSHF-së: Mund të kthehem në të ardhmen

Ish-trajenti i kombëtares  Giani De Biazi është shprehur se rikthimi në skuadrën e Shqipërisë mund të jetë një ide për të ardhmen.  De Biazi teksa injoron të gjitha lajmet e mediave italiane për skuadra të interesuara rreth tij, di të japë mesazh në vendin e duhur në Shqipëri: “Rikthimi? Mund të jetë një ide në të ardhmen…”, shprehet tekniku. “Në ...

Lexo me teper »

Keni bërë plane? Moti sot është plot surpriza

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës të javës që lamë pas, tashmë ia kanë lënë vendin shirave. Këtë të dielë pritet të ketë  shira të dobët përfshijnë në të gjithë vendin. Sipas “Meteoalb”gjatë natës dhe orët e para të së dielës vendi mbetet me shira të dobët dhe të përkohshëm, kryesisht në zonat Qendrore të vendit. Pjesa e dytë e ...

Lexo me teper »

Nard Ndoka ironzion grupin “anti-Basha”: Duhen pesë parti, se janë pesë kryetarë

Nard Ndoka, deputet i opozitës dhe Kryetari i PDK-së, ka ironizuar në rrjetet sociale kundërshtarët e kreut të PD-së, Lulzim Basha. “Grupi “antiBasha”, po tenton të krijojë parti të re, një lajm i ‘mirë’ për të djathtën dhe pluralizmin! Për fat të keq do të kemi 5-6 parti të reja, sepse anëtarët e “grupit” nuk pranojnë njëri-tjetrin për kryetar!”, shkruan ...

Lexo me teper »

Italia voton sot për parlamentin e ri, Berlusconi tenton të rikthehet në pushtet

Që prej orës 07:00 të ditës së sotme italianët po i drejtohen qendrave të votimit, në një proces që duket më i paqartë se kurrë. Janë tre partitë që synojnë fitoren, ‘Forza Italia’ e Silvio Berlusconit, që ka prezantuar tashmë si kandidat për kryeministër Presidentin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, Lëvizja ‘5 Yjet e Luigi di Maios’, 31-vjeçarit që pretendon ...

Lexo me teper »