Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Kapen 3 autorët e dyshuar të grabitjes së ‘Exchange’-it, njëri u hodh në lumë

Kapen 3 autorët e dyshuar të grabitjes së ‘Exchange’-it në Fier, ku njëri prej tyre u hodh në lumë. ‘Në ndjekje nga policia kapet në lumin pranë fshatit Baltëz njëri prej autorëve i cili për t’i shpëtuar policisë u hodh në lumë. Autori i dytë kapet te ura e Baltëzës. Gjithashtu kapet autori i tretë i cili ishte fshehur në ...

Lexo me teper »

Studentët e Universitetit Mesdhetar trajnime dhe këshillim karriere nga ‘The HeadHunter’

Studentët e Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë do të trajnohen dhe do të mund të sigurojnë mundësi punësimi nga një prej kompanive më të mëdha jo vetëm në Shqipëri por edhe në rajon, ‘The HeadHunter’. Kjo kompani  ofron shërbime inovative në përzgjedhjen e personelit dhe rekrutimit dhe  ka zyrat e saj në Shqipëri, Kosovë, Bosnje dhe Hercegovinë, Mal të Zi, Maqedoni, ...

Lexo me teper »

Romela Begaj ngre librin e shenjtë: Betohem mbi Kuran dhe nënën time që jam e pastër!

Peshëngritësja Romela Begaj është përlotur gjatë konferencës për shtyp duke u betuar mbi librin e shenjtë, Kuran se ishte e pastër dhe se nuk kishte përdorur aqsnjë substancë të ndaluar. ‘Besoj në Zot dhe betohem mbi Kuranin se jam e pastër dhe se duart e mia nuk kanë prekur asnjë substancë të ndaluar. Betohem edhe mbi dy personat më të ...

Lexo me teper »

Pas reshjeve të dëborës nis shiu, vendi rrezikohet nga përmbytjet

Pas reshjeve të dendura të dëborës, në vend rikthehen sërish reshjet e shiut, mirëpo pritet të jenë aq intensive saqë vendi rrezikon të kalojë një raund të dytë përmbytjesh. Metereologët parashikojnë reshje intensive shiu, të shoqëruara edhe me shtrëngata, në qarqet e veriut të vendit, ndërsa në jug pritet që reshjet të jenë më të dobëta. Nga llogaritjet hidrologjike të ...

Lexo me teper »

Plagosje me armë zjarri në Fier, grabitësit përleshen me pronarin e pikës së këmbimit

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur para pak çastesh në qendër të Fierit në një përpjekje për grabitjen e një pike të këmbimit valutor. Raportohet se grabitësit janë përleshur me pronarin e një pike të këmbimit valutor dhe kanë mundur të grabisin një çantë me lekë e cila është kapur nga policia, bashkë me njërin nga autorët. Ngjarja ka ...

Lexo me teper »

Tentojnë të vrasin me armë 29-vjeçarin, arrestohet një nga katër të dyshuarit në Krujë

Një i ri ka rënë në prangat e policisë, ndërsa tre persona të tjerë janë shpallur në kërkim në Krujë, pasi dyshohet se kanë tentuar të vrasin një person. Mësohet se i arrestuari quhet Mariglen Caca dhe është 19 vjeç. Ai së basdhku me tre persona të tjerë, dyshohet se kanë tentuar të vrasin me armë zjarri 29-vjeçarin me inicialet ...

Lexo me teper »

Mimi Kodheli pas takimit me Metën: S’kemi pse shkojmë në Hagë

Pas deputetëve të opozitës, në një deklaratë për mediat doli edhe kryetarja e Komisionit të Jashtëm Mimi Kodheli, e cila dha versionin e saj për takimin me Presidentin Meta. Kodheli falenderoi Metën për takimin ndërsa tha se cështja për Paktin Detar, nuk k apse të kalojë në Gjykatën e Hagës, ndryshe nga sa u shprehën më parë deputetët e opozitës. ...

Lexo me teper »

Me maska dhe armë, tre persona grabisin bankën e nivelit të dytë në Tiranë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një bankë e nivelit të dytë në kryeqytet ka rënë pre e grabitësve. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:50 në autostradën Tiranë-Durrës, pranë Urës së Limuthit, ku tre persona të maskuar dhe të armatosur kanë kërcënuar rojën dhe kanë marrë kasafortën e bankës. “Me datë 02.08.2018, rreth orës 03:50, në ...

Lexo me teper »