Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Publikohet certifikata e sigurisë së Artur Meçollarit

Është publikuar certifikata e sigurisë së Artur Meçollarit, të lëshuar nga NATO. Ajo është lëshuar në shtator të vitit 2016 dhe ka vlefshmëri 4-vjeçare. Meçollari është propozuar si anëtar i grupit negociator në bisedimet me Greqinë. Pas daljes së emrit të tij, ish-kryeministri Berisha e cilësoi si skandal dhe tradhëti kombëtare propozimin e emrit të Meçollarit, duke e akuzuar si ...

Lexo me teper »

Meçollari ‘mollë sherri’ në Komisionin e Jashtëm, opozita kërkon seancë dëgjimore me Xhaçkën

Deputetët e opozitës kanë kërkuar seancë dëgjimore me ministren e Mbrojtjes, Xhaçka, lidhur me emrin e Artur Meçollarit, i cili është propozuar si anëtar i grupit negociator në bisedimet me Greqinë. Ata pritet ta dorëzojnë kërkesën në Kuvend, duke kërkuar hollësi për praktikën e ndjekur për propozimin e emrit të Meçollarit si negociator si dhe informacione lidhur me përjashtimin e ...

Lexo me teper »

Basha akuza të ashpra Ramës: Shqipëria drejtohet nga banda e kokainës, droga s’kalonte pa garanci qeveritare

Kreu i PD-së, Basha, ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë pas kapjes së 613 kilogramëve kokainë në Durrës mëngjesin e sotëm. Në reagimin e tij Basha shkruan se një sasi e tillë droge nuk mund të kalonte në Shqipëri pa garanci politike ndërsa thekson se PD e ka denoncuar prej kohësh lidhjen e krimit të organizuar me qeverinë. ‘Kapja ...

Lexo me teper »

Vasili: ‘DEA të stacionohet në Shqipëri’

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili ka kërkuar vendosjen në Shqipëri të DEA-s. (Agjencia amerkane antidrogë). Vasili shkruan se kapja e sasisë shokuese të kokainës në Durrës është provë e kthimit të Shqipërisë, në vend shumë të rrezikshem të trafikut ndrëkombëtar të drogave të renda dhe krimit te organizuar. ‘DEA të stacionohet në Shqipëri. Kapja e sasisë shokuese të ...

Lexo me teper »

Përplasja në komision – Paloka: Kur të shkosh në bordellot e Brazilit fol kështu. Bushati: Jam i qetë…

Teksa Bushati po raportonte, nënkryetari i PD-së, Paloka, foli nga vendi duke i thënë: ‘Kur të jesh në bordellot e Brazilit fol kështu.’ Bushati ka reaguar menjëherë duke i kërkuar kryetares së komisionit, Kodheli që të mbante qëndrim ndaj fjalorit të përdorur prej Palokës. ‘Zonja kryetare ju kërkoj që të mbani qëndrim për fjalorin e përdorur, unë jam i qetë.’ ...

Lexo me teper »

Bushati: Metës i kërkova autorizim, jo plotfuqishmëri

Në dëgjesën me Komisionin e Jashtëm, ministri Bushati ka deklaruar se i ka kërkuar presidentit Meta autorizimin për nisjen e punës me negociatat, duke sqaruar se kreu i shtetit nuk jep plotfuqishmërinë por autorizimin. ‘Presidenti në bazë të ligjit nuk jep plotfuqishmërinë. Presidenti jep autorizimin, plotfuqishmëria është kompetencë e ministrit të punëve të Jashtme. Unë i kam kërkuar dhënien e ...

Lexo me teper »

Moti i keq vështirëson qarkullimin,  cilët janë akset që duhen shmangur

Kushtet e rënda atmosferike të motit me reshje shiu e dëbore prej dy ditësh, kanë shkaktuar probleme me qarkullimin në disa akse rrugore në vend. Reshje dëbore pati edhe në kryeqytet, mirëpo intensiteti i tyre ka qenë i lehtë. Qarqet në të cilat paraqiten më shumë vështirësi në qarkullim kanë qenë Korça, Kukësi, Dibra dhe Shkodra, ku disa fshatra kanë ...

Lexo me teper »

Haradinaj po kthehej nga Londra, avioni bën ulje emergjente në Sofje nga moti i keq

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është gjendur në një situatë tëq vështirë mbrëmjen e kaluar, pasi avioni me të cilin po kthehej nga Londra në Prishtinë, është detyruar të bëjë ulje emergjente. Gazeta “Telegrafi” shkruan se avioni i nisur nga Londra në drejtim të Prishtinës, është detyruar të ulet në Aeroportin e Sofjes, në Bullgari dhe jo në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ...

Lexo me teper »

Pas borës dhe shiut, në mars priten përmbytje. Çfarë parashikojnë sinoptikanët

Prej dy ditësh i gjithë vendi është pushtuar nga reshjet e dendura të dëborës. Edhe mëngjesin e sotëm ka patur reshje dëbore, madje edhe në Tiranë e Durrës. Meteoalb, parashikon kthjellime të shkrurtra gjatë paradites së sotme dhe vranësira të shpeshta, duke lënë mundësinë për reshje të pakta dëbore, përjashtuar zonat Jugperëndimore. Ndërsa pasdite pritet që moti të përmirësohet. Mbrëmjen ...

Lexo me teper »