Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

‘Rama e Veliaj në shërbim të mafias dhe oligarkëve. Teatri Kombëtar dëshmia më e fundit’

Deputeti i PD-së, Noka, tha se Rama e Veliaj janë marrë penga nga mafia dhe oligarkët duke u vënë në shërbim të tyre. Rasti i Teatrit Kombëtar, është treguesi i fundit në listën e gjatë të veprimeve të kryeministrit dhe kryebashkiakut që e pohojnë këtë gjë. “Premtoi që do qeverisë Tiranën dhe nuk do ndërtojë asnjë kullë sot është kryebashkiaku ...

Lexo me teper »

Qëllon me pistoletë kushëririn, pranga 43-vjeçarit në Fier

Është arrestuar në Fier një 43-vjeçar, pasi akuzohet se ka kërcënuar me armë kushëririn e tij. Në pranga ka rënë Ardit (Eduart) Ruko, banues në fshatin Strumë të Roskovecit pasi për motive të dobëta ka kanosur me pistoletë 41-vjeçarin G.R., banues në të njëjtin fshat. Në cilësinë e provës materiale policia ka sekuestruar 2 gëzhoja arme zjarri pistoletë. Informacion paraprak ...

Lexo me teper »

Hyn për t’u larë në rezervuar, mbytet iraniani në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një shtetas iranian është mbytur në ujin e rezervuarit të fshatit Rrotull. Kjo ka ndodhur ditën e djeshme, ku sipas policisë iraniani ishte futur në rezervuar për t’u larë. Iraniani me inicialet M.Sh banonte në Manëz. “Deri  në mbrëmjen e djeshme kanë vijuar kontrollet për gjetjen e tij nga ana e ...

Lexo me teper »

Gentian Trenova nuk e kalon Vettingun, shkarkohet nga detyra si prokuror i Apelit të Tiranës

Shkarkohet nga detyra Gentian Trenova, prokuror i Apelit në Tiranë dhe anëtar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Vendimi u mor sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), i përfaqësuar nga treshja Lulzim Hamitaj, Brunilda Bekteshi dhe Olsi Komici të cilët vendosën që Trenova nuk e kalonte Vettingut për shkak të mospërputhjeve në deklarimet e tij të pasurisë. Që ...

Lexo me teper »

Xhafaj me Avramopoulos në Bruksel, për çfarë biseduan (FOTOT)

Gjatë vizitës së tij dy ditore në Bruksel, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka takuar Komisionerin për Migracionin, Punët e Brendshme dhe Shtetësinë të Bashkimit Evropian, Dimitris Avramopoulos. Diplomati grek dhe Xhafaj diskutuan për rezultatet e MB-së dhe policisë shqiptare në luftën kundër krimit të organizuar, menaxhimit të kufijve dhe në çështjet që lidhen me azil-kërkimin dhe migracionin e parregullt. ...

Lexo me teper »

Lanë të vdekur Agur Vrenozin në Fier, policia: Të arrestuarit autorë të një tjetër grabitjeje

Policia ka identifikuar dy personat që dyshohen si autorë të grabitjes më armë në një qytetari nga Berati, të cilit iu bë pritë më 15 shtator të 2017-ës. Personat që sipas policisë janë autorët e kësaj grabitjeje quhen Zini Fyraj,  Lulzim Demiraj. Të njëjtët që janë ndaluar për grabitjen që ndodhi në mars në pikën e këmbimit valutor në Fier, ku ...

Lexo me teper »

Pyetja që iu bë Gjiknurit në Mamurras: A mund të kalosh me këpucët e tua 1500 euroshe? Berisha publikon VIDEON

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video të ministrit Damian Gjiknuri me disa të rinj nga Mamurrasi. Në këtë video shihet teksa Gjiknuri debaton me një të ri lidhur me infrastrukturën rrugore dhe investimin për rregullimin e ‘Urës së Drojës’, e shembur disa muaj më parë. “Të rinjtë e FRPD Mamurras kryqëzojnë Gjiknurin! Ata denoncojnë: Diskriminimin e Veriut në investime ...

Lexo me teper »

Gjendet gomonia e braktisur në Darzezë, dyshohet se përdorej për drogë

Pak para mesnatës policia ka gjetur të braktisur një gomone në Darzezë të Fierit. Gomonia është pikasur nga radarët ndërsa i afrohej bregdetit të Darzezës ku ka ngecur për shkak se i ka mbaruar karburanti. Policia shprehet se personat që ndodheshin në gomone janë larguar për në pyll që të mos kapen. Sipas të dhënave pararake, dyshohet se gomonia kishte ardhur ...

Lexo me teper »

Vasili për Ramën: I doli gënjeshtra, për të kapur negociatat është gati të marrë 600 mijë refugjatë

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me intervistën e zv.ministrit të brendshëm Julian Hodaj, për median gjermane ZDF. Në këtë intervistë Hodaj deklaroi se Shqipëria ka kapacitete të mbajë deri në 600 mijë refugjatë. Vasili shprehet se kryeministri Edi Rama ka gënjyer më herët lidhur me kampin e refugjatëve sirianë që po ...

Lexo me teper »

Iu rrit pasuria 7 herë, gjyqtari i Apelit sot në ‘sitën’ e Vettingut

Ditën e sotme është radha e Ilir Toskës të dalë përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për t’iu nënshtruar procesit të Vettingut. Gjyqtari i Apelit të Tiranës prej 11 vitesh i cili është edhe kandidat për Këshillin e Lartë Gjyqësor do të përballet me KPK-në e përfaqësuar nga Etleda Çiftja, Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari. Toska është pjesë e deklarimit ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful