Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Pjesë e klaneve mafioze në Napoli, sekuestrohet pasuria ‘marramendëse’ e dentistit italian në Durrës

Sekuestohet pasuria e një shtetasi italian që banon në Durrës, që arrin deri në vlerën e 750 mijë eurove. Sipas policisë, itaiani Ferdinando Muollo, 56 vjeç, rezulton i dënuar me 8 vite burg në Itali, si pjesë e konflikteve mes klaneve kriminale dhe si porositës i një vrasjeje. Muollo ishte me leje qëndrimi në Shqipëri dhe ushtronte aktivitetin e tij ...

Lexo me teper »

Moti i keq, ARRSH paralajmëron drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes: Rënie gurësh në disa akse

Reshjet e denduratë shiut mbrëmjen e kaluar, kanë shkaktuar një sërë problemesh me qarkullimin ditën e sotme, pothuajse në të gjithë vendin. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi situatën  në akset kryesore në vend. Sipas ARRSH-së ka patur rënie gurësh në disa akse por tani të gjitha akset janë të kalueshme. Megjithatë drejtuesit e automjeteve paralajmërohen të tregohen të ...

Lexo me teper »

Spiropali nuk jep dot një datë për kthimin e Alvinit: Po punojmë në fshehtësi, mediat po i rrezikojnë jetën

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, e cila zëvendëson kryeministrin Edi Rama në Interpelancën e sotme në Kuvend, përsëri nuk ka dhënë një datë për kthimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha pranë familjes. Spiropali tha se institucionet shqiptare po bëjnë ç’është e mundur për identifikimin e shqiptarëve dhe riatdhesimin e tyre. Teksa foli për ...

Lexo me teper »

Ambasada Amerikane për herë të parë kundër një vendimi të Edi Ramës (FOTO)

Ambasada Amerikane, nuk e ka pritur mirë vendimin e kryeministrit Edi Rama për të bashkëpunuar me operatorët kinezë për rrjetin e teknologjisë 5G në Shqipëri. Pak ditë më parë kryeministri promovoi teknologjinë 5G të një kompanie kineze në Tiranë, edhe pse përflitet se më parë këtë ua kishte premtuar amerikanëve. Rrjeti 5G do të mbërrijë së shpejti në Shqipëri përmes ...

Lexo me teper »

Spiropali paraqitet në vend të Ramës, revoltohet deputeti: Ajo s’di të përgjigjet

Interpelancës së kërkuar nga deputetët e opozitës në Parlament për cështjen e Alvin Berishës nuk do i përgjigjet Edi Rama, por Elisa Spiropali. Deputeti Andi Përmeti është revoltuar me vendimin e qeverisë, për të paraqitur në Interpelancën e kërkuar në Kuvend Elisa Spiropalin, në vend të kryeministrit Edi Rama. Përmeti, i cili është një ndër 7 deputetët që ka kërkuar ...

Lexo me teper »

Interpelanca për Alvin Berishën, Rama çon Spiropalin të përgjigjet në vend të tij

Ka nisur në orën 10:00 seanca e sotme plenare në Kuvend ku pritej të zhvillohej interpelanca me kryeministrin Edi Rama, njëkohësisht Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, i cili do të jepte shpjegime për hapat që ka marrë qeveria për rastin e 11 vjeçarit Alvin Berisha, i cili ndodhet në kamp në Sirisë. Por Rama ka dërguar në vend ...

Lexo me teper »

Moti i keq sjell përmbytje dhe pezullime lundrimesh, zonat problematike (VIDEO)

Moti i paqëndrueshëm ka sjellë probleme në disa zona zona në vend, diku përmbytje, diku pezullim të lundrimit e madje është shembur edhe një urë në Delvinë. Vlorë Mbrëmjen e kaluar, për shkak të detit të trazuar, është pezulluar lundrimi i tragetit Vlorë-Brindisi-Vlorë. Për shkak se dallgët shkonin deri në 7 ballë në det të hapur dhe 5-6 ballë në ...

Lexo me teper »

Kryeministri irlandez: Shqiptarët azilkërkuesit më të mëdhenj, s’mund ta tolerojmë

Kryeministri i Irlandës Leo Varadkar thotë se dy vende të Europës Lindore, qëndrojnë pas rritjes së numrit të azilkërkuesve në vend. Varadkar tha që migrantët shqiptarë dhe gjeorgjianë po udhëtojnë për në Irlandë me dokumente false, shkruajnë mediet irlandeze. Sipas tij ka një rritje prej 60% të azilkërkuesve në Irlandë në vitet e fundit, por ka më pak azilkërkues se ...

Lexo me teper »

Jep dorëheqjen gjyqtari i Apelit, cilat janë dosjet e bujshme që gjykoi

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit, Agim Bengo ka dhënë dorëheqjen nga ky pozicion.  Kërkesa e dorëheqjes së gjyqtarit Bendo do të shqyrtohet sot në mbledhjen e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit.  “Shqyrtimi i projektvendimit “Për mbarimin e statusit të magjistratit, të gjyqtarit Agim Bendo, për shkak të dorëheqjes nga detyra e gjyqtarit” i përgatitur nga Komisioni i Zhvillimit të Karrierës”- ...

Lexo me teper »

Ekstradohet nga Greqia 55-vjeçari shqiptar, i dënuar me 18 vjet burg për vrasje

Ekstradohet nga Greqia për në vendin tonë një 55-vjeçar i dënuar për vrasje. Ai është Kudret Shametaj, i cili rezulton i dënuar me 18 vite nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për akuzën se ka vrarë me armë zjarri shtetasin me inicialet A. M. “Vijon bashkëpunimi mes Interpol Tirana dhe homologëve për kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në ...

Lexo me teper »